Witam,

[nieistotny wstęp ]
Tej zimy sarny pozjadały wszystkie moje graby (ok 450 szt) pod żywopłot więc padła decyzja o ogrodzeniu działki.
Z racji tego, że na działce planuje się w przyszłości wybudować to nie chciałem robić rozwiązania tymczasowego tylko od razu postawić docelowe rozwiązanie czyli w moim przypadku ogrodzenie panelowe z podmurówką z gotowych prefabrykatów..
Niestety koszt montażu przez firmy mnie trochę przeraża bo póki co mam oferty typy 9000 zł więc chciałbym sam je zrobić. Gdyby nie było spadku to sprawa byłaby prosta, ale niestety miejscami spadek przekracza 15%.

[meritum ]
W skrócie - chciałbym sam wykonać ogrodzenie panelowe z podmurówką z prefabrykatów na pochyłej działce.

Mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi bo poradniki na Internecie dotyczą prostych działek albo nie poruszają kwestii, z którymi mam wątpliwości.

1. Co robić z prześwitem pod podmurówką, który pojawia się koło słupka niższego. Zakładam, że podmurówka pod słupkiem położonym wyżej musi wystawać zo najmniej 5 cm żeby to jakoś wyglądało więc ten prześwit miejscami się na pewno pojawi.
a) Dawać w takich miejscach drugą podmurówkę (jedna na drugiej)
b) Podwyższać teren w miejscu słupka niższego. Ta opcja może nie wchodzić w grę bo odcinek ze sporym spadkiem jest długi więc podwyższając teren pod kolejnymi słupkami może zaowocować metrowym wzniesieniem na ostatnim słupku.
c) skracać przęsło do długości, w której prześwit się nie pojawia. Widziałem, że niektórzy tak robią, ale czy w tej opcji muszę zamówić już konkretną szerokość czy ciąć na miejscu? Czy przycinając samemu nie spowoduje tego, że po czasie na miejscach cięć pojawi się rdza? Może te miejsca czymś podmalować?

2. Drugie i ważniejsze pytanie dotyczące słupków. Teść mówił, że beton muszę lać do samego końca bo mi słupek zgnije jeżeli góra będzie przykryta ziemią. Jeżeli tak jest to zastanawia mnie w jaki sposób po osadzeniu słupka mam dać podmurówkę, którą muszę przecież wkopać w ziemię przy słupku położonym wyżej.
Ja to pierwotnie widziałem w taki sposób:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	słupki.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	454853
Jednak po tym co powiedział teść zacząłem się zastanawiać czy może jest jakiś inny sposób na to? Może tą podmurówkę mam ciąć tak żeby nachodziła na beton wylany pod słupkiem?

Mam jeszcze mętlik w głowie, więc pewnie pojawi się dużo pytań, ale może jak ktoś z Was też robił ogrodzenie panelowe na pochyłej działce ma te problemy już rozwiązane i jest chętny się podzielić przemyśleniami?

Z góry dzięki za odpowiedź