dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak wyregulować takie okno (zdjęcie)

    Dzień dobry

    Chciałbym zmienić tryb w oknie,na zimowy.-czyli żeby był całkowity docisk,bo obecnie są minimalne przewiewy i jest zimno.Próbowałem kombinerkami,ale nie da rady tego ruszyć Może trzeba mieć jakiś specjalny klucz? czy użyć większej siły? Na rolce nie ma żadnego wskaznika,przekręcam w stronę wewnętrzną mieszkania.
    Na youtube sprawdzałem poradniki,ale nie ma filmu z taką rolką.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	456874  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adek2002 Zobacz post
    Dzień dobry

    .Próbowałem kombinerkami,ale nie da rady tego ruszyć Może trzeba mieć jakiś specjalny klucz? czy użyć większej siły? Na rolce nie ma żadnego wskaznika,przekręcam w stronę wewnętrzną mieszkania.
    To nie da rady tego ruszyć czy da, bo piszesz że przekręcasz w stronę wewnętrzną.
    Próbowałeś tą rolkę odciągnąć od okucia na zewnątrz i przekręcić?
    Kto jest producentem tego okucia, być może to pozwoli na rozwikłanie tego problemu.
    Stare okucia kiedyś nie posiadały takiej regulacji, ile lat może mieć to okno?

  3. #3

    Domyślnie

    Sorry,nie wyraziłem się dokładnie,staram się przekręcić w stronę wewnątrz mieszkania,ale nic nie rusza.
    Tak,próbowałem rolkę odciągnąć i przekręcić,ale nie da rady.
    Ile lat może mieć to okno? podobno 5 lat temu były wstawiane okna,mieszkam u dziewczyny,a ona jak kupiła mieszkanie,to w ogłoszeniu było napisane,że okna wymienione i,że są z niską przepustowością ciepła.
    Niestety nie ma nazwy producenta.

    A czy położenie tej rolki tak jak na zdjęciu,może powodować delikatne przewiewy? Bo uszczelki sprawdziłem i są dobre.Delikatnie wieje między klamkami (są 2 takie okna obok siebie)

  4. #4

    Domyślnie

    Nie trzeba się z tym siłować. Wystarczy pociągnąć ten wystający dzyndzel, obrócić tak, by grubsza jego strona była skierowana na zewnątrz okna (do środka cieńsza ścianka) i puścić. Tyle.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adek2002 Zobacz post
    Sorry,nie wyraziłem się dokładnie,staram się przekręcić w stronę wewnątrz mieszkania,ale nic nie rusza.
    Tak,próbowałem rolkę odciągnąć i przekręcić,ale nie da rady.
    Ile lat może mieć to okno? podobno 5 lat temu były wstawiane okna,mieszkam u dziewczyny,a ona jak kupiła mieszkanie,to w ogłoszeniu było napisane,że okna wymienione i,że są z niską przepustowością ciepła.
    Niestety nie ma nazwy producenta.

    A czy położenie tej rolki tak jak na zdjęciu,może powodować delikatne przewiewy? Bo uszczelki sprawdziłem i są dobre.Delikatnie wieje między klamkami (są 2 takie okna obok siebie)
    Dziwne, 5 lat to już powinno mieć regulację. Tak samo dziwne że nie ma wybitego logo producenta na okuciu. A na ramce wewnątrz szyb jest wydrukowany jakiś napis?
    W ogłoszeniu wszystko napiszą aby podnieść cenę tak samo jak przy kupnie używanego auta, co drugi sprzedający twierdzi że był wymieniony rozrząd i oleje

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagloba Zobacz post
    Nie trzeba się z tym siłować. Wystarczy pociągnąć ten wystający dzyndzel, obrócić tak, by grubsza jego strona była skierowana na zewnątrz okna (do środka cieńsza ścianka) i puścić. Tyle.
    Który "dzyndzel" mas zna myśli? bo autor tematu napisał że próbował rolkę podnieść i nie da rady.
    Tak,próbowałem rolkę odciągnąć i przekręcić,ale nie da rady.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagloba Zobacz post
    Nie trzeba się z tym siłować. Wystarczy pociągnąć ten wystający dzyndzel, obrócić tak, by grubsza jego strona była skierowana na zewnątrz okna (do środka cieńsza ścianka) i puścić. Tyle.
    Próbowałem,nic nie ruszyło,ogólnie ten dzyndzel/rolka jest jednolita,nie ma grubszej strony.Myślę jeszcze zakupić wd 40 i może coś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Adek2002 ; 02-06-2021 o 18:44

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Dziwne, 5 lat to już powinno mieć regulację. Tak samo dziwne że nie ma wybitego logo producenta na okuciu. A na ramce wewnątrz szyb jest wydrukowany jakiś napis?
    W ogłoszeniu wszystko napiszą aby podnieść cenę tak samo jak przy kupnie używanego auta, co drugi sprzedający twierdzi że był wymieniony rozrząd i oleje
    Znalazłem informację,że niektóre okna kupowane w marketach,nie mają nazwy producenta.W piątek jeszcze raz obejrzę to okno,i jak znajdę nazwę,to napiszę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adek2002 Zobacz post
    Próbowałem,nic nie ruszyło,ogólnie ten dzyndzel/rolka jest jednolita,nie ma grubszej strony.Myślę jeszcze zakupić wd 40 i może coś pomoże.
    Wątpię aby WD40 coś pomogło bo ta rolka nie prawa się zapiec, choćby nie wiem co.
    Z marketu wątpię aby było to okno bo w marketach są standardowe a do domu czy mieszkania bierze się okna pod wymiar.
    Jeżeli chodzi o nazwę to nie mam na myśli nazwę producenta okien tylko producenta okuć, i na metolowym okuciu powinno być coś wytłoczone, może na klamce jest jakieś jakieś ;logo.

  10. #10

    Domyślnie

    Przepraszam,dopiero odczytałem.
    Udało się wyszukać nazwę producenta, Maco model gm 500 ,rok produkcji 2014.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony