dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 159
  1. #41

    Domyślnie

    Witaj Monika,
    zaczynam budowe w połowie maja, wszystko przede mna - aby jak najmniej było błedów. Ale przy nowym projekcie należy liczyć się z "chorobami wieku niemowlecego"
    będe wszystko pisał na bieżąco
    gdzie budujesz? jakie zmiany robisz w projekcie?
    pozdrawiam
    agamon

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    Budujemy się w Sulejówku pod Warszawą. Budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku.
    A zmiany, które zamierzamy wprowadzić to:
    - powiększenie łażienki na dole kosztem wiatrołpu,
    - rezygnacja z wykusza w kuchni
    - rezygnacja z balkonów
    - odwrócenie schodów na górę, tak aby można było zrobić drzwi do pomieszczenia gospodarczego do, którego mają też prowadzić drzwi bezpośrenia z garażu
    - likwidacja różnicy poziomów na strychu (skrócenie strychu o tą różnicę)

    Ale to są tyko nasze pomysły,jesteśmy jeszcze przed rozmową z architektem.

    Pozdrawiam.

  3. #43

    Domyślnie

    O to zmiany podobne jak u mnie, nie radziłbym likwidacji wykuszu w kuchni- popsuje się wyglad sciany; balkonu też bym nie likwidował- przyda się i tez dodaje uroku; z tymi poziomami na strychu to interesujące- ciekaw jestem jak to rozwiążesz
    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cześć Agamon
    Rzeczywiście ten twój projekt APS 101 jest rewelacyjny. Czy już masz postawione mury? Jak to wygląda lepiej, czy gorzej niż na wizualizacji? Masz może zdjęcia?. Czy wyszły jeszcze jakieś błędy w projekcie. Prosimy daj nam jakieś wskazówki, bo w ciągu tygodnia musimy podjąć decyzję co do wyboru projektu. Wahamy się pomiędzy APS 99 i APS 101. Dzięki Twoim poprzednim opiniom jesteśmy bardziej za APS 101, ale ciągle nie na tyle, żeby z czystym sumieniem podjąć decyzję. W końcu dom buduje się najczęściej raz w życiu!

    Z góry dziękujemy za odpowiedź.

  5. #45

    Domyślnie

    Witajcie, jutro zalewam ławy fundamentowe





    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-05-28 22:19 ]</font>

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki Agamon za zaproszenie ale mieszkamy w bardzo oddalonych rejonach (Wrocław). Pozdrawiamy Cię!

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    My już swój projekt (APS 101) złożyliśmy w Urzędzie Miasta i czekamy na pozwolenie.

    Zamierzamy budować w lipcu z ytonga.
    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Fajnie Monika - będzie nam raźniej.
    U mnie mury pną się do góry( ściany fundamentowe)

  9. #49

    Domyślnie

    Ściany rosną ponad glebe
    W tym tygodniu będzie wieniec i strop nad piwnicą.
    Dom podoba mi się co raz bardziej . Aby tak dalej
    agamon

  10. #50

    Domyślnie

    Znalazłem kolejny bład w projekcie.
    Nadproże nad bramą garażową jest za niskie jak się chce mieć bramę segmentową z automatyką ( jest 15cm. a powinno byc min. 20cm.)
    to trzeba powiększyć nadproze
    agamon

  11. #51

    Domyślnie

    Witam, na początku przede wszystkim pozdrawiam Agamona, mieliśmy dzisiaj okazję poznać się na jego działce. Wyszło trochę głupio - sąsiedzi donieśli, że jakiś typek (to ja) ogląda sobie Jego domek i ściągnęli Agamona na budowę. Takich sąsiadów mieć w czasie budowy to skarb.
    A propos projektu - jestem oczarowany. W rzeczywistości wygląda o wiele korzystniej niż w katalogu projektów. Tak naprawdę to pojechałem obejrzeć, jak wygląda dom o powierzchni użytkowej 145 mkw - APS101 to jest coś, czego szukaliśmy. Ustawienie na naszej działce jak u Agamona - salon na zachód. Trochę to nie po mojej myśli, ale inaczej u nas nie dam rady ustawić tego domu. Chciałbym, aby w letni wieczór salon nie był nagrzany na maxa, a to chyba przy wielkości okien salonu i ustawieniu na zachód niestety grozi. Podobnie może być w kuchni z oknami na południe. Rozważam dwie możliwości - zamiana kuchni z gabinetem lub klima w domu. Pomysły z poszerzeniem garażu, częściowym podpiwniczeniu, rozszerzeniu dachu nad tarasem oraz przesunięciu słupów zadaszenia tarasu bardziej na zewnątrz - po namowie Agamona - wydają się jak najbardziej na miejscu. Przewidywany koszt wykonania domu pod klucz utwierdza mnie w przekonaniu, że to będzie również i mój projekt. Jeszcze tylko kilka miesięcy i też będę należał do klubu budujących .
    Pozdrawiam.

  12. #52

    Domyślnie

    Dziś już 2 pażdziernika, dachówka jest częściowo na dachu, pewnie jeszcze z tydzien lub 2 i bedzie koniec. Mam nadzieję że koniec budowy a nie ze mną Jestem umordowany budową i nabawiłem się stresu budowlanego.Ale to podobno normalne
    agamon

  13. #53

    Domyślnie

    Witaj, Agamon!
    A więc już niedługo będziesz mieć I etap za sobą! Gratuluję, ja dopiero układam strop. Strasznie mnie ciekawi jak się prezentuje ten APS 101 w naturze - może przesłałbyś jakies fotki? W końcu o mały włos i bym go też budował.
    Pozdrawiam!

  14. #54

    Domyślnie

    Avazi- napisz na priva swój adres i też podeślij fotki swojego raju
    agamon

  15. #55

    Domyślnie

    Witam Agamon,

    Poważnie zastanawiam się nad wyborem APS 101, czy mogę też liczyć na zdjęcie tego domku?

    oczywiście najchętniej zobaczyłabym dom w naturze.

    Pozdrawiam,

    swój adres wysłałam na priv.

  16. #56

    Domyślnie Dom APS 101

    Czy ktos budowal, buduje lub ma zamiar budowac domek z pracowni Archi-Projekt APS 101?
    Z gory dziekuje za wszelkie uwagi, porady, realizacje i inne pomocne wskazowki.



    TomaszK

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Witaj Tomku,
    domek bardzo mi się podoba: ładny z zewnątrz i wydaje się być funkcjonalny. My również przymierzamy się do budowy APS-a, tyle że 108 (dużo mniejszy i skromniejszy od Twojego, ale NASZ ). W Twoim projekcie podoba mi się szczególnie taras, też będziemy mieli duży i zadaszony. Zauważyłam, że APS 101 jest zaprojektowany w tej samej technologii co nasz. Nie wiem, czy masz już kupiony ten projekt, ale tak z ciekawości pytam, czy zamierzasz budować zgodnie z podaną technologią czy coś zmienisz. My zmieniliśmy JW ytong 36,5 na 40cm i strop też będziemy robić inny (monolityczny lub prefabrykowany ytonga). Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Hej Zuczku.
    Dzieki za odpowiedz. Oczywiscie obejrzalem Twoj domek i musze Ci powiedziec ze dokonalas super wyboru. Twoj domek byl brany przez nas rowniez pod uwage. Ma to wszystko co chcielismy (duza kuchnia polaczona z salone, garaz, garderoba u gory) brakowalo nam tylko tu pokoju na dole. Ale jest naprawde super. Wiesz wszystko co chcielismy aby bylo wymagalo takiego domu jak APS 101, ale mysle ze wybralismy ten dom troche na wyrost. Twoj bylby akurat.
    Jesli chodzi o technologie to ciagle sie nie wiem. Szukam roznych rozwiazan. Wiesz ten YTONG jest dobry choc troche kruchy. Jedyna rzecza o ktorej trzeba pamietac to nalezy go od razu otynkowac aby przez zime nie naciagal wody. Wiec zastanawiam sie nad silikatami albo jeszcze czyms innymi. Moze podzielisz sie swoimi uwagami na ten temat? Kiedy zaczynasz budowe Zuczku? Slyszalem ze wybierasz sie na targi budowlane. Napisz co tam sie mozna ciekawego dowiedziec ja raczej nie mam mozliwosci tam pojechac .
    Dzieki za wszelkie uwagi

    TomaszK

  19. #59

    Domyślnie APS 101

    APS 101 to też mój faworyt.
    Niestety mam za wąską działkę (19 m) i muszę zlikwidować wykusz w kuchni i jeszcze zwęzić trochę budynek albo dogadać się z sąsiadami.
    Może zamówię coś indywidualnego na wzór APS 101.
    Cały czas przeglądam inne projekty, ale nie znajduję alternatywy - APS 101 jest najlepszy. Jedyna jego wada to moim zdaniem jest za mało finezyjny za to wyjątkowo efektywny wewnątrz.
    Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Ten rok to wybór projektu i uzyskiwanie zezwoleń.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Tomku, co do technologii to najprawdopodobniej zrobimy tak: pozostaniemy przy ścianach JW ytong 40 cm., ale wszystkie wewnętrzne ściany zrobimy z Silki (lepsza akustyka). Takie rozwiązanie polecił mi na Forum Michał_B i myślę, że jest to dobry pomysł. Co do stropu: pierwotnie chcieliśmy prefabrykowany ytong, ale straszyli mnie, że jest nieprzyzwoicie drogi. Tymczasem na Targach (byłam byłam ) ekspert z ytong-a powiedział nam, że całkowity koszt zrobienia takiego stropu (towar+montaż+wynajęcie dźwigu) to 135 zł/m2 netto. Nie pamiętam tylko o jaką grubość chodziło. Przeliczając więc na metraż naszego stropu, cena nie jest zatrważająca (oczywiście jest wyższa niż w przypadku np akermana, ale w stosunku do monolitu już nie). Cały czas rozważamy więc strop ytong-a. Pytaliśmy też o płyty dachowe, ale tu koszt jest rzeczywiście duży (zależy od dachu, ale ceny są od 135 zł/m2 netto, przy czym obejmują sam towar, a jak się dowiedzieliśmy montaż tych płyt jest strasznie wysoki)

    Na Targach mnóstwo rzeczy do oglądania. Szczerze mówiąc, żeby obejść wszystko, nie starczy jeden dzień. My skoncentrowaliśmy się na tym co nas interesuje na dzień dzisiejszy, a więc materiały budowlane, dachówki itp. Warto się wybrać, bo można porozmawiać z różnymi ekspertami, którzy długo i cierpliwie odpowiadają na wszystkie pytania. Myślę, że warto też zabrać ze sobą projekt (my tak zrobiliśmy i pan z ytong-a od razu nam pokazał, gdzie musiały by być podciągi, zmiany itp).
    Ytong rzeczywiście jest kruchy, silka wizualnie prezentuje się dużo lepiej. Na Targach specjalnie wystawili ''odrapany'' ytong, bo ponoć jak rok temu wystawili przebrany (równiutki) to później mieli skargi, że kłamią itp. Jak jednak zapewnił nas pan, te drobne odrapania nie mają wpływu na pogorszenie współczynnika cieplengo, trzeba wyrównać zaprawą naprawczą (która -jak widzieliśmy- po rozprowadzeniu na bloczkach niczym się od nich nie różni).

    Co do rozpoczęcia budowy, to planujemy zacząć w tym roku (same fudamenty), ewentualnie w przyszłym od razu do stanu surowego. Słyszeliśmy różne opinie: niektórzy mówią, że lepiej jak fudament przezimuje, inni że lepiej za jednym zamachem robić stan surowy.

    Dzięki za miłe opinie o naszym APS-ie. Szczerze mówiąc, to wprowadziliśmy w nim dość dużo zmian (m.in powiększyliśmy pokój dzienny i wykonamy dodatkowy taras niezadaszony, ''pogrzebaliśmy'' trochę w otworach okiennych, ale uważam, że teraz wygląda dużo lepiej)

    Pozdrawiam

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony