dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159
  1. #1

    Domyślnie projekt APS101 pracownia ARCHI-PROJEKT

    Mamy zamiar budwać dom z poddaszem użytkowym APS 101
    z lubelskiej pracowni Archiprojekt.Prosze o opinie jak wam się podoba i co zmienilibyście w projekcie.
    Projekt jest na stronie
    http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm

  2. #2

    Domyślnie

    Poważnie rozważam wybór tego projektu. Podoba mi się jego zwarta bryła, garaż dwustanowiskowy + 2 małe pom. gospodarcze, duża przestrzeń nad garażem do swobodnej aranżacji, no i piękne trójmodułowe schody.
    Nie podoba mi się natomiast balkon nad wejściem frontowym i usytuowanie łazienki na parterze kolidujące z drzwiami wiatrołapu. Na pewno chciałbym się przebić z kuchni do salonu tuż za wykuszem, ale to komplikuje sprawę aranżacji kuchni (nie chciałbym rezygnować ze stolika do spozywania posiłków).
    Ogólnie bardzo fajny projekt. Jak na stosunkowo niewielką powierzchnię użytkową zaskakująco funkcjonalny.
    Dla mnie to drugie podejście do wyboru projektu. Rok temu zakupiłem i zatwierdziłem juz projekt AP-65, ale po długim namyśle uznałem go za zbyt "odjechany".
    Chętnie poznam Pana opinię i pomysły zmian w projekcie APS-101.
    Pozdrawiam serdecznie.

  3. #3

    Domyślnie

    do Pana avzi!
    Serdecznie dziękuję za opinię
    Już zaaptowaliśmy projekt do warunków miejscowych- czekamy na pozwolenie na budowę, którą planujemy rozpocząć na wiosnę 2003r.
    Zmiany jakie wprowadzilismy to :
    1/drzwi wejściowe- zwężyliśmy do 1m.(rezygnacja z oszklenia)
    2/garaż poszerzony o 60cm.
    3/dodatkowe okno w salonie (południe)
    4/częsciowe podpiwniczenie-tylko pod kuchnią i korytarzem ok.20m2
    tam przeniesiona kotłownia (hałas pieca) + piwnica(jest
    potrzebna)
    5/zmiana kierunku biegu schodów
    6/rezygnacja z wejścia do garażu z wewnątrz domu (smród spalin i
    paliwa + koszt drzwi ppoż)
    7/w miejscu kotłowni spiżarka- wejście pod schodami
    8/poszerzenie WC na parterze o 10cm aby była większa kabina
    9/wejście na strych przesunięte na lewo od komina( zmiana
    kierunku biegu schodów)
    W przyszłości zaadaptujemy strych na dodatkowy pokój, ale to później.. Projekt który się kupuje jest o wiele bardziej ciekawszy od tego co można zobaczyc w internecie. Balkonów nie zmienialiśmy - nie było pomysłów.Rozważamy jeszcze w garażu rozdzielenie słupkiem drzwi garażowych.( 4,80-deko za szerokie)
    Chętnie usłysze opinię Pańska o zmianach wprowadzonych przez nas.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Domek marzenie!
    Sliczny! Dzisiaj jest taka bogarta oferta gotowych projektów,że
    chyba nie jest łatwo zdecydować się na ten jeden jedyny, prawda?
    Gratuluję dobrego gustu! Uroczy dom!

    Zmiany, każdy dostosowuje je do własnych potrzeb. Ja dla przykładu jeszcze bardziej poszerzę wejście główne, lubię szerokie drzwi wejściowe, najchetniej dwuskrzydłowe.
    Szkoda, że zrezygnowałas z wejścia do garażu bezpośrednio z domu.
    Jest wygodniej Nie ma kłopotów ze spalinami, przecież tylko
    wjeżdżasz i wyjeżdżasz z tego pomieszczenia. Aczkolwiek, każdy
    z nas poprawia, udoskanala zgodnie z własnymi potrzebami i zapatrywaniami.
    Jeszcze raz podkreślę, że dom jest piekny. Samych sukcesów w budowaniu. Lubelszczyzna wypieknieje.

  5. #5

    Domyślnie

    Gajka - dzięki za tak miłe słowa, co do drzwi to też mi się podobały orginale, ale żona uparła się

  6. #6

    Domyślnie

    Agamon, jak przebiegały Twoje rozmowy z pracownią? Podziel się wrażeniami. Rozważam w tej chwili projekt z Archi-Projektu (APS 121) i chętnie poznam opinie innych o tej pracowni.
    pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    Projekty są drogie-za APS 101 zapłaciłem 1490zł.
    Na wszelkie zmiany dają zgodę na piśmie , jest tam bardzo miły i kompetentny młody człowiek . Natomiast bardzo niemiła jest panienka w pokoju obok- daje odczuć tak, że czujesz się jak intruz.
    Zlecac im projekt do adaptacji się nie opłaca.
    Przy zakupie spytałem o cenę projektu częściowego podpiwniczenia
    - otrzymałem odpowiedź ok.900zł. Projektant który robił plan zagospodarowania działki wziął 300zł. Różnica spora.
    Pomysl czy nie lepiej jest zamówić projekt indywidualnie wraz z planem zagospodarowania działki.Nasz znajomy z forum zapłacił za projekt indywidualny z planem zagospodarowania działki 3500zł. w Warszawie! Ja kupując gotowy i adaptując wraz zplanem zagospodarowania w Lublinie czyli na prowincji 4500zł.
    Dobrze się zastanów.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cześć Agamon!
    Z tego co piszesz to już przestudiowałeś dobrze swój projekt. Czy zdarzyły się jakieś błędy w projekcie, co praktycznie on zawiera, czy szczegóły-detale są pokazane dokładnie. Podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami.
    Jeśli chodzi o APS101 to był na naszej liście ale chcieliśmy większej kuchni z jadalnią(myśleliśmy o połączeniu kuchni z małym pokojem ale pokój też by się przydał na parterze), łazienka jest trochę za mała(myśleliśmy o powiększeniu jej kosztem wiatrołapu ale trochę szkoda bo jest on b.fajny), wydaje mi się, że drzwi wejściowe będą dołem mokre w czasie większej ulewy. Bardzo podobało nam się w tym projekcie zadaszenie tarasu-fantastic. No ale są gusty i guściki. My przymierzamy się do APS121.
    Pozdrowienia-RB

  9. #9

    Domyślnie

    Na wiosnę wszystko wyjdzie podczas budowy , ale mam dobre zaplecze( super kierownika budowy i inspektora nadzoru w jednej osobie, dobrego murarza i na projektanta w biurze można liczyc)
    zapraszam na wiosnę na budowę

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda1

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Projekt bardzo mi sie podoba (rewelacyjny taras). Niestety na mojej działce znajdowałby się od północy. My wybraliśmy APS 88, zgodę na zmiany dostaliśmy bez problemów na piśmie. W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi. Ogólnie projekt jest OK, rozrysowane szczegóły, wykaz stolarki i drewna na więźbe.

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo starannie połóżcie izolację poziomą pod balkonem, który jest zarazem stropem wykuszu pokoju dziennego. Taki balkon- jest to pewne ryzyko, że przy kiepskiej izolacji przeciwwilgociowej może przemakać. Najlepsze i bezproblemowe balkony to klasyczne, "wypuszczone" płyty- takie jak od frontu w waszym projekcie.

  12. #12

    Domyślnie

    agamon
    Trochę mnie dziwi to co napisałeś, bo zgodnie z ustawą Prawo Budowlane:
    Art. 24.1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.

  13. #13

    Domyślnie

    Kierownika nadzoru mam mojego i ma patrzeć na budowe "moimi oczami"

  14. #14

    Domyślnie

    OK! Teraz wszystko jasne.

  15. #15

    Domyślnie

    Magda1 napisałaś:
    "W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi."
    Czy mogłabyś przybliżyć ten temat(gdzie te mostki i na czym polegały?). Być może są to błędy, które powtarzają się w innych projektach tego biura. No i napisz proszę, jak sobie z tym poradziłaś.
    pozdrowienia-RB

  16. #16

    Domyślnie

    Magda1 napisałaś:
    "W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi."
    Czy mogłabyś przybliżyć ten temat(gdzie te mostki i na czym polegały?). Być może są to błędy, które powtarzają się w innych projektach tego biura. No i napisz proszę, jak sobie z tym poradziłaś.
    pozdrowienia-RB

  17. #17

    Domyślnie

    Hej - a co myslicie o projekcie APS 75 z tej pracowni?

  18. #18

    Domyślnie

    Jest OK! W miejscu tego dodatkowego schowka 2 m2 na poddaszu zrobiłbym kabinę natryskową. Ogólnie bardzo mi się podobają domki na planie litery T.

  19. #19

    Domyślnie

    Dlatego wybrałem podobny domek dla siebie. Dach z naczółkami, bo jestem nimi zauroczony.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-03-24 01:17 ]</font>

  20. #20

    Domyślnie

    Faktycznie ładny domek
    Grzegorz63 - a gdzie miejsce na wegiel..?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony