dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja rozplanowanie

    Witam wszystkich, po wielu dniach przemyśleń i czytania, głównie dzięki użytkownikom forum, zdecydowałem się na rekuperację . Jestem w trakcie budowy domu i strop jest już szalowany. W związku z tym mam kilka pytań i prosiłbym o radę:

    Dom parterowy, poddasze nieużytkowe. Planuje zrobić to w ten sposób, że przewody będą poprowadzone w ocieplonej wylewce na stropie, natomiast centralne chciałbym umieścić w kotłowni.

    - prosiłbym o ocenę rozmieszczenia otworów w stropie. Zdjęcie bez rozmieszczenia przewodów pokazuje jaki będzie dokładny rozkład pomieszczeń, czyli ściana skreślona na czerwono będzie zlikwidowana i będzie to wspólne pomieszczenie na pralnie, kotłownie, oraz we wnęce będzie spiżarnia. Zlikwidowana będzie ścianka działowa w kuchni, gdzie miała znajdować się spiżarnia.
    - W jaki sposób zrobić otwory w stropie? Na anemostaty rura fi 160, najlepiej w jakiej odległości od okna? Przewody do skrzynek rozdzielczych według tego projektu są fi 200, a więc otwory 250? W jakiej odległości od ściany najlepiej je zrobić?
    - przy kominku mam wolny komin wentylacyjny. Czy mógłby wpiąć do niego okap?

    Z góry dziękuję za radę.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku123.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	456768   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	456769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku12.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	456770  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony