Witam.

Chcę pomóc mojemu starszemu sąsiadowi, który zafundował sobie do domu nowy kocioł na ekogroszek Defro ( jak w tytule) ze sterownikiem K1Pv4 i zaworem 4 drogowym z siłownikiem i ma problem z grzaniem CWU.

Sterownik ustawiony na tryb lato :
- temperatura zadana kotła 60 st C,
- temperatura zadana CWU 40 st C,
- kocioł pracuje w trybie pid,

Problem polega na tym, że kocioł przegrzewa CWU tzn. grzeje go za wysoko i sąsiedzi narzekają, że woda za gorąca a oni tak nie chcą - to CWU ma gdzieś 53 st C i więcej.

Ustaliłem, że w trybie lato pompa CWU kotła chodzi cały czas na okrągło i nie wyłącza się nawet jak osiągnie zadaną temperaturę i stąd problem z przegrzewaniem CWU.

Stąd też mam pytania do doświadczonych użytkowników z tym sterownikiem i kotłem:

1. Czy kocioł faktycznie musi mieć temperaturę zadaną kotła 60 st C - czy można ją ustawić niżej i nie straci się przez to gwarancji ?

2. Może można gdzieś w ustawieniach sterownika przestawić pracę pompy CWU na cykliczną tak aby wyłączała się po osiągnięciu temperatury zadanej 40 st C ?

3. Może sterownik ma gdzieś ukrytą opcję wyłączania i włączania pompy CWU przy użyciu harmoniogramu ?

4. W jaki inny sposób można popradzić sobie z tym problemem przegrzewania CWU ?


Proszę o porady i wskazówki