dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardi

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam

    No to szybka aktualizacja temperatur.
    Może niektórych interesuje jak dają radę kosze.
    No to powiem ze dają - ja jestem zadowolony.
    Obecnie temperatury na koniec grzania po około 40 minutach.
    A i jeszcze sugestia jak są mierzone temperatury.
    Od miesiąca zmieniłem sposób mierzenia, czujniki zostały umiejscowione w kapilarach zamiast na rurce.
    Temperatura wejścia i wyjścia mierzona jest tuz za i przed rozdzielaczem ( czujniki w kapilarach ) i tak samo każda pętla ale tu tylko zasilanie tez czujniki w kapilarach.
    I muszę stwierdzić ze jest różnica - ze wskazaniem ze czujnik na rurce zawyża i to w moim przypadku było nawet do 1 stopnia.
    Tak ze podaje rzeczywiste temperatury czynnika na dzień dzisiejszy.
    Zasilanie: 7,2
    Powrót: 4,8
    Delta wychodzi spoko i pompa obiegowa została stara Grundfost, pracuje na 3 biegu z poborem około 200 W.
    Odwiert 1: 7,1
    Odwiert 2: 6,9
    Odwiert 3: 7,4
    Kosz 1: 6,2
    Kosz 2: 6,6
    Rok temu o tej porze przy dwóch odwiertach były temperatury: zasilanie 3.7 i powrót około 0,3.
    Więc jestem zadowolony z wyniku.
    Tydzień temu stwierdzając ze kosze mają najniższa temperaturę, postanowiłem zamknąć je na rozdzielaczu.
    Jakie było moje zdziwienie po czterech cyklach pracy pompy, a mianowicie temperatury zamiast się podnieść to spadły do: 6,8 i 4.0 wyjście.
    I teraz może ktoś się wypowie co się zadziało, odcięte zostało w sumie około 480 m rury licząc razem z dobiegami.

    pozdrawiam
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 240 m2, ogrzewanie same grzejniki.
    Pompa ciepła Thermia Villa 9kw, kolektor pionowy 6 x 45m + 2 koszę pe 32 po 200m.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardi

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    I jeszcze jedno: mierzona jest temperatura gruntu na głębokości 1,7m około 8m od budynku.
    Na dzień dzisiejszy jest 5,8 stopnia.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 240 m2, ogrzewanie same grzejniki.
    Pompa ciepła Thermia Villa 9kw, kolektor pionowy 6 x 45m + 2 koszę pe 32 po 200m.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardi Zobacz post

    Tydzień temu stwierdzając ze kosze mają najniższa temperaturę, postanowiłem zamknąć je na rozdzielaczu.
    Jakie było moje zdziwienie po czterech cyklach pracy pompy, a mianowicie temperatury zamiast się podnieść to spadły do: 6,8 i 4.0 wyjście.
    I teraz może ktoś się wypowie co się zadziało, odcięte zostało w sumie około 480 m rury licząc razem z dobiegami.

    pozdrawiam
    Zmniejszając wielkość dolnego źródła mocniej je obciążyłeś, co się objawia spadkiem temperatur. Chcąc zachowując wydajność korzystać z wyższych temperatur na odwiertach musiałbyś podpiąć te dwa rodzaje źródeł w szereg - najpierw kosze, a potem odwierty. Czy warto się w to bawić? - raczej nie.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony