dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jkepczyn

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Buduję dom 120 m murowany. Będzie to dom nieogrzewany (tzn. ogrzewany sporadycznie - ogrzewanie kominkowe), ze względu na jego charakter. Z czego mam go zbudować??? Mury nie muszą być "ciepłe", ale chcę uniknąć wilgoci.

  2. #2

    Domyślnie

    Pomyśl o drewnianym. Mam domek letniskowy drewniany i po wakacjach niezamieszkiwany. Od czasu do czasu tylko sprawdzam, czy nie było złodzieja. Ostatnio byłem tydzień temu i cukier w otwartej cukierniczce był sypki a w bloku przed sezonem grzewczym zaczynał wilgotnieć.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jkepczyn

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc myślałam o domu murowanym, drewno nie za bardzo mnie przekonuje. Zresztą chcę go wykorzystywać nie tylko w lecie.

  4. #4

    Domyślnie

    Pomyśl jednak o drewnianym- może być przecież " cieplejszy i zdrowszy " od murowanego - kwestia dobrego projektu i wykonania - i dodatkowo w przypadku ogrzewania sporadycznie kominkiem w domu drewnianym ocieplonym wełną mineralną szybko robi sie ciepło - nie musisz niepotrzebnie ogrzewać murów!( co prawda i szybko się wyziębia jeżeli w kominku nic sie nie pali - ale jeżeli to ma być sporadycznie - ewentualnie zamontuj dobry kominek ( klasa C - na ogień ciągły i z dobrej firmy z szybą samoczyszczącą tzw. pirolizą - mam i od około 2 miesięcy działa ale szyby to od srodka jeszcze nie czyściłem ).
    Pozdrawiam
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony