dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 181
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście, że szukałem. I nie znalazłem "za mniej niż 10tys ..."(cytat)

    Odkładaj oszczędności na serwisanta i wymianę jak już się posypie.
    Podałem CI jak na tacy ...

    Pompa z bojlerem 200L za około 12tys z VAT23%.
    Bojler warty z 2000zł , czyli mamy pompę za 10tys z VAT23%. , ale przecież bojler i tak trzeba kupić.

    Więc kupujesz SAM i masz cały zestaw za 12tys brutto , a jak zagadzasz z hydraulikiem i przez niego zamówisz to przy 8% VAT będziesz miał ten zestaw za około 10tys brutto z 8% VAT , czyli sama pompa będzie za trochę ponad 8tys ...

    Haier ma 5 lat gwarancji , wiec chyba nieźle

    Arturo ma chyba pompę 8lat i ciagle działa idealnie. Moja LG działa 4 lata i nie widać żadnego zużycia.

    Firma jaką obsługuję od kilkudziesięciu lat (dziwnie zabrzmiało) ma klimy LG i ciagle działają.
    Więc sądzę że pompa powinna podziałać do 20 lat bez żadnego problemu generując rok co roku spore oszczędności w koszcie ogrzewania i ciepłej wody.

    Ludzie po to montują pompę ciepła aby potem płacić sporo mniejsze rachunki za CO i CWU a nie dla "idei" ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-05-2021 o 07:24
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Podałem CI jak na tacy ...
    Nie podałeś żadnego linka. Nawet nie cytowałeś. Napisałeś jakieś kwoty bez podania źródła.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pompa z bojlerem 200L za około 12tys z VAT23%.
    A czemu akurat 2000 za bojler, a nie 10 000? Mógłbyś napisać, że za 2K jest monoblok.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bojler warty z 2000zł , czyli mamy pompę za 10tys z VAT23%. , ale przecież bojler i tak trzeba kupić.
    Owszem. Można kupić 200l poniżej 1 000 zł - przykład

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @Kaizen

    Z niczego się nie wycofuję.

    Od zawsze Twoje "prawie" było i będzie prawsze od mojego "prawie".

    Jednak są tacy co twierdzą, że "prawie" to duża różnica.
    Dam przykład: Mąż mówi do żony, że właśnie kupił samochód z grudnia ubiegłego roku, czyli prawie z obecnego. Żona na to, że prawie to duża różnica...

    Miłego dnia życzę!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jednak są tacy co twierdzą, że "prawie" to duża różnica.
    Kwestionujesz to "prawie"?
    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Tania taryfa to nie panaceum na wszystko - grzanie z COP = 1 to prawie zawsze rozrzutność...
    Bo niejasno się wypowiadasz.

    Podawałem linka do kalkulatorka - jakie tam dane podstawiasz, że prawie zawsze wychodzi Ci rozrzutność?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prawie zawsze TCO grzania kablami wychodzi taniej w aktualnie budowanych domach.
    Nic nie kwestionuję. Twoje jest prawsze. Kończę.

    Jeszcze raz życzę miłego dnia!
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie podałeś żadnego linka. Nawet nie cytowałeś. Napisałeś jakieś kwoty bez podania źródła.

    A czemu akurat 2000 za bojler, a nie 10 000? Mógłbyś napisać, że za 2K jest monoblok.

    Owszem. Można kupić 200l poniżej 1 000 zł - przykład
    Podałem źródło (dmuchamy) , ale bardzo proszę podaje dokładnego linka ..
    https://dmuchamy.pl/pl/products/pomp...0-l-19349.html

    Do pompy ciepła jest potrzebny inny bojler. Bojler z dużą wężownicą.

    Ten co podałeś bojler nie nadaje się do pompy ciepła. Ma malutką grzałkę 1.8KW i zagrzanie nim wody z 20 stopni do tylko 50 stopni zajęło by 4 godziny ...
    Zużycie energii na nagrzanie tych 200L wyniosło by 7,2KWh.
    Nagrzanie tego samego pompą ciepła zajęło by mniej niż 1 godzina i zużycie by wynosiło zapewne max 1,5kWh.

    Pompą nagrzanie tej samej ilości wody zajmuje kilka razy mniej czasu i kosztuje około 3-4 razy mniej ...

    My mamy bojler 300L grzany do 45 stopni raz dziennie. Bardzo często startuje od 20-24 stopni. Zapewne gdybyśmy mieli bojler 200L to odpadało by grzanie raz dziennie , albo trzeba by grzać do wyższej temp , ale wyższa temp to większe straty ciepła (postojowe) i niższy COP pompy.

    Dołączony do zestawu z Haier bojler to Lemet200 Maxi https://www.ceneo.pl/24620536
    Wystarczyło po symbolu znaleźć , a nie pierdoły pisać ...

    Więc oferta bardzo bardzo atrakcyjna ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-05-2021 o 12:29
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ten co podałeś bojler nie nadaje się do pompy ciepła. Ma malutką grzałkę 1.8KW i zagrzanie nim wody z 20 stopni do tylko 50 stopni zajęło by 4 godziny ...
    Zagrzanie 3m3 miesięcznie CWU do temperatury 55* zajęłoby mu 3 godziny dziennie. I w czym problem? Zdąży zagrzać 300l na dobę (9m3/mies) w taniej strefie.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zużycie energii na nagrzanie tych 200L wyniosło by 7,2KWh.
    Nagrzanie tego samego pompą ciepła zajęło by mniej niż 1 godzina i zużycie by wynosiło zapewne max 1,5kWh.
    Zacny COP. 7,2kWh/1,5kWh=4.8... Mitsubishi grzejąc do tylko 50* chodząc na najwyższych obrotach osiąga 4,00 przy przy +20. Ale przy +2 już zaledwie 2,37. Średnio w roku jak wyciągnie 2,5 to będzie rewelacja.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pompą nagrzanie tej samej ilości wody zajmuje kilka razy mniej czasu i kosztuje około 3-4 razy mniej ...
    Zdecyduj się. To w końcu jaki COP dla CWU przyjmujesz?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bardzo często startuje od 20-24 stopni.
    Już o tym rozmawialiśmy. Patrzenie na temperaturę w jednymi miejscu zasobnika nie ma sensu. Niczego nie mówi ile masz wody o temperaturze rzędu 9* na dole.
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dołączony do zestawu z Haier bojler to Lemet200 Maxi https://www.ceneo.pl/24620536
    Wystarczyło po symbolu znaleźć , a nie pierdoły pisać ...

    Więc oferta bardzo bardzo atrakcyjna ...
    Tia. Nie dość, że sama najtańsza PC kosztuje więcej, niż cały system grzejny z bojlerem i kablami, to do tego trzeba dokupić zasobnik 2,5x droższy, niż z grzałką. Taniej da się kupić zasobnik z 6kW grzałkami i gwarancją 12 lat. Montaż też kilkakrotnie droższy. Na deser płatne przeglądy, żeby była gwarancja i liczenie na łut szczęścia, żeby PC z oszczędności na rachunkach za prąd zarobiła na naprawy i wymianę.

  8. #28

    Domyślnie

    Kaizen ciągle te same pierdoły gadasz niczym mantrę ...

    Jak chcesz płacić 3 razy więcej za grzanie CWU , to spoko , płać , ale wielu jednak jak jest możliwość woli płacić niższe rachunki.
    Jak chcesz płacić więcej za ogrzewanie , to spoko płać , ale jednak wielu decyduje się na pompę ciepła i później płaci około 3x niższe rachunki niż jakby wybrali ogrzewanie czystym prądem COP=1.

    Te osoby później nie muszą dogrzewać się kominkiem , nie muszą "różnicować" temperatur , nie "lubią" niskich temepratur i itd.
    Mają komfort i niskie koszty ogrzewania i ciepłej wody (bez limitu).

    Jednak jak mi wiadomo chyba nie do końca chcesz więcej płacić bo jak już wielokrotnie wspominałeś i wielokrotnie cię "przyłapano" dom grzejesz też kominkiem albo klimatyzatorem split a ogrzewanie czystym prądem jest używane dość symbolicznie ...

    Czyżby jednak rachunki i tak tanie ogrzewanie czystym prądem nie było aż tak tanie że trzeba jednak dogrzewać dom drewnem lub pompą ciepła ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kaizen ciągle te same pierdoły gadasz niczym mantrę ...
    Przypisujesz mi swoje zachowania.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak chcesz płacić 3 razy więcej za grzanie CWU
    Dobry pierwszy krok. COP przyjmujesz 3. Nie 4,8. Nie 4. Tylko 3. Dalej optymistycznie - ale krok w dobrą stronę.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    , to spoko , płać , ale wielu jednak jak jest możliwość woli płacić niższe rachunki.
    Dobry kierunek. Dobry. Użyłeś liczby mnogiej - rachunki. Następny krok to sumowanie, żeby uzyskać TCO. Ciekawe, kiedy się zorientujesz, że oszczędności na rachunkach do ZE przytuli wcześniej czy później "konsorcjum" producent/sprzedawca/serwisant PC. I na 99,99% w perspektywie kilkudziesięciu lat przytuli więcej, niż zaoszczędzisz na kosztach prądu. Pytanie, o ile więcej.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Te osoby później nie muszą dogrzewać się kominkiem , nie muszą "różnicować" temperatur , nie "lubią" niskich temepratur i itd.
    Mają komfort i niskie koszty ogrzewania i ciepłej wody (bez limitu).
    A kto musi dogrzewać się kominkiem? Szybciej pompiarz.
    Jak różnicować temperatury? Przy podłogówce nie da się.
    Ja lubię niższe temperatury. Ale żona lubi ciepełko. Ja bym wolał mieć w sypialni 18-19*. Ale zimą mam 22-23*.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jednak jak mi wiadomo chyba nie do końca chcesz więcej płacić bo jak już wielokrotnie wspominałeś i wielokrotnie cię "przyłapano"
    Ach któż to mnie przyłapał? Wjechał mi na chatę i przyłapał na czymś, co zatajałem? I niby na tym, że musiałem dogrzewać bo 11kW (osobne 6kW do CWU - razem 17kW - ile kosztuje pompa, co tyle dostarczy przy choćby -15 albo mniej za oknem?) kabli przy -22* nie wyrabiało?

    Bo jak na tym, że zaoszczędzone na systemie z PC 30K zł+ będę "przejadał" dużo dłużej, niż optymistyczny lifespan PC to nie zauważyłem. Dasz linka?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    dom grzejesz też kominkiem albo klimatyzatorem split a ogrzewanie czystym prądem jest używane dość symbolicznie ...
    Zazwyczaj podaję przeliczenie w całości na kable. I to z zapasem (4000kWh/r CWU + CO).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-05-2021 o 01:05

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    zaoszczędzone na systemie z PC 30K zł+
    A skąd bierzesz takie kwoty? 30 tyś to nie kosztował mnie cały system grzewczy z PC.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zazwyczaj podaję przeliczenie w całości na kable. I to z zapasem (4000kWh/r CWU + CO).
    Dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, że rocznie zużywasz 4kkWh na CWU i ogrzewanie?
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 25-05-2021 o 07:41
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A skąd bierzesz takie kwoty? 30 tyś to nie kosztował mnie cały system grzewczy z PC.
    podstawowa instalacja ze zbiornikiem emaliowanym zaczyna się na dzień dzisiejszy w okolicach 30000zł
    Mowa o Panasonicu 9kW seria J zbiornik 250l. Świeża wycena.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chicoPL Zobacz post
    Mowa o Panasonicu 9kW seria J zbiornik 250l. Świeża wycena.
    Jeśli dom potrzebuje pompy 9kW to musi byc kawał chałupy - tym bardziej nie pchałbym się w kable
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał chicoPL Zobacz post
    Mowa o Panasonicu 9kW seria J zbiornik 250l. Świeża wycena.
    Do nowych domów o metrażu do 150m2 starczy pompa 5KW i nawet ta będzie za mocna.

    Jak dla mnie w czasie gdy mamy wysyp pomp ciepła typu monoblock które może podłączyć każdy a na pewno każdy hydraulik i płacenie za pompę ciepła ze zbiornikiem 30tys to zwykłe marnotrawstwo kasy.

    Ja w 2017r za pompę LG 9KW ze zbiornikiem 300L i całym sprzętem i montażem płaciłem niecałe 20tys a dodatkowo od gminy otrzymałem 3000zł dopłaty.

    Obecnie ceny pomp typu monoblock zaczynają się od około 10tys i zapewne obecnie jakbym kupował to kupiłbym zapewne coś takiego.

    Za 12tys obecnie jest w promocji z VAT23% pompa monoblock na R32 Haier 8KW ze zbiornikiem 200L (z dużą wężownicą).
    Zwykły hydraulik jak będzie robił instalację wodną może to od razu podłączyć i można mieć pompę za naprawdę niską cenę.

    Nawet jakby COP miałą trochę mniejszy od Panasonic czy LG , to sądzę że duża różnica w cenie zakupu i montażu to zrekompensuje ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-05-2021 o 08:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Do nowych domów o metrażu do 150m2 starczy pompa 5KW i nawet ta będzie za mocna.

    Jak dla mnie w czasie gdy mamy wysyp pomp ciepła typu monoblock które może podłączyć każdy a na pewno każdy hydraulik i płacenie za pompę ciepła ze zbiornikiem 30tys to zwykłe marnotrawstwo kasy.

    Ja w 2017r za pompę LG 9KW ze zbiornikiem 300L i całym sprzętem i montażem płaciłem niecałe 20tys a dodatkowo od gminy otrzymałem 3000zł dopłaty.

    Obecnie ceny pomp typu monoblock zaczynają się od około 10tys i zapewne obecnie jakbym kupował to kupiłbym zapewne coś takiego.

    Za 12tys obecnie jest w promocji z VAT23% pompa monoblock na R32 Haier 8KW ze zbiornikiem 200L (z dużą wężownicą).
    Zwykły hydraulik jak będzie robił instalację wodną może to od razu podłączyć i można mieć pompę za naprawdę niską cenę.

    Nawet jakby COP miałą trochę mniejszy od Panasonic czy LG , to sądzę że duża różnica w cenie zakupu i montażu to zrekompensuje ..
    Cenna wskazówka.
    Dane z CW:
    10kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)
    13 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie
    W skrócie o budynku
    Powierzchnia ogrzewana 197m2 (parter, poddasze)
    Jakość izolacji bardzo dobra — ściany (20cm), dach (25cm), podłoga parteru (15cm)
    Średnia temperatura w domu 23,0°C

    Będzie mała zmiana bo dom nie będzie miał garażu w bryle.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A skąd bierzesz takie kwoty? 30 tyś to nie kosztował mnie cały system grzewczy z PC.


    Dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, że rocznie zużywasz 4kkWh na CWU i ogrzewanie?
    Szkoda pytać.

    Za chwilę dowiesz się że Kaizen nic nie płaci i to dom płaci Kaizenowi
    Prawie jak w żartach o Chucku Norrisie

    Ja w to co on pisze wierze w takim samym zakresie jak politykom w czasie wyborów
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A skąd bierzesz takie kwoty? 30 tyś to nie kosztował mnie cały system grzewczy z PC.
    Z ofert.
    przykład.
    I nie, nie była to najwyższa oferta ani na kotłownię, ani na wodną podłogówkę.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, że rocznie zużywasz 4kkWh na CWU i ogrzewanie?
    Ciepła. Tak.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Szkoda pytać.

    Za chwilę dowiesz się że Kaizen nic nie płaci i to dom płaci Kaizenowi
    Takie bajki to opowiadają ci, co wydali grube dziesiątki tysięcy złotych na PC i PV.

    Mnie ogrzewanie CWU i CO* kosztowałoby 1600zł gdybym w 100% grzał kablami i płacił po 40gr/kWh.

    *Ciągle używam tego skrótu, choć to nieprawidłowe - bo ogrzewanie kablami nie jest centralne. I dzięki temu łatwo wydłużyć sezon grzewczy w łazienkach co przy PC przy kilkunastu stopniach za oknem jest wyzwaniem.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



    A potem w mrozy budzić się w nocy i sprawdzać, czy bezpiecznika nie wywaliło?
    Skończ głupoty pisać.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Mnie ogrzewanie CWU i CO* kosztowałoby 1600zł gdybym w 100% grzał kablami i płacił po 40gr/kWh.

    .
    Zapominasz dodać masz ponadnormowy prąd bytowy. Poza tym nie masz wszystkiego opomiarowanego to tylko szacunki.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciekawe - 4000 kWh na ogrzewanie i CWU czystym prądem. Ja podobny wielkościowo dom grzeję pompą i schodzi mi prawie 3000 kWh na sezon. Uczciwy zimowy miesiąc to jakieś 600 kWh. Zresztą nie tylko mi tak wychodzi, wystarczy zajrzeć do wątku ze zużyciem pompiarzy albo pooglądać dostępne online statystki. Zużycie dość dobrze pokrywa się z OZC i z cieplowlasciwie.
    Jesteś w stanie wyjaśnić skąd u Ciebie takie niskie zapotrzebowanie?
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 26-05-2021 o 08:56
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony