Cześć.
Przewertowałem trochę wątków ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, głównie stare wątki. W projekcie moje domku rekreacyjnego jest zaprojektowane szambo 8m3 i na początku nie planowałem tego zmieniać, ewentualnie pojemność. Jakiś czas temu, właściciel sąsiednich działek namawiał mnie na oczyszczalnie. Namawiał to może ze dużo powiedziane bo zajmuje się montażem szamb i oczyszczalni ale w perspektywie dłuższego czasu POŚ bardziej się opłaca. Mam mieszane uczucia bo stan wód gruntowych jest na pograniczu 1,5m pod powierzchnią terenu. Gdybym chciał zmienić na POŚ to muszę wysłać kierownikowi umiejscowienie oczyszczalni a on zgłoszeniem wszystko załatwi. Z drugiej strony szambo powiedzmy 12m3, które będzie o jakieś 2-2,5tys tańsze ale dzwoniąc do najbliższego zakładu komunalnego dowiedziałem się, że wywóz 6m3 kosztuje 250zł ale od przyszłego tygodnia będzie drożej a to pewnie w najbliższym czasie nie jedna podwyżka. Przy takiej pojemności i użytkowaniu domu może raz na dwa lata trzeba będzie wybrać całość.
Czy w przypadku posiadania POŚ obowiazkiem jest wybieranie zbiornika raz w roku? Jeśli tak to w moim przypadku oczyszczalnie jest zupełnie nie opłacalna. Aha i specjalnie pominąłem jakość oczyszczania zestawów za ok. 3-3m5tys.