dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michalb123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    6

    Domyślnie Grzyb od sąsiada

    Witam, jakiś czas temu kupiłem mieszkanie w kamienicy, wszystko było w porządku do czasu ,gdy sąsiad nie spowodował pożaru, niestety moje mieszkanie ma z nim ścianę wspólną, a on sam wyprowadził się zostawiając ten pustostan z dziurawym dachem i wybitymi oknami na pastwę bezdomnych.Grzyb w masowych ilościach pojawił się w sklepie pod nim. Proszę o pomoc co zrobić, żeby w jakiś sposób odizolować tę ścianę od wilgoci z jego mieszkania, żeby grzyb nie przeszedł do mnie i czy jest w ogóle jakiś sposób, żeby ratować moje mieszkanie, ponieważ w takiej sytuacji sam zostanę bez dachu nad głową.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalb123 Zobacz post
    a on sam wyprowadził się zostawiając ten pustostan z dziurawym dachem i wybitymi oknami na pastwę bezdomnych.
    Jest tam jakaś wspólnota, spółdzielnia? To przecież wystawia budynek na niszczenie i zapewne łamie parę przepisów.

    Cytat Napisał Michalb123 Zobacz post
    Proszę o pomoc co zrobić, żeby w jakiś sposób odizolować tę ścianę od wilgoci z jego mieszkania, żeby grzyb nie przeszedł do mnie i czy jest w ogóle jakiś sposób, żeby ratować moje mieszkanie, ponieważ w takiej sytuacji sam zostanę bez dachu nad głową.
    Jakiekolwiek prace od twojej strony to będzie puder na trąd. Należy uszczelnić dach i okna u sąsiada, odciąć źródło wilgoci.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalb123 Zobacz post
    Witam, jakiś czas temu kupiłem mieszkanie w kamienicy,
    Skoro kupiłeś mieszkanie, to macie wspólnotę. Dach jest wspólny - więc wszyscy (nawet ci, co mieszkają pięć pięter niżej) mają obowiązek go utrzymywać. I to jedyna słuszna droga.

    Skoro był pożar i szkoda nie została zlikwidowana to znaczy, że nie było ubezpieczenia? Nie da się ubezpieczyć tylko części wspólnych (przynajmniej jak kilka lat temu dobijałem się do co większych ubezpieczycieli to żaden nie miał czegoś takiego w ofercie i wspólnota musiała ubezpieczyć cały budynek, chociaż praktycznie wszystkie mieszkania miały osobne ubezpieczenia bo były na kredyt i bank wymagał ubezpieczenia).

    Ile jest mieszkań w tej nieruchomości i kto zarządza?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michalb123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro kupiłeś mieszkanie, to macie wspólnotę. Dach jest wspólny - więc wszyscy (nawet ci, co mieszkają pięć pięter niżej) mają obowiązek go utrzymywać. I to jedyna słuszna droga.

    Skoro był pożar i szkoda nie została zlikwidowana to znaczy, że nie było ubezpieczenia? Nie da się ubezpieczyć tylko części wspólnych (przynajmniej jak kilka lat temu dobijałem się do co większych ubezpieczycieli to żaden nie miał czegoś takiego w ofercie i wspólnota musiała ubezpieczyć cały budynek, chociaż praktycznie wszystkie mieszkania miały osobne ubezpieczenia bo były na kredyt i bank wymagał ubezpieczenia).

    Ile jest mieszkań w tej nieruchomości i kto zarządza?

    spalone mieszkanie jest w kamienicy obok, ktora jest przylepiona do kamienicy w ktorej mieszkam i mamy wspolna sciane, jest zadluzona i ma 3 wspolwlascicieli, aczkolwiek jest to zabytkowa kamienica najbardziej reprezentatywna w moim miescie wiec jest szansa ze ktos to odkupi

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michalb123

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-004
    Posty
    6

    Domyślnie

    w tamtej kamienicy sa 2 sklepy i fryzjer jeden z nich zostal zamkniety z racji na grzyba ktory zajal 1/4 lokalu :/

  6. #6

    Domyślnie

    Tak czy siak prace trzeba zacząć od dachu. Z Twojej strony tanim i szybkim rozwiązaniem jest ocieplenie Twojej ściany ale u sąsiada.
    Może przejście sobie zrób -jak tam pustostan?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony