dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Studnia vs przyłącze wodociągowe

    Cześć,
    rozważam bardziej się opłaca: czy podłączać się do wodociągu czy lepiej budować studnię.

    1. Studnia:
    - 50m * 180 PLN = 9 000 PLN
    - Obudowa studni: 3 000 PLN
    - Pompa: 1 000 PLN
    - zbiornik hydroforowy, kolumna filtracyjna, przyłączanie studni do domu (11m): ~ 3 600 PLN
    Łącznie: 16 600 PLN

    2. Wodociąg:
    - papierologia + projekt + opłata przyłączeniowa: ~3 900 PLN
    - nawiertaka: 800 PLN
    - przebicie pod 18m jezdni: ?
    - położenie rur: 46m lub 54m: ile za metr?
    - inne: ?

    Czy dobre ceny przyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wod-studnia.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	455055jąłem na stan dzisiejszy?
    Jakie ceny przyjąć w miejsce "?" ?

    Dzwoniłem do rożnych wykonawców i najczyściej słyszę, że bez projektu to nie powiedzą ile, zatem jak dobrze oszacować koszt przyłącza wodociągowego?

    Miejsce: Podlasie
    pzdr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przyłącze do wodociągów.

    Po pierwsze nie wiem skąd wziąłeś taką studnię 50m !!! na takie coś trzeba pozwolenia wodno-prawnego, a to koszt większy niż studnia!

    Nie doliczyłeś opłat związanych z badaniem wody, oraz kosztów eksplantacji, konserwacji opłat za prąd i odprowadzenie ścieków - więc bardzie opłaca się wodociąg.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Do nowego domu wymagają podłączenia do wodociągu i kanalizacji jeśli taka jest , do domku letniskowego to co chcesz ale jak dom /domek całoroczny żeby uzyskać pozwolenie na zamieszkanie , wodociąg. Sam to przerabiałem , ze starostwem nie ma co rozmawiać oni stawiają warunki i tyle.

    mnie koszt podłączenia wyszedł około 5 tyś , papierki i robota, 60 m przyłącza
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4

    Domyślnie

    @CityMatic - tak, trzeba pozwolenie wodo-prawne, no i? woda w okolicy jest na 30m, ale z 50 czystsza ponoć.

    Nie będę odprowadzał ścieków do kanalizacji gminnej - to czemu mam to liczyć?

    @e-nygma - no może i wymagają, ale można załatwić, że się nie da przyłączyć, ale to nie jest pytaniem.
    5 tys - kiedy i w jakiej okolicy tyle Cię to wyszło?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1990 Zobacz post
    @CityMatic - tak, trzeba pozwolenie wodo-prawne, no i? woda w okolicy jest na 30m, ale z 50 czystsza ponoć.
    No i ....liczysz koszty - takie pozwolenie to darmo?

    A kto Ci powiedział , że czystsza? na tej głębokości to może być dużo żelaza, ale to trzeba zbadać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1990 Zobacz post
    - Pompa: 1 000 PLN
    - zbiornik hydroforowy, kolumna filtracyjna, przyłączanie studni do domu (11m): ~ 3 600 PLN
    Dobór pompy, hydroforu i tym bardziej filtracji zależy od jakości wody - koszt badania ok 500 PLN (bakteriologia + fizykochemia). Te przyjęte ceny są baaaardzo optymistyczne. Raczej zakładałbym koszty ok 10 000 PLN na te dwie pozycje ale to nadal wróżenie z fusów

  7. #7

    Domyślnie

    @CityMatic - zakładałem 250 pln na pozwolenie wodno-prawne.
    A powiedział mi sąsiad, który już taką studnię ma kilka metrów dalej.

    @qbek17 - no właśnie...wróżenie, ale policzyć jakoś to muszę i podjąć decyzję za jakiś czas

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Janek1990, podam Ci moje ceny, może pomogę przynajmniej z grubsza oszacować. Koszty wiercenia już znasz się pozostałe:
    -obudowa z kręgów betonowych (3 kręgi 50 x 100) - 1250 zł
    -pompa głębinowa, głowica, złączki, mufy, itp. - 1850 zł
    -przyłącze ze studni do domu - 100zł/m
    -hydrofor i stacja uzdatniająca (z montażem) - 5600 zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony