Dom w budowie, będzie ocieplany pompą ciepła. Postanowiłem dodać kominek gazowy w salonie. Nie ma możliwości podpięcia pod sieć gazową więc postanowiłem wybrać zakopany w ziemi zbiornik 1m3. Wykonawca wykonał projekt budowlany "Budowa instalacji zbiornikowej z podziemnym zbiornikiem na gaz płynny propan V-1,00m2 wraz z przyłączem gazowym i wewnętrzną instalacją gazową w tym budynku."

Niestety nie przyjęli mi tego projektu w urzędzie bo nie mam tego zawartego w warunkach zabudowy. Pani w urzędzie powiedziała że mam dwie drogi:

1. butla na zgłoszenie i projekt zew-zew instalacji gazowej bez butli (wtedy niby nie potrzeba ujęcia tego w warunkach zabudowy)
2. wystąpienie o warunki zabudowy na zew-wew instalację gazową z butlą i po uzyskaniu warunków złożenie projektu (ok. 5mscy cały proces)

Pierwszy punkt brzmi nawet dobrze ale brzmi to jak jakieś naciąganie prawa i zastanawiam się czy to na pewno przejdzie. Czytając o tym w Internecie sprawa wygląda prosto, mówią tylko o zgłoszeniu i 30dni oczekiwaniu.

Jak dokładniej wygląda sprawa i czy warto iść ścieżką nr.1? Zależy mi na czasie, chciałbym zamontować kominek przed robotami wykończeniowymi.