dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie gerda vs wikęd (5k vs 3,3k) co wybrać

    Cześć
    mam pytanie odnośnie drzwi. Dostałem dwie wyceny:
    wikęd wzór 21a z lustrem weneckim i klamkami oraz dopłatą do ościeżnicy termo - ogólnie całość z montażem 5k
    gerda wzór nicea też z weneckim i klamkami + Ościeżnica stalowa PERFOTHERM - razem 3400
    podobno drzwi wikęd są cieplejsze i polecają mi dopłacić ale czy na prawdę jest aż taka różnica w jakości/izolacji
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Porównywanie ościeżnicy aluminiowej ze stalową to jak zastanawianie się czy na deser zjeść na surowo ziemniaka czy pomarańcze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Porównywanie ościeżnicy aluminiowej ze stalową to jak zastanawianie się czy na deser zjeść na surowo ziemniaka czy pomarańcze
    nie znam się na tym dlatego pytam - rozumiem że hasło ościeżnica termo oznacza aluminium ? pytanie zostaje takie samo - co jest lepsze ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    To zależy czy masz ochotę na ziemniaki, czy pomarańcze a poważnie: myślę że Wikedy masz z wyższej serii a Gerdę z podstawowej. To takie porównanie Fiata Pandy do Skody Octavii.

    Edit:
    Cytat Napisał kowcio1994 Zobacz post
    nie znam się na tym dlatego pytam - rozumiem że hasło ościeżnica termo oznacza aluminium ? pytanie zostaje takie samo - co jest lepsze ?
    jak wspomniałem - patrząc na cenę wygląda na to, że masz wycenione Wikędy z serii Optimum Termo lub nawet TermoPrestige Lux a Gerdę którąś z podstawowej serii (może OPTIMO 60), czyli z założenia słabsze (acz dla wielu wystarczające).
    By było porównywalnie - wyceń z Wikęda drzwi serii Premium lub w drugą stronę - Gerdę TermoPrime 75mm.

    Ps. Ościeżnica stalowa PERFOTHERM - pamiętam jak parę lat temu jakiś spamer na zlecenie tego producenta fantazjował na jej temat - oj uśmiałem się do łez i jakiś uraz do tej marki m pozostał.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-05-2021 o 11:15 Powód: uzupełnienie

  5. #5

    Domyślnie

    jak wspomniałem - patrząc na cenę wygląda na to, że masz wycenione Wikędy z serii Optimum Termo lub nawet TermoPrestige Lux a Gerdę którąś z podstawowej serii (może OPTIMO 60), czyli z założenia słabsze (acz dla wielu wystarczające).
    By było porównywalnie - wyceń z Wikęda drzwi serii Premium lub w drugą stronę - Gerdę TermoPrime 75mm.

    ok dziękuję za informację rozumiem, że w sytuacji gdzie staramy się zrobić dom ciepły i oszczędny to warto dołożyć te prawie dwa koła i zainwestować w lepszej jakości drzwi tak? pytam bo staram się unikać wydatków gdzie występuje przerost formy nad treścią - jeżeli tu ten przerost nie występuje i korzyści są wymierne to dokładam i o sprawie zapominam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Nie wiem czy warto. Moim zdaniem trzeba wybierać optymalnie.
    Dziś byłem u klienta, któremu montowałem stolarkę 8 lat temu. Drzwi drewniane - bez zarzutu. Drzwi stalowe (firma ówcześnie uważana za super) - okleina pęka. Dlatego zawsze będę za dobrym drewnem.

    Teoretycznie, na papierze Ud zwykłych drzwi jest wystarczające nawet dla programu "Czyste Powietrze", ale w praktyce, ktoś, kto zobaczy jedne i drugie drzwi nie chce myśleć o tych tańszych. Nie jestem przekonany, czy 2 tys. jest warte dołożenia. Może jednak masz wycenione coś innego i moje przypuszczenia są błędne..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może jednak masz wycenione coś innego i moje przypuszczenia są błędne..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	456609

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	456610

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...jak wspomniałem - patrząc na cenę wygląda na to, że masz wycenione Wikędy z serii Optimum Termo lub nawet TermoPrestige Lux a Gerdę którąś z podstawowej serii (może OPTIMO 60), czyli z założenia słabsze (acz dla wielu wystarczające).
    By było porównywalnie - wyceń z Wikęda drzwi serii Premium lub w drugą stronę - Gerdę TermoPrime 75mm.

    Ps. Ościeżnica stalowa PERFOTHERM - pamiętam jak parę lat temu jakiś spamer na zlecenie tego producenta fantazjował na jej temat - oj uśmiałem się do łez i jakiś uraz do tej marki m pozostał.
    Przy dopłacie za ościeżnicę termo to najdalej mogłaby być to seria Optimum + Termo, bo w Prestige masz już w cenie drzwi tą ościeżnicę.
    Co do perforowanej ościeżnicy to ja nadal nie wiem jak to miało rynek zawojować, ale marketingowo J.K.Rowling chyba pomagała w fantazjach .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony