dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Guest

    Domyślnie żona mnie prosiła żebym kupił Muratora

    bardzo dziwnie "brzmi" po wyedytowniu moja wypowiedź - po usunieciu pierwszego zasadniczego postu ...
    wyjasniam wiec dla czytających ten temat - pierwszy post w tym temacie napisał B.Budowniczy
    i tekst ten został usuniety ...
    z kolejnego postu wynika ze thalex odpowiada mi ...
    a ja odniosłem wrażenie ze odpowiedź thalexa odnosiła sie do B.Budowniczego ...
    temat dla tych którzy nie sledzili go na bieżąco - stał sie teraz mało czytelny ...

    pzdr

  2. #2

    Domyślnie Re: żona mnie prosiła żebym kupił Muratora

    Gdybyś więcej czytał to byś takich byków nie robił, np muratora.
    Pochwal się co do tej pory zbudowałeś a może uwierzę, że murator Tobie nie jest potrzebny.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    po jakiejś krytyce zmieniło się zdjęcie Pani redaktor naczenej, potem listy do redakcji (mam 40 lat) więc pamiętam takie listy do organów popierajacych jedynie słuszny kierunek,, trochę reklam (z 10 kartek), potem ścieki - nie, najgorzej ale może ktoś wie w redakcji że zmianiają sie przepisy ? nie , nikt nie wie, trochę rekala (z13 kartek), i następnie Firma wykonawcza, taki artykuł bardzo madry że trzeba zawirać umowy i najlepiej zatrudniać jedną kipę na całą budowę - kompletna bzdura którą potwierdzi każdy kto starał soie dobrze i relaty tanio zbudować, kazdy idiota wie że nie wolno zatrudniać jednej ekipy do wykonania pod klucz, przeciesz nie muszę na tym forum pisać dlaczego, ale w Muratorze chetnie jak zwykle wprowadzają w błąd, bo liczy się interes dużych

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    no cóz ...
    nic dodac ...
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    potem sa mądrości specjalistki z zakresu prawa budowlanego - mamy zatrudnić dużą firmę która wszystko od nas przejmie, dostarczy (wiadomo jak tanio i jakie dobre materiały, wytarguje za nas upusty da gwarancję itd, amy mamy raczejsię nie wtrącać i czytać Mutatora i płacić płacić; ale gdzie tutaj mądrości z zakresu prawa budowlanego ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Budowniczy
    po jakiejś krytyce zmieniło się zdjęcie Pani redaktor naczenej, potem listy do redakcji (mam 40 lat) więc pamiętam takie listy do organów popierajacych jedynie słuszny kierunek,, trochę reklam (z 10 kartek), potem ścieki - nie, najgorzej ale może ktoś wie w redakcji że zmianiają sie przepisy ? nie , nikt nie wie, trochę rekala (z13 kartek), i następnie Firma wykonawcza, taki artykuł bardzo madry że trzeba zawirać umowy i najlepiej zatrudniać jedną kipę na całą budowę - kompletna bzdura którą potwierdzi każdy kto starał soie dobrze i relaty tanio zbudować, kazdy idiota wie że nie wolno zatrudniać jednej ekipy do wykonania pod klucz, przeciesz nie muszę na tym forum pisać dlaczego, ale w Muratorze chetnie jak zwykle wprowadzają w błąd, bo liczy się interes dużych
    Gdybym u Ciebie gościł to napewno bym na Ciebie pokątnie nie psioczył
    a gdybyś mi nie "pasował" to bym nie przyjął od Ciebie zaproszenia.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    potem 30 stron rekalam i nareszcie zapytaj eksperta - no z tytułem nareszcie ekspert, no więc mądry ekspert radzi; podpisuj umowę (o mamo nie wiedziałem ?!), z obowiązkami sy\tron (radca prawny w końcu radzi), nie szafuj pienidzmi (nareszczie ktoś mi to doradził !!!) itd , co ja bym zrobił gdybym nie kupił Muratora ? bez M nie wycbudował bym domku, napisze taki list do Mut\ratora, że wszystko dzięki M i bardzo dziękuję i że od 13 lqat kupuję i jaki fajny

  8. #8

    Domyślnie

    dalej raklamy i po nich na kilkunastu stronach wymienione nazwy i ceny "od" blachodachówek, bardzo pożyteczna porada jaka wybrać

  9. #9

    Domyślnie

    potem 30 stron reklam i jest artukuł, że budując ściany trzeba zaczynać od narożników, na tyle mi starczyło cierpliwości

    nigdy więcej

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    nawet jakby krytycznym okiem na to popatrzeć to nie ma drugiego takiego czasopisma .....no chyba że chcesz sobie Romana Waliłko poczytac , Domowy Fachowiec 6.90 w Castoramie widziałem
    jest tylko tresc o .....(zalezy ktory nr.) na pierwszej stronie jest od redaktora list o naprawie IV Rzeczypospolitej i kto ją ma budować
    potem coś na temat braci "ksiezycowych "

    http://www.rw.com.pl/frameset.htm

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    ...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no i streściłeś Muratora, ale są lepsze i gorsze numery, są takie co czytam prawie od deski do deski i wracam do nich, są też inne takie badziewiaste, że szok. Generalnie za mało artykułów praktycznych o wykonywaniu konkretnych prac za dużo filozofi ekspertów.

    Cytat Napisał selimm
    nawet jakby krytycznym okiem na to popatrzeć to nie ma drugiego takiego czasopisma .....no chyba że chcesz sobie Romana Waliłko poczytac , Domowy Fachowiec
    kupiłem domowego fachowca o budowaniu z ceramiki i informacje tam zawarte w temacie są większe niż w kolejnych 20 Muratorach, które posiadam.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Budowniczy
    szkoda 10 złotych (dwa piwa w trudnych czasach budowania?),
    Takie drogie piwo w trudnych czasach budowania pijesz?
    Cooooo?

  14. #14

    Domyślnie

    po czesci popieram b.budowniczy, czasami mam wrażenie, że redakcja czerpie materiały tylko z forum i uzupełnia je reklamami.

    Jest jednak coś co stworzyła redakcja,a mianowicie Forum Muratora. I za to jestem im wdzięczny, bo za kolorowy miesięcznik reklamowy nie

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie chciałbyś nawet wiedzieć ile kosztowałby Murator gdyby nie te "nieszczęsne" reklamy.

    A poza tym, może Cię to zdziwi - ale dla kogoś, kto buduje swój własny dom i nie jest fachowcem obeznanym w branży - bywają one bardzo przydatne.

    Co do ceny piwa - ja też zgadam sie -że są za Muratora co najmniej 3 (a jakieś ścieki - to i wiecej )

  16. #16

    Domyślnie

    B.Budowniczy - a moja żona sama qpowała Muratora od 1997 roku (i czytała ! - ja nie). Jak mieliśmy zacząć budować, tzn. coś koło 2002, to przeczytałem wszystkie i chyba mi się przydało bo mieszkam
    A korzystanie z budowy przez prawie-jedną-firmę ma jedną zaletę: oni nie narzekają, że materiałów nie dowieźli (sami kupują), nie narzekają że poprzednicy spieprzyli robotę (bo to oni sami byli), a ja mogę zarabiać w tym czasie pieniądze (żeby im zapłacić oraz inspektorowi nadzoru, który pilnuje żeby nie spieprzyli).

    Pewnie - nikt nie jest doskonały ....

    pozdr - Krzysiek

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    czytam muratora od 5 lat
    nie jestem budowlańcem, nie budowałem sam i nie zamierzam
    MURATOR NIE JEST PRZEWODNIKIEM I INSTRUKCJĄ JAK BUDOWAC, NIE JEST LITERALNA WYKŁADNIĄ SZTUKI BUDOWLANEJ..... POKAZUJE TYLKO PODSTAWOWE PUNKTY KRYTYCZNE.
    Wątpię aby ktokolwiek po przeczytaniu muratora był w stanie sam do wybudowac ... ale wie przynajmniej o co w tym chodzi i może podjąć decyzję czy sam to zrobi czy wynajmnie ekipę i ich przypilnuje i żaden "fachman" nie powie mu ...Panie ale my tak robimy od 20 lat i tak jest dobrze

    MURATOR TO ELEMENTARZ, BRYK, STRESZCZENIE ..... ale nie instrukcja ! ! ! ! !

    To tak jak ze studiami
    Studia nie daja wiedzy, nie ucza jak .... ale pokazują pewne problemy i kierunki ich rozwiązania, pokazują gdzie takie rozwiązanie znaleźć, jakie są różne sposoby rozwiązania. Gdyby było inczej miałbyś jedną książkę do marketingu, jedną do zarządzania etc....

    Murator pokazuje kierunki rozwoju budownictwa indywidualnego, nowości miedzy innymi po to są reklamy - a do Ciebie należy decyzja czy skorzystasz z firmy która się reklamuje czy kupisz produkt tozsamy ale innego producenta.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #18

    Domyślnie Re: żona mnie prosiła żebym kupił Muratora

    już dość dawno zauważyłem że to co na forum i stronie internetowej pokrywa sie w 100% z tym co w czasopiśmie. Zaprzestałem wię kupowania i wydawania 10 zł - wszystkiego teraz szukam w necie.
    Co do jakości i fachowości to trudno mi wyrokować - jestem przecież żółtodziobem - ale nawet dla mnie niektóre tematy szczególnie porady o wydawniu pieniędzy, zatrudnianiu ekip itp są po prostu oczywiste.

    pozdrawiam wszytstkich... żółtodziobów.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    A mój mąż sam zbudował dom, głównie dzięki wiedzy zdobytej na forum i łamach "Muratora" oraz "Ładnego domu"

  20. #20

    Domyślnie

    Ja serdecznie dziękuję M za forum.
    I tylko za to. Reszta to reklamy. i odrobna pseudoporad
    Ja akurat jestem budowlańcem, praktykującym , po szkole...
    pokar

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony