dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze z drogi asfaltowej czy wewnętrznej?

    Witam.
    Stoję przed pewnym dylematem. Posiadam działkę bezpośrednio przy drodze asfaltowej w której (niestety po przeciwnej stronie) jest sieć wod-kan. Mam warunki przyłączenia właśnie z tej drogi, mam mapę do celów projektowych.

    Niebawem w drodze wewnętrznej będzie budowana sieć wodno-kanalizacyjna że studzienką m.in. przy mojej działce.

    Słyszałem że robienie przecisku pod drogą jest bardzo kosztowne, dochodzi też zajęcie pasa drogowego (mimo że droga jest na końcu wsi, bardzo rzadko ktoś tamtędy jeździ).

    Jak będzie korzystniej wykonać przyłącza jeśli chodzi o koszta? Płacić za nową mapę do celów projektowych, ustalać nowe warunki przyłączenia czy lepiej dopłacić za zajęcie pasa i robociznę?

    Czas jak na razie jest kwestią drugorzędną.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czyja jest droga wewnętrzna? Możesz latami się bujać żeby uzyskać zgodę wszystkich współwłaścicieli albo decyzję starosty, jak jest to współwłasność wielu osób.

  3. #3

    Domyślnie

    Droga jest kobiety, która sprzedaje działki + dodatkowo każdy właściciel działki ma do niej służebność. Ale tą kwestię pomijamy, bo już formalnie wszystko przyklepane, materiały leżą już przy drodze. Wydaje mi się, że wykonawca tylko czeka na lepszą pogodę.


    Ogólnie ile więcej może kosztować taki przecisk pod drogą i zajęcie pasa drogowego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony