dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem, nie znam się.
    Jestem audiofilem (trudne słowo)

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pytanie, czy podłączenie pozłacanym kablem poprawiłoby sytuację

    A tak na poważnie, wpływ na hałas z instalacji ma wiele czynników, choć sama centrala ma dość istotne znaczenie i pod tym względem szału po prostu nie robi.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    nie jest to standard. U mnie na 100% mocy nie slychac absolutnie nic. Tylko ja mam parterówke i instalację zrobioną na spiro, duże przekroje są.
    Trzeba też wziąsć pod uwagę że dla każdego w innym stopniu coś będzie głośne lub ciche. Jak wyłącze reku to w domu jest jak makiem zasiał, ale jak już się uruchomi to nie jest to dzwięk samego reku, a szumiącego powietrza. W codziennym użytkowaniu w ogóle to nie przeszkadza i nawet o tym nie myślę i wydaje mi się że z kanałów zawsze będzie słychać szum. Wkońcu powietrze jest w tłaczane i nie ma siły że nie było słyszalne.

    Ja mam też antresolę i kanały "dalekiego zaięgu" (tak to się chyba nazywa) więc może dlatego słychać bardziej powietrze.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    u mnie jest cisza cisza a nie trochę cisza. Nie ma różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym rekuperatorem.

    Im większa średnica rur tym mniejsza szybkość przepływu powietrza aby go dostarczyć tyle samo. Nie ma bata żeby instalacja zrobiona na cienkich rurkach 75 była cichsza niż zrobiona na spiro. Oczywiście zakładam, że obie są zrobione najlepiej jak się da. Dodatkowo opory takich cienkich rurek wymagają pracy reku na wyższych obrotach co też zwiększa głośność.

    U mnie nawet tłumików nie było i reku był podłączony na sztywno. Teraz dla wygody jak zamieniałem rekuperator podłączyłem na elastycznych, w sumie brak różnicy w domu. Na zewnątrz jest ciszej kosztem hałasu w garażu co mi nie przeszkadza.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony