dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Zaplanowane przyłączenie prądu a opóźniona budowa

    Witam.
    Co w przypadku jeśli jest zaplanowane przyłącze a budowa się opóźni/ wystartuje rok później?
    Tzn dom nie będzie gotowy w momencie gdy PGE będzie realizować nowe przyłącze.
    Można ich poinformować o tym fakcie i przesunąć termin, ale załóżmy że dla bezpieczeństwa chciałbym to nowe przyłącze już mieć wcześniej.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Składałeś deklarację dotyczącą terminu poboru energii?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej będzie w drugą stronę chyba, że będziesz budował wiele lat. U mnie z umownych 18 miesięcy zrobiły się ponad 24 i cała budowa na kablu od sąsiada prawie była.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Składałeś deklarację dotyczącą terminu poboru energii?
    Tak, było takie pytanie w formularzu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Raczej będzie w drugą stronę chyba, że będziesz budował wiele lat. U mnie z umownych 18 miesięcy zrobiły się ponad 24 i cała budowa na kablu od sąsiada prawie była.
    Wiem ze maja obsuwy ale ja wlasnie planuje przesunac budowe o rok, dlatego mysle ze powinni juz byc oni jako pierwsi z robotami

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    Tak, było takie pytanie w formularzu
    W formularzu, ale umowa nie została podpisana więc o jakichkolwiek karach mowy nie ma.

    Dom nie musi być gotowy, podczas budowy energia w taryfie budowlanej także jest potrzebna więc gotowe przyłącze umożliwi taką ewentualność..
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    W formularzu, ale umowa nie została podpisana więc o jakichkolwiek karach mowy nie ma.

    Dom nie musi być gotowy, podczas budowy energia w taryfie budowlanej także jest potrzebna więc gotowe przyłącze umożliwi taką ewentualność..
    Normalna taryfa G się należy.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał qropatwa Zobacz post
    Normalna taryfa G się należy.
    Jako teoretyk możesz tak twierdzić ale jako praktyk nie byłbym tego taki pewien i w zależności od dostawcy różnie to wygląda.

    Należy to się psu miska.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    Tzn dom nie będzie gotowy w momencie gdy PGE będzie realizować nowe przyłącze.
    Przyłącze niech budują. Będzie skrzynka przy działce - podłączysz sobie erbetkę i... I jak będziesz potrzebował to podpiszesz umowę i zamontują licznik. Teoretycznie deklarujesz się od kiedy będziesz pobierał prąd, ale jeszcze żaden elektryk którego pytałem nie słyszał, żeby PGE ukarało kogoś za opóźnienie (a w takim stanie czeka na podpisanie umowy moje przyłącze w działce leśnej).

    Ważne, żebyś wnioskował o przyłącze docelowe, a nie tymczasowe (czy w lesie, czy w szczerym polu - taryfa G się wtedy należy).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przyłącze niech budują. Będzie skrzynka przy działce - podłączysz sobie erbetkę i... I jak będziesz potrzebował to podpiszesz umowę i zamontują licznik. Teoretycznie deklarujesz się od kiedy będziesz pobierał prąd, ale jeszcze żaden elektryk którego pytałem nie słyszał, żeby PGE ukarało kogoś za opóźnienie (a w takim stanie czeka na podpisanie umowy moje przyłącze w działce leśnej).

    Ważne, żebyś wnioskował o przyłącze docelowe, a nie tymczasowe (czy w lesie, czy w szczerym polu - taryfa G się wtedy należy).
    I wlasnie o takie wnioskowalem docelowe, na dzialce jest juz prad ktory wykorzystam podczas budowy, tylko bede musial wyprowadzic licznik na zewnatrz ze starego domku ktory pojdzie do rozbiorki. Sprawdze jeszcze raz te deklaracje czy przypadkiem nie bylo to juz w jakiejs formie umowy a jedynie przyblizonego terminu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    na dzialce jest juz prad ktory wykorzystam podczas budowy
    Skoro masz przyłącze i licznik to co chcesz zmieniać?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jako teoretyk możesz tak twierdzić ale jako praktyk nie byłbym tego taki pewien i w zależności od dostawcy różnie to wygląda.

    Należy to się psu miska.
    Stawiasz blaszaka, wnioskujesz o przyłącze docelowe i powinieneś dostać taryfę G, do której kwalifikuje się każde pomieszczenie gospodarcze związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    I wlasnie o takie wnioskowalem docelowe, na dzialce jest juz prad ktory wykorzystam podczas budowy, tylko bede musial wyprowadzic licznik na zewnatrz ze starego domku ktory pojdzie do rozbiorki. Sprawdze jeszcze raz te deklaracje czy przypadkiem nie bylo to juz w jakiejs formie umowy a jedynie przyblizonego terminu.
    Jednym słowem posiadasz przyłącze elektryczne z licznikiem w starym domu, natomiast budując nowy składałeś wniosek o drugie?

    Coś ze starym przyłączem jest nie tak....... napowietrzne?

    Jeśli tak to wniosek raczej dotyczy zmiany typu, więc zejścia ze słupa oraz posadowienia skrzynki ze złączem na granicy działki.

    Zaczynając post i dyskusję może należało by pierw wyjaśnić całą sytuację.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14

    Domyślnie

    Stare złącze nie nadaje się do przerobienia i podłączenia nowo budowanych budynków. Wykorzystam je tylko na czas budowy, później do likwidacji.
    Dlatego też wnioskowałem od razu o przyłącze docelowe.
    Nie ma sensu o tym wspominać, bo nie tego dotyczyło pytanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Składałeś deklarację dotyczącą terminu poboru energii?

    W umowie o przylaczenie obiektu jest paragraf z obowiazkami, m.in.
    1. zrealizowania we wlasnym zakresie (potwierdzone oczywiscie przez elektryka z uprawnieniami) i oswiadczenia o wykonaniu instalacji odbiorczej + doprowadzenia jej do miejsca gdzie bedzie skrzynka
    2. zawarcia umowy o sprzedaz energi w terminie 30 dni po przylaczeniu

    Zatem chyba nie ma wyjscia, trzeba bedzie aneksowac zmiany terminow…

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Tu wszystko zależy jaki będzie etap budowy w dniu realizacji przyłącza przez PGE.
    Jeśli będzie to stan surowy zamknięty z instalacją elektryczną to niczego przesuwać nie musisz.
    Jeśli jednak takiego etapu nie przewidujesz to złóż stosowne pismo.

    Jeśli opóźnienie trafi się po stronie dystrybutora to energię tak czy inaczej masz zapewnioną ze starego przyłącza które w zasadzie możesz wykorzystać a a że podczas oczekiwania ze względu na ograniczenia będziesz przestrzegał zasad kolejności używania niektórych sprzętów to nadal jest to mniejsze zło aniżeli całkowity brak energii.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    Stare złącze nie nadaje się do przerobienia i podłączenia nowo budowanych budynków. Wykorzystam je tylko na czas budowy, później do likwidacji.
    Co z nim nie tak, że chcesz drugi raz płacić za przyłączenie tej samej działki?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co z nim nie tak, że chcesz drugi raz płacić za przyłączenie tej samej działki?
    Jest to dzialka ktora kiedys byla rekreacyjna, prad idzie od jednej posesji do drugiej, kable skrecone srubami, jakies przelotki i to wszystko u kazdego dzialkowicza w metalowych skrzynkach wielkosci pudelka od butow. Tak podobno 50 lat temu sie robilo. Powiedziano mi ze lepiej zrobic nowe przylacze jesli mysli sie o domu z pompa ciepla i uzytkowanego na stale.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkepa Zobacz post
    Jest to dzialka ktora kiedys byla rekreacyjna, prad idzie od jednej posesji do drugiej, kable skrecone srubami, jakies przelotki i to wszystko u kazdego dzialkowicza w metalowych skrzynkach wielkosci pudelka od butow. Tak podobno 50 lat temu sie robilo. Powiedziano mi ze lepiej zrobic nowe przylacze jesli mysli sie o domu z pompa ciepla i uzytkowanego na stale.
    I sądzisz, że cały ten bajzel dla jednego nowego przyłącza ZE zastąpi nowoczesnym kablem? Bardzo będziesz rozczarowany, jak wskażą najbliższy możliwy punkt podłączenia do tej samej druciarni i każą sobie zapłacić za każdy kW mocy? I myślisz, że inny będzie efekt, jak zechcesz zwiększyć moc przyłączeniową starego przyłącza (gdzie zapłacisz tylko za kolejne kW)?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I sądzisz, że cały ten bajzel dla jednego nowego przyłącza ZE zastąpi nowoczesnym kablem? Bardzo będziesz rozczarowany, jak wskażą najbliższy możliwy punkt podłączenia do tej samej druciarni i każą sobie zapłacić za każdy kW mocy? I myślisz, że inny będzie efekt, jak zechcesz zwiększyć moc przyłączeniową starego przyłącza (gdzie zapłacisz tylko za kolejne kW)?
    Nie wiem jak to wyglada od strony technicznej, ale bylo kilku elektrykow, wlacznie z takim ktory kiedys pracowal w PGE i obslugiwal te „rejony”. Jednoznacznie stwierdzili ze przerobienie tego co jest na dzialce nie ma sensu albo beda problemy.
    Moim pierwszym tokiem myslenia bylo wlasnie wykorzystanie obecnego przylacza.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony