dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 22
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 421
  1. #81
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Powiem Ci szczerze, nie wyobrażam sobie nawet budowy w taki sposób jak opisujesz.
    Zdaje sobie sprawę, że dzisiejsze pokolenie jest tak wygodne i leniwe, że wszystko chciałoby mieć na tacy podwiezione pod drzwi ale wtedy nie ma prawa owo pokolenie narzekać, że jest drogo.
    Usługi dodatkowe zawsze kosztują

    A ekipę do SSO miałem spod Radomia czyli jakieś 300km ode mnie,bo byli tańsi od miejscowych o ok.30tys.zl a tym samym te 30 klocków przeznaczyłem na inne cele
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-05-2021 o 11:55

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie myl wygody z lenistwem. Trzeba rozumieć znaczenie słow
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Powiem Ci szczerze, nie wyobrażam sobie nawet budowy w taki sposób jak opisujesz.
    a co za problem w dzisiejszych czasach kupić, i czekać na transport ? co mnie obchodzi skąd jedzie dany towar

    kupując odkurzacz na allegro też zastanawiasz się czy czasem nie jedzie spoza twojego powiatu ?

    zresztą teraz producent cegły np z gdańska ma składy w całej Polsce , i taki arturo myślał że kupił z gdańska a to dotarło do niego z pobliskiego akurat placu
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 25-05-2021 o 12:18

  4. #84
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    i taki arturo myślał że kupił z gdańska a to dotarło do niego z pobliskiego akurat placu
    Oj nie, styro dotarł do mnie nie z Gdańska ale prosto od producenta z Oświęcimia, tym bardziej, że miałem specjalne zamówienie na indywidualny wymiar EPS200 pod płytę
    Silikaty też przyjechały prosto z fabryki producenta w Kluczach

    I tutaj jest clou, ja jako maluczki nie mógłbym kupić prosto od producenta a widać, że firma z Gdańska miała na tyle dobry rabat, że i mnie satysfakcjonowała ich cena, też po negocjacjach jasna sprawa.

    Ale tak jak piszesz, w dobie neta i telefonów mało ważne gdzie się zamawia materiał, jak z transportem wyjdzie taniej niż za rogiem to i Wysp Bahama można zamawiać
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-05-2021 o 12:55

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    ...Ale tak jak piszesz, w dobie neta i telefonów mało ważne gdzie się zamawia materiał, jak z transportem wyjdzie taniej niż za rogiem to i Wysp Bahama można zamawiać
    W sumie racja. Jest jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm. Jak mogę wesprzeć firmę z lokalnego podwórka to staram się to zrobić.
    Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi np. o cegłę, bloczki fundamentowe i inne "cało samochodowe" zamówienia liczone w TIRach a nie sztukach czy paletach, to i tak nikt tego nie trzyma na placu tylko wszystko jedzie bezpośrednio od producenta do odbiorcy, a skład budowlany pośredniczy tylko w zamówieniu i przy okazji oczywiście kasuje swój procent z faktury. Chociaż pamiętam jak 10 lat temu budowałem dom to lepszą cenę miałem na bloczek fundamentowy w składzie budowlanym niż u producenta tych bloczków.
    Często różnicę między ceną producenta, a ceną w lokalnym składzie rozwala koszt transportu. I co z tego że zaoszczędzisz tysiąc zł na materiale jak 1,5 tys. wydasz na dodatkowy transport.
    Osobiście jednak wolałbym zamawiać w lokalnych firmach niż na wyspach Bahama. Łatwiej wstrzelić się z zamówieniem. Jak ci braknie jednej palety towaru to na miejscu za godzinę dowiozą, jak zostanie za dużo materiału to też można zwroty dogadać.
    A cena - jest ważna ale nie najważniejsza.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 27-05-2021 o 11:08

  6. #86
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    W sumie racja. Jest jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm. Jak mogę wesprzeć firmę z lokalnego podwórka to staram się to zrobić.
    Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi np. o cegłę, bloczki fundamentowe i inne "cało samochodowe" zamówienia liczone w TIRach a nie sztukach czy paletach, to i tak nikt tego nie trzyma na placu tylko wszystko jedzie bezpośrednio od producenta do odbiorcy, a skład budowlany pośredniczy tylko w zamówieniu i przy okazji oczywiście kasuje swój procent z faktury. Chociaż pamiętam jak 10 lat temu budowałem dom to lepszą cenę miałem na bloczek fundamentowy w składzie budowlanym niż u producenta tych bloczków.
    Często różnicę między ceną producenta, a ceną w lokalnym składzie rozwala koszt transportu. I co z tego że zaoszczędzisz tysiąc zł na materiale jak 1,5 tys. wydasz na dodatkowy transport.
    Osobiście jednak wolałbym zamawiać w lokalnych firmach niż na wyspach Bahama. Łatwiej wstrzelić się z zamówieniem. Jak ci braknie jednej palety towaru to na miejscu za godzinę dowiozą, jak zostanie za dużo materiału to też można zwroty dogadać.
    A cena - jest ważna ale nie najważniejsza.
    Nie no, jasna sprawa, że całość ceny opieramy na koszt łącznie z transportem i wtedy porównujemy.
    Nie jestem "lokalnym patriotą" ale pierwsze co zrobiłem to udałem się do pobliskich składów i hurtowni materiałów bud. z zestawieniem materiałów i pytaniem ile jest dla nich warte pełne zaopatrzenie mojej budowy w materiały budowlane.
    Dostałem rabat 10-15% od ceny sklepowej.
    Po przeliczaniu i przeanalizowaniu cen "w Polsce" podziękowałem
    Głównie bazowałem na allegro czy hurtowniach internetowych i tak poszło.

    Jak mi brakło 18szt bloczka silikatowego to brałem mojego Berlingo, którego nota bene kupiłem specjalnie na czas budowy, leciałem do hurtowni i w godzinę przywiozłem
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 27-05-2021 o 12:18

  7. #87

    Domyślnie

    okna vetrex od 08.06 + 6% około do góry kolejne. Od początku roku +7,5% podrożały.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dziś udało mi się dorwać jeszcze tonę stali w cenie 5250 zł. U konkurencji po 5400-5500 zł za tonę. Małopolska

    Kubik XPS 10cm - 590 zł...

  9. #89

    Domyślnie

    Cieszę się że kupiłem miesiąc MIESIAC temu po 3400, a xps po 460.

  10. #90

    Domyślnie

    2 tygodnie temu kupiłem jeszcze stal po 3300 netto. Pręt fi10 żebrowany. Fi 12 był 50 zł tańszy, albo droższy. Już nie pamiętam.

  11. #91

    Domyślnie

    Moja siostra jest księgową w tartaku. Zamawiałem właśnie więźbę na dach. Dostałem w czwartek wycenę z informacją, że to wycena na bieżący dzień. W piątek już była inna. Ceny zmieniają się z dnia na dzień. Właściciel tartaku myśli o zwolnieniach bo brakuje materiału do produkcji i ludzie nie mają co robić.

    Skorzystałem z okazji i w marcu (przed rozpoczęciem budowy) kupiłem już potrzebne kilometry przewodów 1,5 i 2,5 i rury do podłogówki. Teraz już wiem, że należało tez kupić stal na całą budowę.

    Niemniej jednak, ku pokrzepieniu serc napiszę, że na pewno czasy kosmicznych podwyżek za jakiś czas się skończą i ceny przystopują (tzn.. pójdą w górę zgodnie z ogólną inflacją a nie pionowo w górę).

  12. #92

    Domyślnie

    45×95 Drewno konstrukcyjne C24 - w zeszłym roku niecałe 8zł/mb dziś ponad 14. Takie "zwykłe" chyba mniej poszło do góry?

  13. #93
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Bardzo trafny komentarz pod dzisiejsze ceny
    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Ktoś za te ,,+" musi zapłacić. Druga sprawa brak chętnych do pracy,a ci co robią to nie wyrabiają i mają w czym wybierać. Kolejna sprawa wartość pieniądza...kiedyś 10 koła coś znaczyło a teraz nie wiadomo co z tym zrobić
    Proponuję głosować i za 1000+ a i za płacą minimalną 4000zl jak Wódz obiecał i będzie jak w raju

    Kiedyś, ale nie tak dawno znowu bo przed 2015r za "normalnej Polski", 12 koła to była dla mnie kosmiczna kwota za WM i reku i całą WM z reku sam zrobiłem w kwocie 6,5tys.zl
    A dzisiaj czytam, że "biorcy plusów" za sam rekuperator płacą 15-17tys.zl i to bez mrugnięcia okiem na realia tylko na kolorowe foldery...
    Ale kiedyś nie było 500+ i człowiek był zmuszony używać szarych komórek,które wtedy były aktywne a które dzisiaj u większości są "w odwrocie",cytując klasyka
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 31-05-2021 o 23:48

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    2 tygodnie temu kupiłem jeszcze stal po 3300 netto. Pręt fi10 żebrowany. Fi 12 był 50 zł tańszy, albo droższy. Już nie pamiętam.
    Gdzie takie ceny!?

  15. #95

    Domyślnie

    W Mazowieckiem.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bardzo trafny komentarz pod dzisiejsze ceny


    Proponuję głosować i za 1000+ a i za płacą minimalną 4000zl jak Wódz obiecał i będzie jak w raju

    Kiedyś, ale nie tak dawno znowu bo przed 2015r za "normalnej Polski", 12 koła to była dla mnie kosmiczna kwota za WM i reku i całą WM z reku sam zrobiłem w kwocie 6,5tys.zl
    A dzisiaj czytam, że "biorcy plusów" za sam rekuperator płacą 15-17tys.zl i to bez mrugnięcia okiem na realia tylko na kolorowe foldery...
    Ale kiedyś nie było 500+ i człowiek był zmuszony używać szarych komórek,które wtedy były aktywne a które dzisiaj u większości są "w odwrocie",cytując klasyka
    Lecz się. Na nogi. Bo na głowę to już dawno za późno.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    45×95 Drewno konstrukcyjne C24 - w zeszłym roku niecałe 8zł/mb dziś ponad 14. Takie "zwykłe" chyba mniej poszło do góry?
    połowa kwietnia m3 deski na deskowanie 500-550, obecnie 700. "Zwykłe" też do góry. Pytałem na składzie ile rok temu było to max 590 zł. Początek czerwca, a jest już 700.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Lecz się. Na nogi. Bo na głowę to już dawno za późno.
    Ale on napisał samą prawdę.
    Redystrybucja socjalu jest pośrednią przyczyną szalonego wzrostu cen, nie tylko materiałów budowlanych.

    https://www.money.pl/gospodarka/nowe...28067872a.html
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 01-06-2021 o 09:39
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Cieszę się że kupiłem miesiąc MIESIAC temu po 3400, a xps po 460.
    Dziś trochę podzwoniłem i dorwałem XPS 12cm za 525 zł kubik
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 01-06-2021 o 10:22

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mogłem kupić/zrobić szopę ogrodową rok temu.
    Teraz boję sie sprawdzać ceny.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 5 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony