dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie komin systemowy stalowy w obudowie

    Witam, czy znajdę gdzieś komin systemowy np. w bloczkach keramzytowych ale stalowy i ocieplony, to co mogę znaleźć ma komin ceramiczny, a ja potrzebuję do kozy i do tego dostawiony do domu (który później ocieplimy i otynkujemy razem z elewacją) - sama rura stalowa odpada, nie podoba mi się ...

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam mam. Kupujesz wszystko osobno. Nie jest systemowo, ale dobrze
    - Rury MK Żary MKS PREMIUM
    - pustaki chyba schiedla
    - wełna do komina systemowego. Można ją osobno kupić.

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję ! Tak zrobimy. I jeszcze jedno pytanie, czy tak złożony komin można obłożyć styropianem jak resztę domu, czy lepiej wełną + tynk?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja na wszelki wypadek dałem w tym miejscu wełnę. Na to normalnie siatka i klej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał berta22 Zobacz post
    Witam, czy znajdę gdzieś komin systemowy np. w bloczkach keramzytowych ale stalowy i ocieplony, to co mogę znaleźć ma komin ceramiczny, a ja potrzebuję do kozy i do tego dostawiony do domu (który później ocieplimy i otynkujemy razem z elewacją) - sama rura stalowa odpada, nie podoba mi się ...
    Ceramiczny wkład jest lepszy od metalowego. Co stoi na przeszkodzie że nie chcesz ceramicznego?

  6. #6

    Domyślnie

    Może to, że wcale nie jest lepszy?

  7. #7

    Domyślnie

    Głęboko w to wątpię. Ceramika o ile nie popęka (rzadko się zdarza) to jest jak to mówią na wieki.
    Komin ze stali po kilku/kilkunastu latach jest do wymiany.

  8. #8

    Domyślnie

    Wspomniany przeze mnie komin jest ze stali 1.4404. Co miałoby się z nim stać po kilku latach?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem co to jest za oznaczenie ale jak pisałem widziałem już wkłady używane kilka lat ze stali jakby je mole pojadły.
    Ile masz gwarancji na ten wkład a ile gwarancji ma wkład ceramiczny-komin systemowy, odpowiedź sama się nasuwa.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A z jakiej stali wkłady widziałeś ?
    http://nowa.mkzary.pl/files/2016/PLI...inowe_2016.pdf
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11

    Domyślnie

    Ty w ogóle niewiele wiesz, a pewny siebie rzucasz stwierdzenia. Nie wiesz jaka to stal, nie masz pojęcia o gwarancji, ale stwierdzasz, że się zaraz posypie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ceramiczny wkład jest lepszy od metalowego. Co stoi na przeszkodzie że nie chcesz ceramicznego?
    Tak jak pisałam, chcemy kozę, z kozy często płomień dostaje się bezpośrednio do komina, czego ten z ceramiki może nie przetrwać i popęka - w tym przypadku stal jest lepsza

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał berta22 Zobacz post
    Tak jak pisałam, chcemy kozę, z kozy często płomień dostaje się bezpośrednio do komina, czego ten z ceramiki może nie przetrwać i popęka - w tym przypadku stal jest lepsza
    Co to za koza, co puszcza płomień do komina? Sprawność musi mieć tragiczną.

    Rosnące wymogi co do sprawności kominków powodują, że dym ma coraz niższą temperaturę. I coraz większa kondensacja występuje w kominie. A to zabójcze dla stali nawet 1.4404. Zwłaszcza, jak pali się okazjonalnie i dym przelatuje w większości przez wychłodzony komin i kończymy palić zanim dobrze się rozgrzeje i odparuje, co wcześniej się skropliło. Nawet, jak palisz sezonowanym, suchym drewnem.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Absurd. W życiu kondensatu w moim kominie nie widziałem.
    A stalowy, izolowany komin rozgrzewa się tak szybko, że nawet okazjonalne palenie jednym załądunkiem nie powoduje pozostania kondensatu w kominie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Absurd. W życiu kondensatu w moim kominie nie widziałem.
    A stalowy, izolowany komin rozgrzewa się tak szybko, że nawet okazjonalne palenie jednym załądunkiem nie powoduje pozostania kondensatu w kominie.
    To nieistotne. Ważne żeby moje było lepsze. A do tego trzeba dorobić jak zwykle bzdurną teorię. Jak ktoś pali gazetami, to może komin się nie rozgrzeje. W innym przypadku nie ma z tym najmniejszego problemu. Ale to trzeba mieć i samodzielnie stwierdzić. A jak się tylko wymyśla teorie, to efekt widać.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A z jakiej stali wkłady widziałeś ?
    http://nowa.mkzary.pl/files/2016/PLI...inowe_2016.pdf
    Stalowe
    Ja mam komin systemowy ceramiczny na którego producent daje 100 lat gwarancji https://www.plewa.net.pl/sites/defau...cja%202020.pdf
    Ten komin metalowy z linka ma 20 lat gwarancji ale już na na stalowe elementy systemów kominowych 5 lat.
    Na kominy systemowe ceramiczne gwarancja obejmuje od 30 lat wzwyż.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Absurd. W życiu kondensatu w moim kominie nie widziałem.
    A stalowy, izolowany komin rozgrzewa się tak szybko, że nawet okazjonalne palenie jednym załądunkiem nie powoduje pozostania kondensatu w kominie.
    Nie widziałeś bo stosujesz suchy opał i palisz umiejętnie.
    Spróbuj palić mokrym drewnem, nawet okazjonalnie to zobaczysz kondensat, nie w jakieś ogromnej ilości ale się pojawi.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał berta22 Zobacz post
    Tak jak pisałam, chcemy kozę, z kozy często płomień dostaje się bezpośrednio do komina, czego ten z ceramiki może nie przetrwać i popęka - w tym przypadku stal jest lepsza
    Jak płomień idzie w komin to ogrzewasz klimat a nie pomieszczenie
    Skąd przekonanie że ceramika popęka? Poczytaj sobie jaka temperaturę wytrzymuje ceramika, jedynie kiedy może popękać/rozszczelni się, to przy "zapaleniu sadzy".

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ty w ogóle niewiele wiesz, a pewny siebie rzucasz stwierdzenia. Nie wiesz jaka to stal, nie masz pojęcia o gwarancji, ale stwierdzasz, że się zaraz posypie.
    Jeżeli te słowa były do mnie to było to powiem Ci że jesteś w błędzie. Dużo wiem i wiem co piszę i co do dyskusji to można ją prowadzić w bardziej mniej agresywny sposób.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie widziałeś bo stosujesz suchy opał i palisz umiejętnie.
    Spróbuj palić mokrym drewnem, nawet okazjonalnie to zobaczysz kondensat, nie w jakieś ogromnej ilości ale się pojawi.
    A dlaczego mam sobie robić robotę i palić mokrym (wbrew zaleceniom producenta wkładu) drewnem ?

    Co do komina - mnie 20 lat gwarancji wystarcza.
    A gwarancja - fajna rzecz, tylko trudna do wyegzekwowania - wystarczy trójnik źle zamontować, albo (jeśli już podjąłeś temat mokrego drewna) doprowadzić do zapalenia się sadzy.
    Dziwnym trafem zdunowie w dziale kominki polecają raczej stalowe...

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dużo wiem i wiem co piszę i co do dyskusji to można ją prowadzić w bardziej mniej agresywny sposób.
    "Dużo wiesz", ale kiedy piszesz
    Nie wiem co to jest za oznaczenie
    o stali 1.4404 to trochę niepoważnie brzmi...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-04-2021 o 17:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony