dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78

Temat: Moda ? ;)

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Musiałbym być niezłym młotem aby opierać zakup samochodu na przyspieszeniu.
    (...)Zrób analize ekonomiczną kiedy zakup nowego EV zrówna się z Nowym LPG.
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Właśnie chodzi o te zyski wobec wydatków, wydatków podobno jest więcej niż zysków, ale to było jakiś chyba rok czy dwa temu. Wiadomo że z dna na dzień technologia jest ulepszana. (...)
    Wszystko zaczęło się od zdania z poprzedniej strony, że żaden prawdziwy facet nie kupi samochodu elektrycznego, czyli Melexa.

    Otóż jest to mylący, ciągle powtarzany kłamliwy stereotyp, dawno nieaktualny. Silnik elektryczny jest lepszy niż silnik spalinowy. Mniej skomplikowany, bardziej niezawodny, mający wysokie parametry przy szerokim zakresie obrotów. Pozostaje kwestia niedoskonałego zasilania, dlatego powstały samochody hybrydowe. Już nie wymieniając marki, ale TEN producent oferuje już czwartą generację hybryd, gdy koncerny europejskie nerwowo nadrabiają czas i oferują hybrydy mniej zaawansowane.

    W moim samochodzie dwa silniki elektryczne współpracują z silnikiem spalinowym (cykl Atkinsona, sprawność 40%) poprzez sprzęgnięcie ich przekładnią planetarną, pełniącą jednocześnie funkcję bezstopniowej skrzyni biegów. Układ zapewnia ruszanie elektryczne i włączanie spaliniaka w najbardziej korzystnym momencie. Układ umożliwia również hamowanie silnikiem elektrycznym (odzysk energii), jeden z tych silników spełnia również rolę rozrusznika. Trzeci silnik elektryczny jest umieszczony na osi tylnej (4x4).

    Taka hybryda kosztuje tyle co odpowiednik z automatem i dieslem (chociaż T nie montuje już diesli do osobowych aut). Pali jednak mniej niż diesel, mniej kopci przy ruszaniu itd. Efekt uboczny - REWELACYJNE przyspieszenie. Wiele razy spotkałem się z hejtem na drodze, gdy ktoś zajeżdżał mi drogę i puszczał za sobą kłąb dymu ze starego diesla, pokazując wyższość kopciaka. Niektórzy gardzą hybrydami (i rozumiem, że elektrycznymi również), ale nowe napędy hybrydowe T są już potężne i mogą nauczyć moresu tych wesołków ze starych bmw i audi. Dlatego lubię przyspieszać

    Koszty. Oczywiście, że samochód droższy. Ale dlaczego tylko od hybryd czy elektryków oczekujemy, że mają być tańsze, gdy wszystkie samochody spalinowe są coraz droższe i droższe. W wielu miastach Europy hybrydy zdominowały taxi, w Polsce również coraz częściej to widzimy. W jednej z korporacji taxi używają tylko hybryd i do tego przerobionych na LPG. Myślę, że nie ma się co spierać co do ekonomii takiego rozwiązania.

    Na koniec. Pluginy i elektryki będą współpracowały z instalacją PV z magazynem energii. Nowy rodzaj łącza do ładowania umożliwia taką współpracę. I to właśnie ten mój "dream". Plugin, hybrydowy falownik, dołożone ze 2 kWp do PV. Funkcjonalność, nowoczesność, ekologia i wcale nie zawalidroga na szosie.

    Za negatywne moje emocje w związku z tematem przepraszam .
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 07-06-2021 o 10:20
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    ......
    Ja nie jestem przeciwnikiem elektryków i hybryd. Mi chodzi tylko o $$ w cyklu zycia pojazdu tzn 15-20 lat

    Za negatywne emocje nie przepraszaj ja jetem porostu pojebany nie wiem jak reszta.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    J..... .
    Zapewne sumarycznie ciągle taniej wychodzi LPG vs. EV nawet z PV.
    Ale to początek drogi. 300 lat temu zmiana rozwiązania resorowania w powozach zajęła 50 lat. Sądzę, że za 20 samochody spalinowe (osobowe) będą tylko do rekreacji i szpanu na zlotach. Tanieje i upowszechnia się nowa technologia, a gdy ospałe koncerny niemieckie naprawdę postawią na nowy napęd, to zacznie być ciekawie.

    Plugin o którym pisałem, ma baterię 18,1 kWh (155 kg pod podłogą)`. Umożliwia to ponad 80 km w mieście. To ciągle hybryda, więc odzyskuje E z hamowania i można naładować accu silnikiem spalinowym. Po założeniu instalacji LPG i ładowaniu z instalacji domowej z PV i przy odpowiednim stylu jazdy koszty za 100 km w mieście mogą się moim zdaniem zawierać w granicach około 2 zł . Myślę, że można uwzględniać w porównaniach już też takie rozwiązanie.

    O współpracy z domowym PV z magazynem pisałem. Emocje dotyczyły globalnie wszystkich moich postów. Oczywiście, że nie kupiłem hybrydy dla przyspieszania. Przede wszystkich jest bardzo cicha, nawet z włączonym silnikiem spalinowym.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    ...

    Przy czym nie mam wątpliwości, że w pewnym momencie państwo położy łapę też na energii elektrycznej z pv, którą zechcemy ładować elektryki. Założą zdalne liczniki i dowalą akcyzę.
    ...
    No już się zaczęło: https://www.money.pl/gospodarka/masz...58966688a.html
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Postęp to postęp ale kasa musi się zgadzać może za 20-30 lat elektryk będzie miał sens
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Ale wam we łbach namieszało ! Czy koniecznie auto musi dźwigać na sobie całą baterie lipo czy innych cudasi? Których dług energetyczny jest kilkakrotnie większy niż tuzina standardowych spaliniaków. Jedyna rozsądna NA DZIŚ hybryda to napęd elektryczny na koła, na pokładzie diesel z FAP . Ten drugi napędza cały czas generator prądu i niewielką baterię dostarczającą mocy przy przyspieszeniach i odbiera energię z silników trakcyjnych przy hamowaniu. Silnik spalinowy pracuje na optymalnych obrotach. Na podobnej zasadzie działają lokomotywy na kolei od stu lat efektem nawet do 50 % oszczędności na oleju napędowym. Zatem o ile dobry ropniak na jednym baku robi 1000 km to ta hybryda wyrabiałaby ok 2000 km

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Ale wam (...) Czy koniecznie auto musi dźwigać na sobie całą baterie lipo czy innych cudasi? (...). Zatem o ile dobry ropniak na jednym baku robi 1000 km to ta hybryda wyrabiałaby ok 2000 km
    Są różne rozwiązania, takie o którym piszesz stosowano w hybrydzie mitsubishi, tyle że z silnikiem benzynowym (outlander). Póki co w hybrydach dominuje Toyota, która święci sukcesy sprzedaży na świecie. Ich system sprawdza się doskonale od wielu lat. Rozwiązanie które opisujesz swego czasu obśmiali w top gear, ale tylko ze względu na niechęć (wówczas) do silników elektrycznych. Zbudowali pokrakę, aby przekonywać ludzi o bezsensie porzucania spalinowozów.

    Rav4 hybrid i plugin różni się praktycznie tylko wielkością baterii (i zapewne mocą falownika) iwybajerzonym wyposażeniem. U mnie jest chyba coś około 0,5 kWh i wyraźnie brakuje energii elektrycznej gdy częściej depczę w pedał. . Czysto elektrycznie przejadę około 2,4 km i dalej system broni baterii i włącza silnik spalinowy.

    Dlatego w rozwiązaniu o którym mówisz moim zdaniem powinna być bateria z przynajmniej kilka kWh, a wtedy fajnie byłoby doładowywać taką baterię też z gniazdka, najlepiej z tanim prądem z PV lub odpowiednią taryfą. Kilkadziesiąt kilo to raptem jeden pasażer. Po mieście lepiej jeździć z ograniczaniem emisji spalin.

    I dlaczego tylko diesel, a nie np. silnik z paliwem LPG?
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  8. #48

    Domyślnie

    Diesel ma na dziś najwyższą sprawność. Co do baterii wspomagającej masz całkowita rację dlatego tez napisałem " i niewielką baterię dostarczającą mocy przy przyspieszeniach i odbiera energię z silników trakcyjnych przy hamowaniu. przy dobrym zgraniu układu tych baterii nie trzeba doładowywać bo z natury ładowane przez silniki trakcyjne i generator

  9. #49

    Domyślnie

    Ale wracając do tematu głównego idzie tańsze i swojskie polskie https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorc...olumbus-energy

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Są różne rozwiązania, takie o którym piszesz stosowano w hybrydzie mitsubishi, tyle że z silnikiem benzynowym (outlander). Póki co w hybrydach dominuje Toyota, która święci sukcesy sprzedaży na świecie. Ich system sprawdza się doskonale od wielu lat.
    Akurat jeśli chodzi o SUVy w technologii PHEV to najdłużej na rynku jest właśnie wspomniany Outlander od 2013r., więc zakładam, że poprawili już wszystkie błędy. RAV4 PlugIn są z tego co kojarzę od niedawna 2019? wcześniej były oczywiście mild hybrid, ale to faktycznie ściema i z PHEV nie mają nic wspólnego...
    Zamierzam w niedalekiej przyszłości kupić takiego właśnie PHEVa dla żonki plus ładowarka EV do falownika. Żona robi max 20-30km dziennie, więc użytkowanie będzie w zasadzie darmowe...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #51
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Wszystko zaczęło się od zdania z poprzedniej strony, że żaden prawdziwy facet nie kupi samochodu elektrycznego, czyli Melexa.

    Otóż jest to mylący, ciągle powtarzany kłamliwy stereotyp, dawno nieaktualny.
    Ale mowa jest o prawdziwym mężczyźnie,który nie kupi melexa czy odkurzacz
    a
    Ja nawet za darmo takiej Tesli bym nie chciał,właśnie dlatego, że nie czuć tam auta,prawdziwego auta, dla prawdziwych facetów

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ale mowa jest o prawdziwym mężczyźnie,który nie kupi melexa czy odkurzacz
    a
    Ja nawet za darmo takiej Tesli bym nie chciał,właśnie dlatego, że nie czuć tam auta,prawdziwego auta, dla prawdziwych facetów
    Wrócił. O kurde za co dali ci ponad 24h
    Co do prawdziwości to czuć wielką niepwność i stereotypizację. Trzymaj się, walcz z tymi słabościami.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ale mowa jest o prawdziwym mężczyźnie,który nie kupi melexa czy odkurzacz
    a
    Ja nawet za darmo takiej Tesli bym nie chciał,właśnie dlatego, że nie czuć tam auta,prawdziwego auta, dla prawdziwych facetów
    Jechałeś kiedyś Teslą? czy w ogóle jakimś innym elektrykiem? Głęboko w to wątpię bo gdybyś jechał to byś miał inne zdanie co do "czucia" auta.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    $$$
    Czuć to se wacka w majtach możecie
    Cham jesteś do potęgi.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    $$$
    Czuć to se wacka w majtach możecie
    Nie łam się chłopie, dzisiejsza chirurgia potrafi cuda czynić ,pompka z balonikiem silikonowym obszyta twoją skórą i zakasujesz wielkością niejednego murzyna i znów poczujesz się jak facet. A jak się postarasz, to grosza nie zapłacisz wszystko na fundusz. Albo na koszt sprawcy okaleczenia

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ale mowa jest o prawdziwym mężczyźnie,który nie kupi melexa czy odkurzacz
    a
    Ja nawet za darmo takiej Tesli bym nie chciał,właśnie dlatego, że nie czuć tam auta,prawdziwego auta, dla prawdziwych facetów
    A tym byś nie poganiał ?Głupoty piszesz.
    https://motofilm.pl/2020/03/koenigse...i-elektryczne/

  17. #57
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    A tym byś nie poganiał ?Głupoty piszesz.
    https://motofilm.pl/2020/03/koenigse...i-elektryczne/
    Jest to hybryda na bazie silnika spalinowego a nie typowy odkurzacz.
    To jest właśnie ta kolosalna różnica, gdzie prawdziwy mężczyzna nie wybierze dźwięku odkurzacza pod uwagę
    Tym oczywiście, że bym pojeździł, Tesla absolutnie nie.

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Mój były szef ma tesle ,nie kierowałem ale wystarczyło że siedziałem z boku ,to jest pocisk a nie samochód .Myślę że zmienisz zdanie jak będziesz miał okazję się kiedyś przejechać .

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tym oczywiście, że bym pojeździł, Tesla absolutnie nie.
    Nie wiem ale świat motoryzacji u Ciebie kończy się na Tesli, masz neta to poczytaj sobie ile marek samochodowych robi już elektryki, a gdyby nie chciało Ci się zaglądać w neta to jak będziesz na mieście zwróć uwagę ile samochodów ma zielonkawe tablice rejestracyjne, to właśnie są elektryki.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jest to hybryda na bazie silnika spalinowego (...)
    Tym oczywiście, że bym pojeździł, Tesla absolutnie nie.
    W przyszłości dla "prawdziwych mężczyzn" będą tworzone mega-elektryki z... centralnie położonym małym, pokazowym silniczkiem spalinowym, aby dobrze się ci faceci poczuli. Ryk 8 cylindrów z głośników,, za szybką przekroje komór z tłokami i spalaniem, wydmuch spalin z wentylacji itp. A dla hardokorowców dwusuwy.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony