dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy cegła przebije się na tynk?

    Witam, chciałbym odnowić starą piwnicę, jednak bez oklejania styropianem - mury mają ok. 70 cm grubości, więc nie jest potrzebny.

    Cegła składa się głównie z piasku (po przejechaniu palcem sypie się) oraz zaprawa to wapno zmieszane z piaskiem.
    Ściany umyłem myjką, zagruntowałem gruntem głęboko penetrującym oraz wyrównałem większe nierówności klejem.
    Tutaj mam pytanie.
    Zauważyłem, że cegły trochę się przebijają (odznaczają się) przez klej. Czy taki sposób wykonania (bez styropianu) sprawi, że po nałożeniu szlichty z kleju i tynku silikonowego będą się te cegły odznaczały na tynku?

    W przypadku efektu biedronki na elewacji wynika on z mostków termicznych, czy tutaj też takie powstaną? Jeżeli tak to czy jest jakiś sposób na zapobiegnięcie takiemu efektowi?

    Drugie pytanie to czy siatka jest konieczna? Czy wystarczy ją dać na miejsca pęknięć ścian?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Powierzchnia na zewnątrz czy wewnątrz ?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Zewnątrz

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Siatka jest niezbędna ze względu na możliwość spękań. Tylko i wyłącznie na grubszej szlichcie którą pokryjesz całość struktura może być widoczna ze względu na różnice w nasiąkliwości materiałów.
    Po gruntowaniu podkładem szczepnym i tynkowaniu to zaniknie.
    Na ścianie piwnicy ze względu na wilgoć lub możliwość zasolenia raczej idź w stronę tynku żywicznego
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Obecnie naprawa niektórych uszkodzonych przez wodę tynków. I zdałem sobie sprawę, że nie ma tokarki! To tylko nasza ceglana ściana pod spodem?

    Czy to normalne omegle xender? Czy mogę użyć uniwersalnego spoiwa/podkładu, który nadaje się do cegieł i betonu, tynku i płyt kartonowo-gipsowych i rozprowadzić na nim nowy tynk?
    Ostatnio edytowane przez waxonupto ; 22-08-2023 o 10:26

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał waxonupto Zobacz post
    Obecnie naprawa niektórych uszkodzonych przez wodę tynków. I zdałem sobie sprawę, że nie ma tokarki! To tylko nasza ceglana ściana pod spodem?
    skibidi toilet
    Czy to normalne omegle xender? Czy mogę użyć uniwersalnego spoiwa/podkładu, który nadaje się do cegieł i betonu, tynku i płyt kartonowo-gipsowych i rozprowadzić na nim nowy tynk?
    Myślę, że warto polecić ten proces osobom z dużym doświadczeniem. Warstwa farby łatwo się odklei, jeśli proces zostanie wykonany nieprawidłowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony