dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia i zbiornik

    Witam, dodam że jestem raczej zielony w tych sprawach. Jestem na etapie budowy domu. W projekcie mam szambo. Działkę mam dużą, teren to raczej glina.

    Chce zamiast szamba zrobić coś takiego że za montuje oczyszczalnie ścieków ale bez żadnych drenaży tylko wode będę odprowadzał bezpośrednio do zbiornika 10m3, do tego zbiornika chce też podłączyć cała melioracje działki. W zbiorniku zamontować pompę i tą wodę wykorzystywać do podlewania trawników przydomowych oraz ogrodu z tyłu działki. Jest to do zrealizowania i czy ta woda że ścieków po przejściu przez oczyszczalnie będzie bezwonna czy będzie ją czuć jak ze zwykłego szamba?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Witam, dodam że jestem raczej zielony w tych sprawach. Jestem na etapie budowy domu. W projekcie mam szambo. Działkę mam dużą, teren to raczej glina.

    Chce zamiast szamba zrobić coś takiego że za montuje oczyszczalnie ścieków ale bez żadnych drenaży tylko wode będę odprowadzał bezpośrednio do zbiornika 10m3, do tego zbiornika chce też podłączyć cała melioracje działki. W zbiorniku zamontować pompę i tą wodę wykorzystywać do podlewania trawników przydomowych oraz ogrodu z tyłu działki. Jest to do zrealizowania i czy ta woda że ścieków po przejściu przez oczyszczalnie będzie bezwonna czy będzie ją czuć jak ze zwykłego szamba?
    W okresach mokrych (wiosenne roztopy, jesienne deszcze) będzie nadmiar wody przez zasilanie z melioracji, a konieczności podlewania nie będzie.

    Inna kwestia, co zrobisz z wodą, gdy napada snieg i przyjdzie mróz?

    To czy woda po oczyszczeniu będzie bezwonna zależy od zastosowanej oczyszczalni i jej skuteczności oczyszczania, ale nawet oczyszczone ścieki są zanieczyszczone mikrobiologicznie i nie nadają się do podlewania wszystkiego i w każdy sposób.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli ogólnie śmierdzieć nie powinno jeśli wszystko będzie zrobione jak trzeba.

  4. #4

    Domyślnie

    Podlewać tym chcę zwykła trawę, tuje i jakieś drzewka

  5. #5

    Domyślnie

    Z nadmiarem wody sobie poradzę bo wyleje sobie na dwie nst działki(moje, nie sąsiada) które będą nie zabudowane przez nst 30lat min. Chciałem mieć tylko w około domu sucho i tak kminiłem czy to ma sens.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony