dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Oznaczenie 1E na działce pod budowę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	454880

    Forumowicze,
    w przypadku działki jak na obrazku, co dla ewentualnej budowy jednorodzinnego domu oznacza prostokąt z 1E? Jaki może mieć to wpływ na warunki zabudowy?
    Dodam, ze sąsiad, który ma większą część tego prostokąta na swojej działce ma go ogrodzonego w obrębie działki - nie udało mi się z nim jednak porozmawiać.
    Na działce nie ma zadnego słupa, żadnego transformatora itp., w geoportalu również nic poza tym prostokątem nie widać, nawet po włączeniu wszystkich instniejących wartst, żadnych dziwnych instalacji.
    W KW ani słowa o jakiekolwiek służebności.

    Jakiekolwiek pomysły..? Będę zobowiązana.
    Dzięki!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sprawdź na geoportalu czy też jest

  3. #3

    Domyślnie

    Jest, po włączeniu dodatkowych warstw - jest.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hmm... Z tego co wyczytałam małe e może oznaczać teren wydzielony jednostce badawczej
    Ale "e" a nie E

    Nie wiem jaki to teren ale czy moze tam być schron albo podziemny obiekt wojskowy?

    W jakiej dodatkowej warstwie to jest?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-04-2021 o 23:17

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, dzięki za śledztwo Wg legendy 1E to jakiś teren elektoenergetyczny. Ale jak on wpływa na możłiwosci budowy, czy od niego liczy się te wymagane odległosci - tego juz nigdzie nie ma.

    Jesli chodzi o wartswy i geoportal, prostokąt z 1E pojawia się po włączeniu tego, co w screenie.Załącznik 454890

    Nic nie widać...
    https://iv.pl/image/capture.Gtld3N1

  6. #6

    Domyślnie

    To jest oznaczenie z Mpzp. Musisz znaleźć tekst uchwały dla tego terenu i sprawdzić co to jest w danym planie.

  7. #7

    Domyślnie

    Hej! Znalazłam Jednak w dalszym ciągu nie wiem, jaki ten obszar może mieć wpływ na to, co na tej działce można zbudować (i czy ten prostokąt również definiuje jakieś odległości od zabudowy) .Dla mnie to wszystko brzmi tak zawile, że nic nie rozumiem.
    Znalazłam zapis, załączam. Punkt 9:
    https://iv.pl/image/plan2.Gtll1Y4

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Przypuszczalnie to miejsce pod lokalną trafostację 20kV/0,4kV dla osiedla. Trafor wielkości szafy gdańskiej , chatę postawisz w odległości 8-10m, wpływ pomijalny aczkolwiek może mruczeć 50 Hz (słyszalne w nocy), choc nie powinien. Pole magnetyczne zawiera się w rdzeniu (minimalizacja strat) pole EM pomijalne, gorzej gdybyś miał mieszkanie w bloku na piętrze a na parterze był trafor, lecz tak ludzie też żyją i nie umierają masowo jak od C19. W dużych miastach linie 110kV wisiały przed blokami i nic się nie działo. Teraz 110kV pochowane pod ziemię na głębokości 1 metra i mało kto wie gdzie i co. Bez paniki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony