dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 22
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 421
  1. #341

    Domyślnie

    Aktualnie styropianu podobno w ogóle za bardzo nie ma.
    Info od elektryka: puszka elektryczna poddtynkowa: było około 50groszy/sztuka a teraz poniżej 1zł nie ma.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  2. #342
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Styropian swisspor zanotował w tym tygodniu 2 podwyżki.
    W poniedziałek kosztował 429,00 zl/m3, we wtorek był jak dobrze pamiętam po 441,50 zl/m3, a dziś widzę, że 466,17 zl/m3.

    A sezon się jeszcze nie zaczął.

    To będzie nieciekawy rok...
    To po prostu nie kupować i sami z ceny zjadą. Znajomy co obraca stalą mówi,że tona profila kosztuje 14 tys? i w dodatku zamawiał tira a przysłali mu busa

  3. #343

    Domyślnie

    Masz całkowitą rację, to samo można zrobić w stosunku do paliwa z tym, że to nierealne a szkoda.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    To po prostu nie kupować i sami z ceny zjadą. Znajomy co obraca stalą mówi,że tona profila kosztuje 14 tys? i w dodatku zamawiał tira a przysłali mu busa
    rozumiem, że do benzyny/ON stosujesz te zalecenia i nie tankujesz?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    rozumiem, że do benzyny/ON stosujesz te zalecenia i nie tankujesz?
    To że rafineria w kulki leci i zrobili sobie marżę 700% przecie Obajtkowi i nieRządowi się wszystko zgadza. Polacy zarabiają więcej stać ich, najważniejsze że obniżyli VAT na musztardę i ocet z 23% na 8% a teraz jeszcze się tego VATu zrzekli.

    Zobacz jak wypijesz kielicha i wsiądziesz do samochodu zabiorą Ci prawko i dostaniesz spory mandat.Pójdziesz nawalony do roboty wylecisz z hukiem tego samego dnia. Ale jak poseł wypije w restauracji sejmowej 1l wódki i pójdzie na głosowanie kompletnie nic się nie wydarzy. IM wolno i to jeszcze piją za moje, Twoje i każdego Kowalskiego czy Nowaka w Polsce. Co wolno wojewodzie to nie Tobie...
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 21-03-2022 o 16:17
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #346
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    ostatnio kupiłem kilkanaście bloczków silikat sil-pro 12cm na działówkę. 4.9 za sztukę.
    rok temu nie były droższe niż 3zł

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    ostatnio kupiłem kilkanaście bloczków silikat sil-pro 12cm na działówkę. 4.9 za sztukę.
    rok temu nie były droższe niż 3zł
    Na początku marca w zeszłym roku płaciłem za ten bloczek 2,46zl. Na koniec maja zeszłego roku już 3,00. Bez transportu.
    Teraz 4,90 ? Masakra

  8. #348
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jako, że będę budował grillo-wędzarnie to potrzebuję cegły klinkierowej. Miesiąc temu Roben Melbourne była za 1,99 zł , myśle se... zaczekam... tydzień temu kupiłem za 3,30 ;/

  9. #349
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wzrost cen boli niestety. Żona upatrzyła sobie do salonu cegłę klinkierową i jak robiłem założenia w kosztorysie stało, że za 3 zł kupię, teraz już jest więcej niż 5, z ja będę potrzebował pewnie za pół roku, to kto to wie za ile wyjdzie... i tak ze wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 09:46

  10. #350
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benek161

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-301
    Posty
    73

    Domyślnie

    Tynki gipsowe- w tamtym roku 38zl/M2, w tym już wołają 42-43zł/m2

  11. #351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Styropian swisspor zanotował w tym tygodniu 2 podwyżki.
    W poniedziałek kosztował 429,00 zl/m3, we wtorek był jak dobrze pamiętam po 441,50 zl/m3, a dziś widzę, że 466,17 zl/m3.

    A sezon się jeszcze nie zaczął.

    To będzie nieciekawy rok...
    Ten sam styropian już po 515,37 zl/m3
    14 marca kupiłem za 429zl.
    W ciągu 2 tygodni zdrożał o 20%
    Czy to jest normalne? Czy jest na sali lekarz?

  12. #352
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    896

    Domyślnie

    Przed świętami Bożego Narodzenia wyceniłem plisę - 120 zł. Jakoś mi nie po drodze było ją zamówić, ale wczoraj przejeżdżałem obok sklepu - nowa cena 280 zł. Nie zamówiłem, nie ma takiej opcji.

    Z pewnością czeka nas kryzys gospodarczy jakiego dawno nie było.

  13. #353

    Domyślnie

    Bańki cenowe często kończą się w ten sposób, że na szczycie górki są mega wzrosty przed samymi spadkami.

    Kto będzie się budował, jeśli materiały zdrożały w ciągu kilku lat x2-3 razy a zdolność kredytowa drastycznie spadła + rata kredytu wzrosła o kilkadziesiąt procent.

    Ja bym przeczekał to szaleństwo. Nie wiem co będzie w przyszłości - być może będzie jeszcze drożej, jest to możliwe, ale jednak uważam, że przyjdzie załamanie na rynku budowlanki i będzie miało to swoje odreagowania w cenach materiałów budowlanych.

  14. #354

    Domyślnie

    Kiedyś założyłem temat (który nikogo nie zainteresował ) związany z bańką cenową, która miała miejsce w 2007 roku: https://forum.muratordom.pl/showthre...ht=archive.org

    2007.08.04: Gazobeton 24x24x59 - 9,80 zł
    2007.10.12: GAZOBETON "24", SUPOREKS - 8,5zł
    2008.01.06: BETON KOMÓRKOWY 24 (GAZOBETON) - 7,93zł

    30.04.2009: THERMI 24 SL bloczki, pustaki, gazobeton - 5zł.

    Zobaczymy jak to teraz będzie.

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja bym przeczekał to szaleństwo. Nie wiem co będzie w przyszłości - być może będzie jeszcze drożej, jest to możliwe, ale jednak uważam, że przyjdzie załamanie na rynku budowlanki i będzie miało to swoje odreagowania w cenach materiałów budowlanych.
    Zgoda. Nikt tylko nie wie, czy bańka pęknie za tydzień, za miesiąc, czy za rok lub dwa. Kto ma rozgrzebana budowę, będzie chciał lub musiał skończyć. W trybie ekspresowym.

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Zgoda. Nikt tylko nie wie, czy bańka pęknie za tydzień, za miesiąc, czy za rok lub dwa. Kto ma rozgrzebana budowę, będzie chciał lub musiał skończyć. W trybie ekspresowym.
    Tak, zwłaszcza jeśli ktoś ma kredyt. Dlatego rok temu gdy ktoś się pytał o budowę to byłem sceptycznie nastawiony do budowy w obecnych warunkach.

  17. #357

    Domyślnie

    Pamietam jak staliśmy i mi dowozili stal na strop to się śmialiśmy z szefem ekipy jakie to oszczędności by byly rok temu bo stal była po 3k a płaciłem 4k, solbet był po 8 kupowałem po 10 …. Jak policzyłem materiał kosztował 150k teraz bym zapłacił lekko 210-220 … to jest już dla mnie szaleństwo kompletne.


    Ktoś wie po ile były tynki tradycyjne zacierane piaskiem kwarcowym w mazowieckim? Dogadany byłem 38m2 ale Ukraińcy nie przyjechali znalazłem jedna ekipę na za 1,5 msc ale cena 50m2 nie wiem czy tak urosło czy są po prostu drodzy. To tak z czystej ciekawości i tak wezmę bo nie mam innej możliwości

  18. #358

    Domyślnie

    Stal dzisiaj kupowałem 7,5 a w niektórych miejscach już 9,0 kPLN.
    Styropiany tak samo. Bardzo mocno w górę.

  19. #359

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Stal dzisiaj kupowałem 7,5 a w niektórych miejscach już 9,0 kPLN.
    Styropiany tak samo. Bardzo mocno w górę.
    Styropian zamówiłem i zaplacilem 2 tygodnie temu. Zamowienie poszko do fabryki.
    W ciągu 2 tygodni styropian zdrożał 20%. A ja ciągle nie mam informacji, kiedy ten styropian przyjedzie. Boję się, że zamówienie zostanie anulowane zobaczymy...

  20. #360

    Domyślnie

    Z grubszych spraw zostało mi tylko ocieplenie, ceny styropianu porażają. Jednak paradoksalnie im szybciej drożeje tym szybciej zbliża się szczyt cenowy i szybciej załamie się popyt. Najpierw wykończą małych inwestorów. Od jakiegoś miesiąca przeglądam ogłoszenia z działkami w mojej okolicy, coraz więcej jest ogłoszeń "sprzedam działkę z mediami z projektem i z pozwoleniem na budowę". Ludzie po porostu rezygnują z budów, coraz więcej wykonawców zwraca materiały budowlane do hurtowni. Deweloperzy zrywają umowy licząc się nawet z karami umownymi. Dodam jeszcze do tego, że co miesiąc jest spotkanie RPP i co miesiąc będzie podnoszona stopa procentowa. Dostęp do pieniądza będzie znikomy, mało kto będzie miał zdolność kredytowa. Drożeje spożywka i inne dobra dnia codziennego. Budowa domu tak jak na początku wieku będzie dla wielu nieosiągalnym szczytem marzeń. Wojna się skończy za kilka miesięcy więc jeżeli nie macie noża na gardle powstrzymajcie się z zakupami, np styropianu albo stali zbrojeniowej.
    Ostatnio edytowane przez T-omek ; 29-03-2022 o 10:48

Strona 18 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony