Dobry wieczór!
Na wstępie zaznaczam, że jestem w tym temacie laikiem. Po wyburzeniu szafy, na której był zamontowany włącznik światła pozostały mi trzy kable trzyżyłowe (w tym żyła uziemiająca z tego co widzę nieużywana, bo podczas rozbiórki szafy zaobserowałem, że żyła była ucięta na krótko bez okorowania). I tak:
-jeden kabel, który doprowadza prąd
-drugi kabel, który po połączeniu z kablem doprowadzającym prąd daje światło w kuchni z zamontowanym włącznikiem światła na ścianie (znaczy można włączyć i wyłączyć światło)
-trzeci kabel, który po połączeniu z kablem doprowadzającym prąd daje światło w salonie (stale, bez włącznika)

Złączenie tych kabli do pierwotnego stanu nie wchodzi w grę, ponieważ wszystkie kable wychodzą z sufitu praktycznie na środku salonu (tam gdzie stała szafa, gdzie na szafie był włącznik światła w salonie).
Tu rodzi się pytanie, czy jest możliwe połączenie tych trzech kabli w taki sposób, aby włącznik światła od światła w kuchni włączał światło i w kuchni i w salonie na raz?

Z góry przepraszam za chaotyczne wyjaśnienia, niestety nie posiadam planów instalacji elektrycznej. Załączam bardzo amatorski schemat
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	456507