dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie stare grzejniki i zawory

    Witam!
    Budownictwo lata 80te. Jako że II piętro nie jest używane bez sensu opalać puste pomieszczenia. Chcę do przyszłego sezonu grzewczego wykonać modernizacje. Tzn wprawić 5 zaworów do pięciu kaloryferów. Chcę ograniczyć moc grzania tych kaloryferów o 50% a "zaoszczędzone" ciepło podniesie temperaturę grzejników na pierwszym piętrze. Zawory będą najprostsze bez automatycznego termostatu.

    Kaloryfery aluminiowe (?) starego typu na rurach stalowych 1 cal (?) . Piec CO klasyczny opalany węglem "od góry". Budowane w technologii "grawitacyjnej" ale od kilku lat ma dołożoną pompę wody.

    Nie wiem jaką iść drogą.
    1. Zawór i przesunięcie kaloryfera trochę w bok plus kawałek dodatkowego łączenia na powrocie. Nie można części rur po prostu skrócić o długość zaworu i nagwintować bo np nie są proste a wyginane pod wnęki. Albo wbetonowane w ścianę.

    2. Wywalić rury stalowe doprowadzające wodę z pionów i puścić rurki pcv. Łatwo wygiąć. Łatwo zamontować. Mam tak jeden kaloryfer w garażu ale estetycznie to nie wygląda takie rozprowadznie węża pcv na ścianie.

    3. Łączenie i proste rurki miedziane. Estetyka ale czy nie za dużo komplikacji na łączeniach?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210511_204448.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	456426  

  2. #2

    Domyślnie

    Instalacja miedziana w systemie zaprasowywanym - w naszej ofercie produkt nazywa się KAN-therm Copper.
    Jeszcze lepsza estetyka to system nierdzewny zaprasowywany KAN-therm Inox.

    Oba produkty opisane w katalogu i poradniku dostępnym na stronie www.

    Zapraszam do zapoznania się.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.290

    Domyślnie

    Cytat Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
    Witam!
    Budownictwo lata 80te. Jako że II piętro nie jest używane bez sensu opalać puste pomieszczenia. Chcę do przyszłego sezonu grzewczego wykonać modernizacje. Tzn wprawić 5 zaworów do pięciu kaloryferów.
    Podstawowe pytanie brzmi - czy dom jest ocieplony (ściany, dach).
    PS.
    Ja bym nic nie ruszał prócz kotła.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
    ... Kaloryfery aluminiowe (?) starego typu na rurach stalowych 1 cal (?) . ..
    Nie wiem jaką iść drogą.
    1. Zawór i przesunięcie kaloryfera trochę w bok plus kawałek dodatkowego łączenia na powrocie. Nie można części rur po prostu skrócić o długość zaworu i nagwintować bo np nie są proste a wyginane pod wnęki. Albo wbetonowane w ścianę.
    2. Wywalić rury stalowe doprowadzające wodę z pionów i puścić rurki pcv. Łatwo wygiąć. Łatwo zamontować. Mam tak jeden kaloryfer w garażu ale estetycznie to nie wygląda takie rozprowadznie węża pcv na ścianie.
    3. Łączenie i proste rurki miedziane. Estetyka ale czy nie za dużo komplikacji na łączeniach?
    Nie strzelaj sobie w stopę i nie mieszaj miedzi i aluminium w jednej instalacji. Najprościej punkt 1 i nie ma sensu więcej kombinować.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony