dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Chodzi głównie o kuchnię, łazienkę i salon. Jak każdy mam swoje "wizje" , ale ostatnio mam kłopoty ze stanowczością. Co chwila podoba mi się coś innego, nowego...Może warto zainwestować parę złotych, żeby w domu nie było przypadkowych zachcianek i żeby całość do siebie pasowała???
    Obawiam się tylko, że takie rozwiązanie może być dość kosztowne
    A czy Wy korzystaliście z usług takowych "magików"? Może macie kogoś wartego polecenia? Jakie są przybliżone koszty projektu?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    z tego co wiem, projekty wnętrz są duż o droższe od projektu domu.

  3. #3

    Domyślnie

    W Łodzi ceny projektu wnętrz są na poziomie ~50 zł/m2. Obejmuje z reguły dokładny projekt wykonawczy, dobór materiałów, nadzór autorski i - jak projektant ambitny - wizualizację oraz przybliżony koszt realizacji. Z niektórymi można pertraktować, jeśli np. projekt ma obejmować większą powierzchnię. Niektórzy ustalają stawki typu za salon, jadalnię, sypialnię - mniej, za łazienkę więcej (bo ponoć trudniejsza). Ale to są ceny do negocjacji. Przynajmniej dopóki znów jakaś Izba nie narzuci "cen minimalnych"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Widziałem wstępny projekt wnętrz Luśki i zrobił na mnie wrażenie. Już prawie podjęliśmy decyzję o zamówieniu projektu. Mając ciekawy dom, chcemy go ciekawie urządzić.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla ułatwienia dodam, że projekt (i projektant) został przez nas wybrany nie w pierwszym podejściu. I jeśli można doradzić, szukajcie projektantów, których styl będzie Wam naprawdę odpowiadał. Asertwność w takich razach jest koniecznością.

  6. #6

    Domyślnie

    Słyszałam tez o takiej mozliwości: kupisz u nas glazure a my ci w tej cenie zrobimy projekt.
    Nie wiecie dokładnie gdzie takie coś działa na terenie Warszawy lub okolic.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja zamówiłam tylko projekt łazienki u kogoś kogo polecił mi sklep sprzedający glazurę, wanny itd.Projekt obejmuje pełne zwymiarowanie - jakie płytki,gdzie i ile,wszystkie podłączenia,oświetlenie,wizualizację- słowem wszystko co potrzebne.
    Dostałam na początek trzy projekty wstępne i mam się zdecydować który mi się podoba.
    Facet projektuje tylko łazienki.Jestem bardzo zadowolona i chyba podobnie podejdę do tematu kuchni- tzn.zamówię projekt u kogoś kto projektuje tylko kuchnie.
    Cena- 700 zł. za łazienkę do 7m2, 1000 zł.za większą.
    Jeśli zamówię w tym sklepie, który polecił mi projektanta glazurę lub inne wyposażenie łazienki- dostanę 10% zniżki.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy uczestniczyłas np w wybieraniu kolorów do łazienki albo określałaś co w łazience musi byc z białego montazu? Czy Pan Ci zrobił swoja "wizje" a Ty teraz musisz wszystko do niej dopasowac? Chodzi o to, ze jak sa juz wyprowadzone rury i odpływy to wiele sie nie da z taka łazienką juz zrobic.
    Czy mozesz zdradzic tajemnice gdzie ten Pan urzęduje?

  9. #9

    Domyślnie

    Nasz dom jest w tej chwili w stanie surowym i właśnie będziemy robić instalacje,dlatego na tym etapie byłam tylko zainteresowana tym co gdzie ma stać tzn. gdzie zrobić jakie przyłącza.Oczywiście, że mnie zapytano co chcę mieć w łazience (kształt wanny,wielkość umywalki itd).Jak już będę na tym etapie- tzn po tynkach i wylewkach to powiem konkretnie które wyposażenie chcę mieć i w projekcie będzie konkretnie to a nie inne uwzględnione.

  10. #10

    Domyślnie

    Monika daj jakieś namiary na priva.
    Dzięki

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grulis

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy ma ktoś może namiary na dobrego i nie "kosmicznie" drogiego projektanta wnętrz z Trójmiasta, lub okolic ???

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Monika150 co to za sklep? Tez jestem z Krakowa!

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Monika150 co to za sklep? [email protected]

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Monika150 - ja też miałem podobny problem. Ogarnąć całość to nie takie proste zadanie. Zamówiłem projekt większości pomieszczeń w domu, do tego elewacje wliczając wejście, taras na ziemi i garażu i balkon. Projektowanie się toczy przy dużej ilości rozmów o tym co chcemy i podoba mi się to co powstaje. Płatności 25% na początek, kolejne 50% jak powstanie projekt i kolejne 25% na koniec, bo projektant wybiera wszystko od A do Z. Nawet nie wiedziałem ile to jest zachodu z takim projektem. Pełne obzdjęciowienie, pomiarówka, rozmowy o tym jak sobie to wyobrażamy, kolejne pomysły (uproszczone wizualizacje), a na koniec szczegółowa pełna wizualizacja, latanie po hurtowniach, nadzór na wykonawcami i całość na odległość (100-300km). Jakby ktoś chciał obejrzeć co gość potrafi: http://www.jio.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony