Cześć,
Przymierzam się do wykonania tarasu nad garażem,a właściwie składem opału.
Pomieszczenie jest nieogrzewane,póki co magazynuje tam węgiel na zimę,ale kto wie,może kiedyś znowu będzie to garaż.
Na tą chwilę zerwałem kafelki,które były przyklejone do betonowego stropu garażu i zastanawiam się co dalej.
Właściwie byłem już zdecydowany na wyłożenie tarasu deską tarasową lub też płytą Cetris (płyta Cetris ma znacznie korzystniejsza cenę),niestety na deskę kompozytowa nie mam wystarczających funduszy.
Pewnie bym dalej realizował ta wizję,gdybym nie zaczął czytać porad Adama_mk na temat właściwości i wykorzystania perlitu.
W wątku o ociepleniu podłogi na gruncie dość fajnie opisał jak z wykorzystaniem cementu,cementolitu i perlitu wykonać wylewkę jednocześnie szczelna,i trwałą.Nie ukrywam,że zaciekawiło mnie to i mam teraz dylemat.
W związku z tym miałbym do mądrzejszych ode mnie kilka pytań:
-nie mogę znaleźć nigdzie Cementolitu,ale są środki typu Betoszczel,czy to ta sama bajka?
-czy płytę tarasowa o rozmiarze ok 3.2*4.5 i grubości ok 8 cm trzeba zbroić (intuicja podpowiada mi że tak)
-czy w trakcie przygotowywania takiej masy da się to jakoś wybarwić (jakiś pigment np)
Generalnie wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam,
Irek
P.s.
Mimo,że pomieszczenie nieogrzewane,to kiedyś może znowu stać się garażem.
W opcji z deskami na legarach planowałem wypełnienie przestrzeni między legarami jakimś materiałem izolacyjnym.