Cześć wszystkim,

jestem na etapie murowania ścian i chciałem zamontować docelowo schowane w elewacji rolety zewnętrzne. Ściany z Ytong 600 24cm, okna 3 szybowe (prawdopobnie Vidok VP-82 Gold Energy lub Abakus BluEnergy/BluSyngeo), styropian grafitowy 18cm. Największe okno na parterze jakie jest w projekcie to 200x230, będzie ono fixed. Balkonowe 160x230 jedno fixed, drugie otwierane. Będzie też okno narożne w kuchni 2x 150x140. Domek budowany w ok. łódzkiego, więc w centrum kraju.
To na czym mi zależy najbardziej to kwestie termoizolacji domu, więc zdaje sobie sprawę, że kwestia montażu jest istotna. Chciałem cofnąć nieco 4-6cm nadproża okienne aby kaseta mogła się schować w elewacji i była montowana do paska z XPS.

Czytając forum i internety sporo osób pisze w miarę pozytywnie o PORTOS z napędem ASA i po researchu zatrzymałem się na tej opcji.
Chciałem się jednak poradzić jeszcze zakładając ten wątek czy może jednak warto przyjrzeć się jeszcze innej opcji? Lub jaki finalnie montaż byście zalecali? Na tym etapie mam jeszcze opcję korekty.

Dzięki za sugestie.