dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe w łaziencie - jakie sterowanie?

    Witam,

    jak macie rozwiązanie sterowanie podłogówką w łazience?

    W moim domu ma być 100% podłogówki w każdym pokoju osobny termostat.

    Czy w łazience stosuje się również termstaty czy jakies inne roziązanie?



    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Termostat jak najbardziej.
    Ale dość rzadko stosowane są termostaty w każdym pomieszczeniu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    przy ogrzewaniu płaszczyznowym jedyne sensowne sterowanie to sterowanie pogodowe (jakościowe), dawanie termostatów wł/wył to totalna porażka

    możesz rozwinąć bo nie wiem czy się zrozumieliśmy.
    Sugerujesz jeden sterownik pogodowy na cały dom, bez użycia osobnych regulatorów pokojowych/termostatów?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor-CK Zobacz post
    Czy w łazience stosuje się również termstaty czy jakies inne roziązanie?
    Termostat. Oczywiście przy elektrycznej podłogówce. Przy wodnej termostaty nie mają sensu.

  5. #5
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor-CK Zobacz post
    Sugerujesz jeden sterownik pogodowy na cały dom, bez użycia osobnych regulatorów pokojowych/termostatów?
    Oczywiście.
    Zastanów się lub poczytaj jak zachowuje się wylewka betonowa w nowym domu i ogólnie jak nowy dom się zachowuje.
    I wszystko stanie się jasne.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Oczywiście.
    Zastanów się lub poczytaj jak zachowuje się wylewka betonowa w nowym domu i ogólnie jak nowy dom się zachowuje.
    I wszystko stanie się jasne.

    No właśnie chodzi o to że nie jest to jasne dla mnie.

    Aktualnie mieszkam w 14 letnim domu z kotłem Buerusa logomax ze sterownikiem pogodowym i nie dokońca jestem zadowolony ze sterownia temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, szczególnie na piętrze w sypialniach.

    W nowo budowanym chciałem tego unikąć własnie przez temostaty w poszczególnych pomieszczeniach a siłowniki na rozdzielaczu - aby móc obniżyć temp a np w łazience utrzymać odpowiednio wyższą. Dom będzie beż żadnego grzejnika, 100% podłogówka.

    Nie bardzo rozumiem jak utrzymać różną temp w kilku pomieszczeniach przy sterowniku pogodowym?

    Prośba o nakreślenie odpowiedniego rozwiązania.

  7. #7
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor-CK Zobacz post
    No właśnie chodzi o to że nie jest to jasne dla mnie.

    Aktualnie mieszkam w 14 letnim domu z kotłem Buerusa logomax ze sterownikiem pogodowym i nie dokońca jestem zadowolony ze sterownia temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, szczególnie na piętrze w sypialniach.

    W nowo budowanym chciałem tego unikąć własnie przez temostaty w poszczególnych pomieszczeniach a siłowniki na rozdzielaczu - aby móc obniżyć temp a np w łazience utrzymać odpowiednio wyższą. Dom będzie beż żadnego grzejnika, 100% podłogówka.

    Nie bardzo rozumiem jak utrzymać różną temp w kilku pomieszczeniach przy sterowniku pogodowym?

    Prośba o nakreślenie odpowiedniego rozwiązania.
    14-letni dom różni się od nowego raczej
    Nowy dom traci max.1st.C w ciągu 24h zatem zastanów się jak i co chcesz sterować i w jakich przedziałach temperatury i jakich przedziałach czasowych
    Druga sprawa, zróżnicowanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach osiąga się przez zróżnicowane rozstawu rurek podłogówki.
    Dla domu w ciągłym użyciu jest to wystarczające.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    14-letni dom różni się od nowego raczej
    Nowy dom traci max.1st.C w ciągu 24h zatem zastanów się jak i co chcesz sterować i w jakich przedziałach temperatury i jakich przedziałach czasowych
    Druga sprawa, zróżnicowanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach osiąga się przez zróżnicowane rozstawu rurek podłogówki.
    Dla domu w ciągłym użyciu jest to wystarczające.
    A jakie średnie rozstawy są w np. salonie, sypialni i łazience? Wiem wiem, teraz odezwie się armia która mówi że trzeba mieć projekt.. ale to właśnie pytanie dla tych co ten projekt maja, jaki rozstaw został zastosowany w ww. pomieszczeniach?

  9. #9
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    A jakie średnie rozstawy są w np. salonie, sypialni i łazience? Wiem wiem, teraz odezwie się armia która mówi że trzeba mieć projekt.. ale to właśnie pytanie dla tych co ten projekt maja, jaki rozstaw został zastosowany w ww. pomieszczeniach?
    Sam sobie odpowiedziałeś/łaś
    Nie ma czegoś takiego jak "średnie rozstawy",ja mam rozstaw od 10cm do 25cm.
    Łazienka 1 pętla co 10cm,salon 3 pętle co 15cm(33m3),sypialnie(13-15m2)-2 pętle co 15cm, holl(15m2) 1 pętla co 20cm,wiatrołap (6m2) 1 pętla wspólna z hollem co 25cm,lazienka(6m2) 1 pętla co 10cm.
    Podłogówka liczona na temp.zasilania 35st.C i to przez 10h tylko.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 19-04-2021 o 19:02

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor-CK Zobacz post
    Aktualnie mieszkam w 14 letnim domu z kotłem Buerusa logomax ze sterownikiem pogodowym i nie dokońca jestem zadowolony ze sterownia temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, szczególnie na piętrze w sypialniach.
    Masz w ogóle rotametry? Skończył się zakres regulacji? Czy jakoś (jak) inaczej rozdzielasz moc na poszczególne pomieszczenia?
    Rozstawy dostosowane do obciążenia pomieszczeń?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony