dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 22
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 421
  1. #221

    Domyślnie

    Właśnie szukam styropianu etixx 330pln m3 knauf grafit 0,31 ~~ rozmawiam z lokalnym człowiekiem który go sprzedaje i mówi że zamówienia na ten rok wstrzymane można zamówić na przyszły rok ale uwaga uwaga cena +30%. Więc Etixx od nowego roku 430-450 ~~ za m3. Na szczęscia można podstawić samochód i odbierać po 30m3 na raz co dwa dni także biorę wszystko w tym roku.

  2. #222
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Właśnie szukam styropianu etixx 330pln m3 knauf grafit 0,31 ~~ rozmawiam z lokalnym człowiekiem który go sprzedaje i mówi że zamówienia na ten rok wstrzymane można zamówić na przyszły rok ale uwaga uwaga cena +30%. Więc Etixx od nowego roku 430-450 ~~ za m3. Na szczęscia można podstawić samochód i odbierać po 30m3 na raz co dwa dni także biorę wszystko w tym roku.
    Masakra, ponad 400zl za grafit...
    Ale to nic, wydaje mi się to przygrywka do stóp procentowych na poziomie 6-7%,to będzie prawdziwa miazga dla tych,którzy uwierzyli PIS, że Polska jest mlekiem i miodem płynąca i pobrali kredyty na 500-700tys.zl

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Masakra, ponad 400zl za grafit...
    Ale to nic, wydaje mi się to przygrywka do stóp procentowych na poziomie 6-7%,to będzie prawdziwa miazga dla tych,którzy uwierzyli PIS, że Polska jest mlekiem i miodem płynąca i pobrali kredyty na 500-700tys.zl
    Ja wziąłem 300 tys
    Sąsiad co sie obok buduje wziął 1 mln
    Widocznie są osoby które radzą sobie bez względu na to kto aktualnie rządzi

    Cena styropianu ( i innych materiałów ) mnie mało interesuje , martwi się nią firma co stawia dom, umowa podpisana w zeszłym roku.

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Cena styropianu ( i innych materiałów ) mnie mało interesuje , martwi się nią firma co stawia dom, umowa podpisana w zeszłym roku.
    Uważaj by nie wypowiedziała Ci umowy lub nie zeszła z placu Na wszystko jest rozwiązanie
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Uważaj by nie wypowiedziała Ci umowy lub nie zeszła z placu Na wszystko jest rozwiązanie
    Jesteśmy juz na ostatniej ekipie , od gładzi, a przelew na cały dom włącznie z aneksami na dodatki juz poszedł
    W tej firmie jest gwarancja ceny na rok . Haczyk jest taki ze my daliśmy 260k a juz ten domek kosztuje 315k .... Jeśli na naszym zarobili mniej , to odbijają sobie na nowych klientach . Firma buduje ponad 400 domów rocznie

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cieszę się, że idzie po Twojej myśli i się uda. Zwróciłem tylko uwagę, że mimo umowy może być róźnie. Nie byłaby to pierwsza firma, która schodzi z placu budowy z uwagi na zwyżkę cen.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #227
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Cieszę się, że idzie po Twojej myśli i się uda. Zwróciłem tylko uwagę, że mimo umowy może być róźnie. Nie byłaby to pierwsza firma, która schodzi z placu budowy z uwagi na zwyżkę cen.
    To akurat pikuś w stosunku do tego co będzie za chwilę )
    Jak się płaciło ratę 2000zl a tu za chwilę z tego powstanie 4000zl i to na lata to wtedy zrobi się problem, tym bardziej, że dzięki inflacji i większej kasie na życie już dzisiaj obecna rata kosztuje więcej

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To akurat pikuś w stosunku do tego co będzie za chwilę )
    Jak się płaciło ratę 2000zl a tu za chwilę z tego powstanie 4000zl i to na lata to wtedy zrobi się problem, tym bardziej, że dzięki inflacji i większej kasie na życie już dzisiaj obecna rata kosztuje więcej
    Zapomniałeś o utracie wartości $ w czasie. Z tych 4k za 5-10 lat ludzie będą się śmiać - "kiedyś to było tanio). Brzmi znajomo?

    Historia pokazuje, że w warunkach wzmożonej inflacji, trudno się oszczędza, ale łatwiej spłaca się kredyty. Musi tylko (prędzej lub później) dojść do przesilenia.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #229

    Domyślnie

    Widzieliście dzisiejszy kurs Euro?
    Obawiam się, że podwyżki to się dopiero zaczną.

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Widzieliście dzisiejszy kurs Euro?
    Obawiam się, że podwyżki to się dopiero zaczną.
    Taki sam jak wczoraj czyli ok 4,65 ... już myślałem , że podeszło pod 5 zł tak napisałeś.

  11. #231

    Domyślnie

    Około 4,6 z przed wielu miesięcy i dzisiejsze 4,65 raczej niewiele zmienia. Co widzisz magicznego w 5 groszach?
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 18-11-2021 o 07:44

  12. #232

    Domyślnie

    Sąsiad pracuje w hurtowni ekektryczno hydraulicznej rozmawial z kilkoma dostawcami większymi od nowego roku dostali podwyżki prądu o 40%. Teraz to na pewno będzie taniej

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Brzmi znajomo, ale to czasy PRL-u.
    Wiem, że PIS zmierza do tego i do socjalizmu
    Jak i cała UE. Przed Fit for 55 nie ma raczej ucieczki - wesoło to dopiero będzie.
    Niestety teraz jestem na takim etapie budowy, że czego nie ruszyć to wymaga kupy styropianu (albo podłogi z instalacjami albo elewacja) i tak już kilka miesięcy czekam z nadzieją na spadki (bodajże w lipcu-sieprniu był spadek i przegapiłem zamówienie, bo liczyłem na większą obniżkę).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Jak i cała UE. Przed Fit for 55 nie ma raczej ucieczki - wesoło to dopiero będzie.
    Niestety teraz jestem na takim etapie budowy, że czego nie ruszyć to wymaga kupy styropianu (albo podłogi z instalacjami albo elewacja) i tak już kilka miesięcy czekam z nadzieją na spadki (bodajże w lipcu-sieprniu był spadek i przegapiłem zamówienie, bo liczyłem na większą obniżkę).
    Ja zamówiłem całość teraz. 15 etixx grafit, 13 cm dół 21cm góra EPS. Jakieś 35k rok temu 25k.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To temat o cenach materiałów budowlanych a nie polityce fiskalnej rządu.
    Usuwam wpisy nie na temat.

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To temat o cenach materiałów budowlanych a nie polityce fiskalnej rządu.
    Usuwam wpisy nie na temat.
    i to jest Ok... natomiast tak zapytam kiedy właściciele/moderatorzy tego forum zaczną na poważnie walczyć i usuwać posty postponujące innych ludzi a wręcz całe grupy społeczne - przykładów na tym forum jest bardzo dużo - to zdaje się jest też nakazane prawem. Ze swej strony zgłaszam takie posty do moderacji ale z tego co obserwuje nic się z tym nie robi... chyba pora opuścić to forum.

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To temat o cenach materiałów budowlanych a nie polityce fiskalnej rządu.
    Usuwam wpisy nie na temat.
    Moim zdaniem polityka ma duże przełożenie na ceny materiałów budowlanych. RPP, na którą wpływ mają politycy powinna już dawno podnosić stopy procentowe a tego nie robi w wystarczającym stopniu - stąd moim zdaniem takie skoki w cenach. Oczywiście programy socjalne też dokładają do tych cen swoją cegiełkę. Wzrosty cen energii (które przekładają się na ceny wszystkiego) również w dużym stopniu zależą od polityki. Kluczowe dla wielu jest to czy te ceny będą rosły czy spadały, jak szybko itd a to już w dużej mierze zależy od polityków.

    Ale ok, ostateczne zdanie należy do moderatora - ja na moderowaniu forum się nie znam i tym bardziej nie podważam cudzych kompetencji w tym względzie.

    Wracając do tematu zauważyłem, że ceny niektórych materiałów trochę spadły względem górki. Np. płyta OSB 22mm jakiś czas temu kosztowała w castoramie po 260zł a obecnie jest po 184zł.

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    W leroju taka płyta kosztuje 160 zł .

  19. #239

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na dachówkęza 4,20 za sztukę. Ktoś może się wypowiedzieć czy to dobra oferta? W innych hurtowniach mówią, że 4,30 albo 4,40 nawet. Biję się z myślami czy czekać czy kupować. Dodam tylko, że będę mógł "przechować" towar na placu do wiosny, co prawda za niewielką opłatą, ale zawsze to jakiś plus, jak nie trzeba wszystkiego u siebie trzymać i pilnować.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 15:37

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    W leroju taka płyta kosztuje 160 zł .
    3 tyg temu za OSB18 w OBI płaciłem 184 zł, co i tak jest dużo niższa ceną niż w letnim szaleństwie, gdzie ceny OSB22 dochodziły do 300 zł

Strona 12 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony