dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Erek

    Zarejestrowany
    Apr 2024
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    1

    Domyślnie Czym zabezpieczyć styropian zamiast siatki i kleju?

    Dzień dobry,
    mam taki temat.

    Buduję mały domek gospodarczy. Ściany z pustaka ceramicznego, normalny fundament, normalny dach.
    Na ścianie (zgodnie z wytycznymi żony) jako ostatnia warstwa ma być deska drewniana, kładziona pionowo.

    Koncepcja jest taka.
    Pustak, na nim kratownica z łat drewnianych 6x4 co 50 cm.
    Pomiędzy kratownicę 5 cm styropianu. Zostaje 1 cm na "oddychanie" desek, które będą przykręcone do wspomnianej kratownicy.

    Moje pytanie.
    Czym zabezpieczyć styropian? Nie chcę go kleić bo nie widzę potrzeby.
    Czy go czymś pomalować?

    Macie jakieś doświadczenia?

    Dziękuję za ewentualny odzew. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    przed czym go chcesz zabezpieczyc? najtaniej i najlepiej no to wlasnie klej i siatka, co da pomalowanie nie bedzie go widac a itak nie uchroni przed wizyta ewentualnie myszy czy szczurow w elewacji. Najlepiej wiec zaciagnac klej i siatke, zalezy jakiej wielkosci budynek, ale koszt nie jest porazajacy, bardziej sama robota.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny dylemat- tyle że już zaciągnięty siatka i klejem- ale nie robiłem ostatniej warstwy kleju. Chodzi o to że możliwe że jeszcze będą jakieś przeróbki i na ten rok wolałbym zostawić bez tej wierzchniej warstwy. A potem dopiero warstwa wyrównawcza kleju i tynk. No i czy tak może zostać- czy czymś zabezpieczać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanick Zobacz post
    Witam. Mam podobny dylemat- tyle że już zaciągnięty siatka i klejem- ale nie robiłem ostatniej warstwy kleju. Chodzi o to że możliwe że jeszcze będą jakieś przeróbki i na ten rok wolałbym zostawić bez tej wierzchniej warstwy. A potem dopiero warstwa wyrównawcza kleju i tynk. No i czy tak może zostać- czy czymś zabezpieczać?
    Jeśli to rok to nic nie musisz robić. Wystarczy aby przykryć styropian siatką lubnawet geowłókniną która uchroni go przed bezpośrednim nasłonecznieniem i promieniami UV
    Jeśli styropian jest na nie narażony to następuje rozkład i jego wierzchnia warstwa żółknie i staje się krócha.
    Poza tym jeśli nie jest pionowo to najlepiej zabezpieczyć przed nadmiernym zawilgoceniem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja już mam siatkę z klejem ale bez warstwy wierzchniej kleju/wyrównawczej (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i tak chciałbym zostawić nawet myślę że pół roku max. Mogę też zagruntować jeżeli trzeba się jeżeli można to wolałbym tej ostatniej warstwy kleju nie nakładać

  6. #6

    Domyślnie

    Nic nie gruntuj, nic się nie stanie. U mnie tak zimę przestał u walnąłem ostatnio druga warstwę i zagruntowalem. Nic nie widziałem żadnych pęknięć czy tego typu przypadków żeby coś się kruszylo czy coś.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony