dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 159
  1. #21

    Domyślnie

    Ha, ha Pamiętasz, że uparłem się na kocioł miałowy! Super... Już wyjaśniam. Budynek będzie częściowo podpiwniczony. Mam duży spadek terenu, dlatego mój garaż będzie pod garażem który jest w projekcie (tam będzie rekreacja). Weście do domu będzie w prawo, tam gdzie teraz jest kotłownia/pralnia. Natomiast w części podpiwniczonej na prawo przed wjazdem do garażu będzie wejście z podwórza pod taras wejściowy ( pod ganek) i schody zewnętrzne których trochę będę miał bo ten dom będzie tak jak już pisałem na skarpie (tam pod schodami będzie właśnie magazynowany mój opał) i dalej do kotłowni w piwnicy. Dodam jeszcze, że przesunąłem schody wewnętrzne do ściany i odwróciłem ich bieg, tak że w przyszłości, gdy będzie taka potrzeba to mogę łatwo zrobić domek dwurodzinny.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-03-11 13:34 ]</font>

  2. #22

    Domyślnie

    Pewnie, ze pamiętam

    No to wszytsko wyjaśnia - my jednka chcemy mieć kotłownię (+węgiel) bez piwnicy..

  3. #23

    Domyślnie

    Pewnie, ze pamiętam

    No to wszytsko wyjaśnia - my jednka chcemy mieć kotłownię (+węgiel) bez piwnicy..

  4. #24
    Guest

    Domyślnie projekt ASP101 pracownia ARCHI-PROJEKT

    Czy ktoś już wybudował dom APS 101? Jaki jest koszt mniej więcej budowy tego domu?

  5. #25

    Domyślnie

    Myślę, że jeszcze nikt nie wybudował, bo to jeden z najnowszych projektów Archi-Projektu. Zapytaj Agamona, on właśnie rozpoczyna budowę APS 101.

  6. #26

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-03-11 08:20, agamon wrote:
    Kierownika nadzoru mam mojego i ma patrzeć na budowe "moimi oczami"
    Czy już zacząłeś budowę APS 101? Ponieważ interesują mnie przybliżone koszty jego budowy. Może jest jakaś firma budowlna, która jest w stanie zrobić przybiżony kosztorys?
    Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    Rozpoczynam na wiosnę tj. w maju.
    obecnie kupuje materiały budowlane. Nikt mi nie robił kosztorysu, buduje systemem gospodarczym.W hurtowni powiedziano mi że materiały to w granicy ok. 80tyś. zł.Mam ekipę co ma mi wybudowac za 26,5 tyś. btutto.
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    do Grzegorza 63
    fajny projekt , taki romantyczny gratuluje smaku
    POczekajmy co pokaże nam avazi-mysle ze będzie extra

  10. #30

    Domyślnie

    Czećś Agamon!
    Napisz proszę co obejmuje to 26,5tyś?Z tego co pisałeś wcześniej masz budować Porotherm 30-czy w tej cenie masz ocieplanie ścian,czy samą murarkę ,czy robisz piwnice, ile stropów wylewanych-pewno to jest bez wyżywienia, ile stropów wylewanych, a może ta firma zrobi jeszcze dach????Gdzie się budujesz?

    Pozdrowienia RB

  11. #31

    Domyślnie

    Za 26,5 tyś. mam miec wybudowany dom w stanie otwartym tj,
    stan zerowy (czesciowe podpiwniczenie), izolacje i ocieplenie ścian piwnicy i fundamentów, zasypanie piachem i zagęszczenie, zalanie betonem
    -wykop szerokoprzestrzenny robię ja
    parter, poddasze- ściany zewn. i wewn. nośne i działowe, schody wew.
    schody zewnętrzne , taras,balkon
    cały dach z obróbkami
    bez ocieplenia scian zewnętrznych- zrobię to póżniej
    wszystko na fakture, bez wyżywienia i spania. narzędzia firmy.
    ja zapewniam zaopatrzenia materiałowe
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Znalazłem bład w projekcie - pierwszy i oby ostatni
    Różnica poziomów w salonie i na tarasie powinna byc -0,30 i -0,35
    a jest -0,30 i -0,05 !!!! Poprostu zwykłe przeoczenie projektanta



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-04-09 20:47 ]</font>

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    W tym watku powstal mini-klub projektow ARCHI-PROJEKT. W moim watku o APS 115 nikt nie odpowiada, to przylacze sie do Was (jesli nie macie nic przeciwko). Jestem prawie zdecydowany na projekt APS 115. Szukam innych zdecydowanych na ten projekt lub budujacych wg niego (i chyba ich nie znajde jako ze jest to nowy projekt). Wybraliscie inne projekty tej pracowni i macie juz pewne doswiadczenia i spostrzezenia. Zatem prosze WAS o opinie nt tego projektu.
    Pozdrowienia

  14. #34

    Domyślnie

    Witamy, witamy . Pewnie ty będziesz przecierał pierwszy szlak z APS 115. ( jak ja z APS 101) GŁowa do góry i powodzenia.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzieki Agamon, przyda mi sie kazde wsparcie i dobra rada
    Pozdrowienia

  16. #36

    Domyślnie

    Pagin
    Uważaj na izolację przeciwwilgociową poziomą balkonu nad wykuszem pokoju dziennego. Zdarza się, że taki balkon oprócz funkcji "dużego" mostka termicznego, "potrafi" również przeciekać... Najmniej problemów stwarzają balkony "wypuszczone", takie jak w Twoim projekcie od frontu.

  17. #37

    Domyślnie

    No i mam następny bład w projekcie- wykaz drewna nie odpowiada rzeczywistości( ilość i długość)((. DOkładnie sprawdzajcie. Jutro jadę do Archi-Projektu i niech poprawiają .

  18. #38

    Domyślnie

    Już poprawili było kilka błędów

  19. #39

    Domyślnie

    No i znów następny: wymiary przy fundamentach nie zgadzają się ( z jednego boku jest 93cm ,a z drugiej strony 100cm , różnica tylko 7cm.) Geodeta wyłąpał przygotowując sie do wyznaczenia domu

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-04-29 10:30 ]</font>

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    My również zakupiliśmy projetk APS 101, ale jeszcze zaczęcie budowy przed nami. Dlatego będę wdzięczna za informacje (głównie dotyczące błędów w projekcie).
    Pozdrawiam

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony