dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MMaNNeKK

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1

    Domyślnie Odmowa przyłącza wodociągu

    Witam Wszystkich!

    Zakupiłem ok. 2 lata temu działkę z budynkiem w stanie surowym z dachem. Złożyłem nie dawno wniosek w wodociągach o przyłącz -wcześniej przy kupnie zostałem już poinformowany przez poprzedniego właściciela, że nie ma podciągniętych wodociągów i że planowo wg projektu ma być tu studnia głębinowa i szambo. Oczywiście chce mieć studnie lecz postanowiłem sprawdzić jak to jest z tymi wodociągami, ponieważ coraz więcej osób wokoło kopie studnie i niektórzy sąsiedzi narzekają na coraz to słabsze ciśnienie ze studni. Po tygodniu oczywiście dostałem odpowiedz z wodociagów, że nie ma możliwości o przyłącz, ponieważ nie ma podciągniętego wodociągu ( dokładnie 110m od najbliższego hydranta) i że najlepiej byłoby zebrać kilku sąsiadów i złożyć się wspólnie na rozbudowę wodociągów. Od hydrantu do mojej posesji prowadzi droga asfaltowa pod górę ok 40 stopni. Rozmawiałem z dwoma sąsiadami którzy powiedzieli mi, że głównym problemem jest położenie przez które nie da się po prostu podnieść ciśnienia przy aktualnej przepomopowni żebym np. podciągnął sobie wodę od sąsiada bo innym mieszkańcom którzy mieszkają niżej będzie wybijać wodę.
    Nie rozumiem tego wszystkiego i jest to dla mnie nie normalne a przede wszystkim dlatego, że nie jest to jakieś odludzie bo poniżej tych 110m są wszędzie domy z miejską wodą i kanalizacją - powyżej jest kilka domów które korzystają ze studni no i oczywiście ja, a jeszcze dalej rozciągają się kolejne domy.

    Chciałbym Was prosić o pomoc co w takim przypadku mogę zrobić ? Jakie to mogły by być koszty wg Was? Próbowałem się w wodociągach dowiedzieć jakie to mniej więcej mogą być koszty za rozbudowę i przyłącz lecz za chiny nie chcieli mi powiedzieć bo jak to powiedzieli " nie mają pojęcia, ciężko nam określić" - jedyne co usłyszałem, to że coś około 500 PLN za metr ale nie pamiętam czy łącznie czy za samo kopanie. Z góry dzięki!
    Ostatnio edytowane przez MMaNNeKK ; 25-04-2021 o 23:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony