Chciałbym postawić domek letniskowy żeby okresowo zamieszkiwać na działce, dobrze jakby dało się w przyszłości docieplić żeby móc też przebywać zimą. Przymierzałem się wstęp do domku w rozmiarze do 35mkw, ale jakkolwiek bym nie zaplanował rozkładu pomieszczeń, to brakuje mi odrobiny metrażu. Ideałem na moje potrzeby byłoby 45mkw. Pomijając koszty materiałów na zbudowanie większego domku, martwią się formalności związane z pozwoleniem na budowę i późniejszymi kosztami. Potrzebuję porady w który kierunek iść.
1. wybudować domek na zgłoszenie 35kw z antresolą/antresolami
2. wybudować domek na zgłoszenie 35kw dobudować budynek gospodarczy na spiżarnię/kuchnię/składzik lub awaryjną sypialnie dla gości.
3. wybudować domek 40-45mkw na pozwolenie na budowę

O ile wady i zalety opcji 1/2 potrafię oszacować, to opcja 3 jest dla mnie zagadką. Szacuję że koszt biurokracji to ok 1000zł, a koszt formalnego projektu budynku to 2000-3000zł, czy coś jeszcze? Martwi mnie to czego nie wiem, a wynika pośrednio z wymagań prawnych albo budowlanych.
Czy budynek od razu musi być ocieplony albo mieć "lepsze" okna lub fundamenty, albo od razu być "gotowy"? Chciałbym ograniczyć koszty, postawić jak najmniej na pierwszy rzut i stopniowo samemu wykańczać wnętrze typu ścianki wewnętrzne, łazienka, instalacje, etc.
Z mediów mam prąd i wodę w drodze, sąsiedzi używają szamb bezodpływowych, gazu brak. Działka lekko pochyła, w najgorszym miejscu 1m spadku na 10m.