dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zbyt niski otwór drzwiowy

    Witam. Jestem w trakcie remontu pokoju. Została położna nowa podloga z plyt osb. Okazało się że otwór drzwiowy mam zbyt niski o 1cm. Teraz wynosi on 206.5cm a jeszcze dojdzie podkład i panel i ościeżnica (regulowana) prawdopodobnie już nie wejdzie. Czy można nadproże podkuć o te 1cm bez jakiejś draki? Dzisiaj je trochę ponawiercalem i planuję jutro działać. Ogólnie jest to sciana nośna no ale 1cm to chyba nic nie powinno się wydarzyć. Jak uważacie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    U mnie po pomiarze również wyszło, że dwa otwory są o 1-1,5 cm za niskie.
    KB nie miał zastrzeżeń co do podkucia - u mnie są nadproża prefabrykowane ceramiczne 7,1 cm wysokości.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak są ceramiczne -to opukasz ceramikę i masz 1cm bez problemu.
    Resztę nie polecam, zależy od grubości nadproża i ściany.
    Ostateczność to uciąć drzwi dołem.

  4. #4

    Domyślnie

    W ogóle wysokość musi być dokładnie 206cm? Jeżeli będzie 205.7 to juz nie ościeżnica nie wejdzie? Może głupie pytanie ale jestem laikiem w tych sprawach.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Jak są ceramiczne -to opukasz ceramikę i masz 1cm bez problemu.
    Resztę nie polecam, zależy od grubości nadproża i ściany.
    Ostateczność to uciąć drzwi dołem.
    Zależy ile będzie tego odcięcia i jak drzwi są zbudowane, bo te tańsze mają drewno po obwodzie, a w środku tekturę. Jak obetnie za dużo, to wyjdzie dołem tektura
    Swoją drogą już bez przesady z tymi nadprożami, nic się nie zapadnie od podkucia 1 cm.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Z...
    Swoją drogą już bez przesady z tymi nadprożami, nic się nie zapadnie od podkucia 1 cm.
    Nie wyobrażam sobie podkucia 1 czy 2cm nadproża.
    Po pierwsze przy 1cm to trzeba wyciąć maszyną i syfu pełno bo majzlem to prędzej całe nadproże skuje a ściana popęka.
    Po drugie przy 3cm -może wyjść zbrojenie a tego nie oczekujemy.

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie drzwi z niższą ościeżnica można nabyć jedynie na specjalne zamówienie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    W ogóle wysokość musi być dokładnie 206cm? Jeżeli będzie 205.7 to juz nie ościeżnica nie wejdzie? Może głupie pytanie ale jestem laikiem w tych sprawach.
    a jakie masz zamówione drzwi? to jest kluczowe dla wymiaru otworu.
    Porta zmieści się w niepełnych 205cm ale już DRE jest wyższe. Inaczej potrzeba dla przylgowych, a często inaczej dla bezprzylgowych.

    Podkucie nadproża o 1-2 cm zwykle nie jest problemem, ale czasem wolę przyciąć drzwi niż kuć
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    a jakie masz zamówione drzwi? to jest kluczowe dla wymiaru otworu.
    Porta zmieści się w niepełnych 205cm ale już DRE jest wyższe. Inaczej potrzeba dla przylgowych, a często inaczej dla bezprzylgowych.

    Podkucie nadproża o 1-2 cm zwykle nie jest problemem, ale czasem wolę przyciąć drzwi niż kuć
    Póki co jeszcze żadnych nie zamówiłem ale pod koniec przyszłego tygodnia będę już musiał. Myślałem o tych https://www.castorama.pl/drzwi-pokoj...d-1101824.html

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to musisz sprawdzić w markecie, co oferują. Może znajdziesz zorientowanego sprzedawcę. Może dojedzie to, co zamawiałeś.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaPe Zobacz post
    Dobrze jest porozmawiać najpierw ze sklepem. Ja zamawiałam tutaj ***tu był spamerski link*** i mi wszystko powiedzieli co i jak. Być może pomogłoby podcięcie drzwi i mogliby Ci od razu ogarnąć ten temat? W każdym razie dobrze byłoby mieć rozwiązanie zanim już drzwi przyjadą, żeby na gorąco nie kombinować.
    Spam najniższej jakości. Bierzesz za to kasę? I jakiś idiota jest skłonny zapłacić za takie prymitywne wpisy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony