dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 22
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 421
  1. #321
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    gdzie tak tanio i jaki? 15cm knauf etixx 0,31 330m3 grudzień styczeń 375m3 teraz 430m3
    Trochę inne materiały porównujemy. Styropmin 031 kosztuje ok 400 a 033 tyle co podałem. Nie ma sensu tyle płacić

  2. #322
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Wełna znowu idzie do góry. Najtańsza 15cm Knauf z Castorama teraz podskoczył do 20zł (!) za M2. Jeszcze miesiąc temu był po 16 a półtora roku temu po 9zł...

  3. #323

    Domyślnie

    Styropian tak samo. Już w hurtowniach wiosenne cenniki.

  4. #324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    marzec do połowy marca zimowy więc jeszcze spokojnie. Ale potem jak ruszy to będzie płacz
    Worki kleju do styro/siatki teraz koztują 25zł a we wrześniu płaciłem 21.
    Styropian teraz kosztuje 20% więcej niż w sierpniu 2021 jak kupowałem do ocieplenia elewacji.
    Stal znowu zaczyna drożeć.

  5. #325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    marzec do połowy marca zimowy więc jeszcze spokojnie. Ale potem jak ruszy to będzie płacz
    Worki kleju do styro/siatki teraz koztują 25zł a we wrześniu płaciłem 21.
    Styropian teraz kosztuje 20% więcej niż w sierpniu 2021 jak kupowałem do ocieplenia elewacji.
    Stal znowu zaczyna drożeć.
    Jeżeli chodzi o stal to będzie masakra. Pracuje w branży. Przerabiamy około 100 ton stali miesięcznie (konstrukcje) Przed wybuchem wojny blacha średnio 4,85 zł kg netto. Dziś po 7,50 zł netto. Do tego dystrybutorzy nie chcą nawet ofertować. Na naszym rynku jest/było około 30 % stali z Ukrainy i rosji. Europa może zwiększyć moce hutnicze ale już brakuje wsadu. Będzie można ściągać z zachodu, oczywiście rozliczenie w euro, które zaraz przebije 5zł za 1 zł. Szykują się nieciekawe czasy W piątek sprzedaliśmy złom za 2,30 kg netto.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  6. #326

    Domyślnie

    Ceny walut bardzo poszły do góry. Jeśli się utrzymają to materiały (zwłaszcza te importowane) również powinny zdrożeć.

  7. #327
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ceny walut bardzo poszły do góry. Jeśli się utrzymają to materiały (zwłaszcza te importowane) również powinny zdrożeć.
    A co za tym idzie to wysoka cena paliwa,zwłaszcza ON,czyli dodatkowo koszt transportu wzrasta.
    Dzisiaj ON tankowałem na BP za 7,16zl/liter.
    Miesiąc temu, po kilkudniowej propagandowej pisowsko-ruskiej obniżce udało mi się zatankować za 5,18zl/liter czyli dzisiaj jakieś 35% drożej.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-03-2022 o 01:42

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    Jeżeli chodzi o stal to będzie masakra. Pracuje w branży. Przerabiamy około 100 ton stali miesięcznie (konstrukcje) Przed wybuchem wojny blacha średnio 4,85 zł kg netto. Dziś po 7,50 zł netto. Do tego dystrybutorzy nie chcą nawet ofertować. Na naszym rynku jest/było około 30 % stali z Ukrainy i rosji. Europa może zwiększyć moce hutnicze ale już brakuje wsadu. Będzie można ściągać z zachodu, oczywiście rozliczenie w euro, które zaraz przebije 5zł za 1 zł. Szykują się nieciekawe czasy W piątek sprzedaliśmy złom za 2,30 kg netto.
    2 tygodnie temu dostałam wycenę na stal 40HM - ok. 7 zł/kg. Dzisiaj aktualizacja oferty - 12 zł/kg, 100% przedpłata. Ofertę dostałam od 1 dostawcy, pozostali wstrzymują wyceny do końca tego tygodnia.

  9. #329

    Domyślnie

    Solbet 24 10pln -> 17.6
    Stal 4400 -> 8300
    Drewno m3 deskowania 1000 -> 1400

    powodzenia

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Solbet 24 10pln -> 17.6
    Stal 4400 -> 8300
    Drewno m3 deskowania 1000 -> 1400

    powodzenia
    Oj tam. Sezon budowlany jeszcze się nie zaczął. Wojna prawdopodobnie będzie długotrwała.
    Sąsiad stoi z budową, bo murarze (Ukraińcy) pojechali do domu.
    Jazda cenowa się dopiero zacznie
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 15-03-2022 o 10:01

  11. #331

    Domyślnie

    Ta, własnie rozmawiałem ze swoim, który budował mi dom mówi że mu żaden nie przyjechał i jest w d. a miał 3-4 co roku

  12. #332

    Domyślnie

    Kupowałem Knauf Etixx w grudniu 2020r płaciłem 193 zł/m3 teraz najtaniej 405zł/m3.

    Wojna nie będzie długa już jutro prawdopodobnie Rosja będzie bankrutem ponieważ ma zapłacić 117 mln. dolarów odsetek od obligacji. Straszą że wypłacą to w Rublach jednak wtedy ich gospodarka spadnie całkowicie z rowerka.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #333

    Domyślnie

    ja placilem w grudniu po 330m3 w styczniu/lutym dobił już do 450m3 a teraz o dziwo spadł. Mam nadzieję iż w końcu ludzie przestaną budować i kupować mieszkania bo dostawców materiałów to już naprawdę pop... żeby styropian drożał o 300% a cegła o 100%

  14. #334

    Domyślnie

    Cieszę się że udało mi się ukończyć większość przed takimi podwyżkami co prawda łazienka nie skończona ale 90% wyposażenia łazienki stoi w garażu i czeka na montaż. Nie udało się nam tylko wybrać płytek do łazienki reszta łącznie z wc, prysznicem, kranami i lampami.
    Cegłę MAX kupowałem w 2019r przed majówką kosztowała 4,80zł/szt. Zaraz po majówce zapłaciłem 5,20 i mówiłem że to była duża podwyżka... ale z perspektywy czasu to było NIC!!! Nie znam dzisiejszych cen jednak w ubiegłym roku widziałem po 8,40szł/szt.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #335

    Domyślnie

    UE pracuje teraz nad nowym podatkiem. Opodatkowane mają być towary importowane do UE z krajów, które emitują dużo CO2. Tymi towarami ma być między innymi stal, beton, aluminium :/

    Moim zdaniem w obecnych realiach budowa domu jest zarezerwowana tylko dla ludzi bogatych. Bo kredyt drogi, materiały drogie, robocizna droga... wyjątkowo trudny czas dla budujących.

  16. #336
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Najlepiej jak by tak głowy ostudzidć zimną studzienną wodą i powiedzieć sobie tak a dupczę tę całą budowę i mam to w dupie , budować za 4 razy tyle ile to potem warte to bez sensu płacić polityką frycowe za co ? , cytat z książki szefa światowego forum ekonomicznego , w 2030 roku niczego nie będę miał posiadał ale będę szczęśliwy , macie jeszcze złudzenia ? covid-wojna potem większa wojna , dla swojego zdrowia olejcie te budowy i to też radzę synowi bezskutecznie jak dotąd .

  17. #337

    Domyślnie

    Oczywiście poczekam 20lat z budową bo mam dwa życia, a nie jedno

    ktoś wie po ile silka 18 jest obecnie?

  18. #338
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Oczywiście poczekam 20lat z budową bo mam dwa życia, a nie jedno

    ktoś wie po ile silka 18 jest obecnie?
    Dobrze jak byśmy te nasze życia zachowali bo nie jest to takie oczywiste mając na uwadze kacapów .

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ludzie na siłę się zaczynają budować a już niedługo w wielu tych domach (oczywiście nie dokończonych) będzie płacz. Ja osobiście obecnie bym budowy nie zaczynał. Chyba, że ktoś ma finanse (a nie kredyt na 800 tyś) odpowiednie to wtedy może spróbować powalczyć.

  20. #340

    Domyślnie

    Styropian swisspor zanotował w tym tygodniu 2 podwyżki.
    W poniedziałek kosztował 429,00 zl/m3, we wtorek był jak dobrze pamiętam po 441,50 zl/m3, a dziś widzę, że 466,17 zl/m3.

    A sezon się jeszcze nie zaczął.

    To będzie nieciekawy rok...

Strona 17 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony