dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szkrab20078

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-444
    Posty
    6

    Domyślnie Położenie folii pod styropian a mokra posadzka/płyta

    Witam Szanowne Grono,

    Mam taki oto problem. Jestem w trakcie tynkowania ścian. Agregat tynkujący okazał się nieszczelny gdzieś na wężu i w efekcie płyta fundamentowa została zawilgocona. Co się dało to osuszyliśmy, lecz ewidentnie wilgoć nadal występuje, po prostu płyta jest mokra. Zamierzałem w najbliższych dniach położyć folię przeciwilgociową na płytę, a nastęnie rozłożyć styropian i wylać wylewkę. Czy mogę położyć folię na mokrą płytę? Nie ukrywam, że mega mi się śpieszy i wolałbym uniknąć przestojów celem oczekiwania na wyschnięcie, niemniej jeśli jest to bezwarunkowo konieczne to będe musiał poczekać. Jakie jest wasze zdaniem w tym przedmiocie? Czy musi być sucho, żeby kłaść izolację przeciwilgociową? Za pomoc z góry dziękuje

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Samo wyschnie po czasie .

  3. #3

    Domyślnie

    Daj sobie dwa tygodnie na wstrzymanie. Woda będzie się zbierać pod folią.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab20078 Zobacz post
    Mam taki oto problem. Jestem w trakcie tynkowania ścian. Agregat tynkujący okazał się nieszczelny gdzieś na wężu i w efekcie płyta fundamentowa została zawilgocona.
    O jakim zawilgoceniu mówisz? Tynkarz nie widział, że ma dziurę w weżu? Pijany był? Płyta żelbetowa to nie tandetna posadzka z mikrokreta. Po pewnym czasie beton jest wodoszczelny, nie powinien naciągnąć wody.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkrab20078 Zobacz post
    Mam taki oto problem. Za pomoc z góry dziękuje
    Tak jak koledzy radzą - pozwól jej jeszcze "pooddychać "ze dwa tygodnie - po niedzieli podobno ma być cieplej to przeschnie to co bardzo wilgotne. Inaczej tak jak piszą pod folią zgromadzi się dużo wilgoci, będzie jej ciężko odparować(oczywiście z czasem wszystko wyparuje).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony