Mam problem z uzyskaniem pozwolenia na budowe ze względu na brak warunków technicznych wod-kan. Działka jest objęta MPZP który nakłada obowiązek nowobudowanym budynkom podpięcie sie do sieci wod-kan i nie daje możliwości użycia zbiorników szczelnych (szambo).

Problem w tym ze w ulicy nie ma sieci wod-kan i lokalne przedsiebiorstwo wod-kan nie ma zamiaru budowania takiej sieci w mojej ulicy i odmawia wydania warunkow techniczny w zwiazku z tym. Argumentuje tą decyzje planami polożenia sieci wod-kan w ulicy za moją działka, ponieważ chca poprowadzic jednoczesnie siec wod-kan po obu stronach ulicy. (Działka moja graniczy z ulica publiczna od przodu i z prywatna z tylu). Problem polega na tym ze ulica za moją działka nie jest jeszcze ulicą i jest porosnieta lasem (dzialka lesna) Wlasciciele nie maja zamiaru odlesiac tej dzialki i przekazywac miastu na ulice.

Wnioskowalem do lokalnego przedsiebiorstwa o budowe sieci w ulicy frontowej i dostalem odmowe. Chcialem samodzielnie wybudowac dluzsze przylacze, ale tez odmawiaja. Nie mam zadnej mozliwosci oprocz szamba, ale na szambo nie zgadza sie miasto i odmawiaja wydania pozwolenia. Technicznie jest sporo mozliwosci aby podpiąć działkę do siec wod-kan, ale lokalne przedsiębiorstow jest wyjątkowo uparte i niepomocne.

Czy ktoś miał podobną sytuacje ? Czy jest w związku z tym jakaś możliwość aby wymusić na miastu wydanie pozwolenia na budowe z szambem pomimo ze lokalny MPZP nie zezwala na to ?