Witam. Od 5 dni użytkuje kocioł Defro komfort eko lux 15 kw na ekogroszek. Problem mam taki iz mam temperature zadana na piecu 65 i przy włączonej ochronie powrotu ta temperatura skacze od 40 do 80 i często włącza się nadzór, a temperatura powrotu tez nie jest stała bo jest od 38 do nawet 67, a temperatura zaworu jest zadana 45 a tez się waha pomiędzy 30 a 70.Gdy wyłączę ochronę powrotu temperatura na kotle już niema aż takich wahań bo kocioł ma od 52 do 65 co i tak mnie nie zadowala bo mam ustawione ze ma być +-5. W tym ze temperatura powrotu i temperatura zaworu bieżąca tez skacze. Używam zaworu 4D. Używam jednej pompy do CO a drugiej do bojlera. Czytałem dużo ze powinienem założyć trzecią pompę na powrocie przy piecu. Dodam jeszcze ze w jednym pokoku grzejnik jest dość gorący a w innych ledwo ciepły. Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc. Ja po 5 dniach mam już dość. Gdy temperatura pieca pierwszy raz skoczyła na moich oczach do 82 stopni zadzwoniłem do montera który to robił i odpowiedz była "tak ma być".