dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Warunki zabudowy co wpisać

    Witam,

    Chciałbym uzyskać warunki zabudowy. Pobrałem wniosek ze strony gminy, natomiast tam mam wpisać powierzchnie budynku, wysokośc zabudowy, rodzaj dachu, kąt nachylenia połaci itp.
    Czy można tam wpisać orientacyjnie a jeśli w praniu wyjdzie inaczej to bez zbędnych wniosków to zmienić? Czy jak napisze np. 100 m2 to musi być 100, a nie 80 czy 120.

    Tak samo zapotrzebowanie na wode, prąd. Nie wiem czy za rok będę potrzebował tyle bo się rodzina powiększy czy tyle, trzeba to aż tak dokładnie wypełniać?

  2. #2

    Domyślnie

    Orientacyjnie wpisz abyś dostał WZ. Najlepiej aby dane pokrywały się z tym co zamierzasz w przyszłości bo przy dużych zmianach będzie trzeba występować o nowe WZ. Zresztą WZ moga stracić ważność za jakiś czas.

  3. #3

    Domyślnie

    Czemu mogą stracić ważność?
    Niby czytałem że są bezterminowe. Bo myślałem o tym, żeby papiery już sobie załatwić a budować może będę zaczynać za rok latem z fundamentami a potem po trochu przez kilka lat resztę. Projektu jeszcze nie mam, ale WZ chciałem sobie załatwić, bo do tego też trzeba parę innych wniosków i znając urzędy to rok mogą to wszystko rozpatrywać.
    Jeszcze tam jest żeby dodać umowy podłączeniowe energii, wody, to też z tym zejdzie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mogą stracić bo gmina ogłosi zmiany w studium albo uchwali MPZP i wszystkie poprzednie WZ tracą ważność. Mało tego było kiedyś tak że przy wszczęciu uchwalania planu nie można było nic robić bo WZ traciły ważność a nowych ustaleń nie było aż do czasu uchwalenia MPZP.

  5. #5

    Domyślnie

    Zrób według upatrzonego projektu jeśli tego swego jeszcze nie masz

  6. #6

    Domyślnie

    A jeśli wprowadzą to że do 75m2 bez pozwolenia, to będę mógł tak po prostu przyjść i budować nigdzie nic nie zgłaszać ani nic?

  7. #7

    Domyślnie

    Biurwy do tego nie dopuszczą. A nawet ta łżepandemia nie celuje w tą warstwę pasożytniczą

  8. #8

    Domyślnie

    Bez pozwolenia oznacza na zgłoszenie. A do zgłoszenia trzeba dołączyć projekt.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eccentric Zobacz post
    Bez pozwolenia oznacza na zgłoszenie. A do zgłoszenia trzeba dołączyć projekt.
    Nie do każdego zgłoszenia potrzebny jest projekt. Budując dom na zgłoszenie niczym to nie różni się (oprócz nazwy) od PnB bo w obu przypadkach trzeba dostarczyć takie same papierki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony