dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kafelki na tynki gipsowe

    Czy coś się może stać kafelkom/ścianie/tynkowi etc. jeżli będą klejone na tynk gipsowy z maszyny (knauff)? Nie będą na całości ścian do sufitu, tylko w wybranych miejscach
    Pytam bo zawsze spotykałam się z opinią żeby kafelki kłaść na tynki cementowe a nie gipsowe, sąsiedzi przed nałożeniem tynku rozrysowali miejsca gdzie będa kafelki z potem kłada inny tynk - ale knauff zapewnia że można
    \czy jest to związane z wilgotnością ścian czy jest inny powód takich opinii?
    Jeśli można kłąść płytki na płyty gipsowo kartonowe to dlaczego nie możnaby na ściany gipsowe?

    Ściany już są wytynkowane, nie mieliśmy czasu rysować tynkarzowi gdzie bedą płytki a gdzie ścianawięc tynk jest wszędzie

  2. #2

    Domyślnie

    Na gips nie wolno kleić, ale na tynk gipsowy już tak. Bo tynk gipsowy tylko częściowo składa się z gipsu - reszta to różnego rodzaju wypełniacze, kruszywo etc. Tynk gipsowy ma szaro-miodowy kolor, a gips jest śnieżnobiały.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie leza na tylnku gispowym juz rok i nie ma zastrzezen. Pytalismy playtkarza, czy moze sciany pod kafelki zostawic bez tynku. Powiedzial, ze jak najbardziej tynkowac i gipsowy jest ok.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  4. #4

    Domyślnie

    Mozna kleic plytki na tynk gipsowy.
    Swoja droga to skad sie wziela ta watpliwosc?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    BK, można . A żeby kafle "lepiej" się trzymały dobrze jest troszkę "porysować" czymś ostrym ścianę w miejscu układania płytek.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Można. Nie radzę tylko w takim przypadku stosowania tynku lekkiego Knauffa, ale zwykły np. MP75 a nie MP75L. Lekki ma za małą wytrzymałość. A wilgotnych pomieszczeniach najlepiej nie stosować gipsów.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Tynk gipsowy pelni funkcje jak kazdy inny tynk i plytki mozna z powodzeniem ukladac na nim, w niczym nie przeszkadza ze jest to tynk lekki,

    przed ulozeniem zagruntuj tylko sciane Atlas Uni-gruntem, lub czyms podobnym

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem że można. Sam kleiłem

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zalecenia firmy Baumit, producenta tynków gipsowych są takie, aby nie stosować tynków lekkich pod ceramikę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    no to moze robi takie dbadziewie ze sie boi zeby komus nie odlecialo
    ogulnie, mozna na lekkie kleic plytki.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat z opracowania - bardzo ogólnego

    "Wytyczne obróbki fabrycznie przygotowanych mieszanke tynkarskich" firmy Baumit, Górażdze i Knauf, strona 43 wyd 2.

    3.15.3 Okładziny , cięzkie tapety, płytki ceramiczne, mozaiki oraz okładziny klejone

    Ze względu na dodatkowe naprężenia ścinające występujące w tynku tego typu materiały mogą być stosowane wyłącznie na fabrycznej zaprawiee tynkarskiej o wytrzymałości na ściskanie >2 N/mm2


    W takim razie takie badziewie robią wszyscy. Knauf też.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie od roku w qchni są płytki (małe - 10x10 cm) na lekkim knaufie maszynowym i jest jak na razie OK
    Rzeczywiście przed położeniem płytek tynk chłopaki trochę porysowali i normalnie zagruntowali (chyba gruntolitem).
    pozdr - Krzysiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony