dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie siatka zbrojeniowa do chudziaka - jaki dystans zastosować

    Witam. Będę dawał siatkę zbrojeniową fi4, oczko 15x15 do chudziaka. Wykonawca twierdzi, że nie ma potrzeby dawać dystansu, bo podczas lania betonu będą dźwigać siatkę. Ja sam nie jestem przekonany do tego pomysłu i myślałem kupić trochę używanej kostki 5 lub 6cm, żeby włożyć pod siatkę. Pytanie czy siatka fi4 nie jest za cienka, żeby dać pod nią kostkę? No chyba, że pomysł wykonawcy jest ok?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookaszpl Zobacz post
    Ja sam nie jestem przekonany do tego pomysłu i myślałem kupić trochę używanej kostki 5 lub 6cm, żeby włożyć pod siatkę.
    Weź taką siatkę, podłóż dystanse i przejdź się po niej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookaszpl Zobacz post
    Witam. Będę dawał siatkę zbrojeniową fi4, oczko 15x15 do chudziaka. Wykonawca twierdzi, że nie ma potrzeby dawać dystansu, bo podczas lania betonu będą dźwigać siatkę. Ja sam nie jestem przekonany do tego pomysłu i myślałem kupić trochę używanej kostki 5 lub 6cm, żeby włożyć pod siatkę. Pytanie czy siatka fi4 nie jest za cienka, żeby dać pod nią kostkę? No chyba, że pomysł wykonawcy jest ok?
    Napiszę tak - "posrają się" nim dźwigną siatkę - po pierwsze jeśli już to tylko w kilku miejscach, po drugie nie będzie im się chciało - po trzecie jeśli będzie na niej stał to jak ją dźwignie? będzie nierówno niedbale i bez sensownie - tak to sobie można unosić zbrojenie w ławie fundamentowej(co też jest praktykowane) ale nie posadzce.
    Jeśli chcesz aby było dobrze zrobione tzn mieć świadomość, że będzie ładnie otulone zaprawą chudziaka to dystansowanie zbrojenia jest jak najbardziej wskazane.
    Kostka to dobry pomysł, takie zbrojenie to też rozwiązanie na mocny podkład, możesz dodatkowo bo to przecież sam będziesz zapewne rozkładał związać ze sobą arkusze siatki. Siatka o takim przekroju i oczku ugnie się pod Twoim ciężarem ale nie trwale odkształci, Będzie problemem dla robotników podczas wylewania - źle się po tym porusza.

    Pamiętaj, że to Ty będziesz mieszkał w tym domu nie wykonawca.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Moje pytanie to po co ta siatka w chudziaku co ma dać ? Wg mnie ona nic nie da, co ma wpływ na pracę chudziaka

  5. #5

    Domyślnie

    Zimne żelazo jest śmiertelną trucizną dla elfów i istot im podobnych. Tu co prawda dziwi w siatce brak pionowo ustawionych ostrzy. Ale to i tak spore utrudnienie dla tych tworów

  6. #6

    Domyślnie

    Ja uważam, że lepiej dać żeby chudziak nie pękał np podczas robienia stropu.
    Nie dawałbym też dystansów, ale przypilnował, żeby ją nieco dzwignąć do góry z ziemi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Ja uważam, że lepiej dać żeby chudziak nie pękał np podczas robienia stropu.
    Nie dawałbym też dystansów, ale przypilnował, żeby ją nieco dzwignąć do góry z ziemi.
    Naprawdę uważasz że 4 mm coś utrzymają? Jeszcze przypadkowo umieszczone w górnej warstwie? Jakim cudem to ma w czymś pomóc?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ktoś z Was tak robił, jak radzicie?

    Jak udawało wam się podnosić siatkę stojąc na niej?
    Co jak wyglądałaby siatka 4mm na dystansach po podeptaniu w czasie betonowania można przećwiczyć na sucho.

    IMO jedyna opcja, jaka może zadziałać to wrzucenie siatki po wylaniu chudziaka.

  9. #9

    Domyślnie

    jajmar -nie wiem, nie znam obliczeń, tak robiłem i ważne, że nigdzie nic nie pęka. Siatka leży bardziej w dolnej częsci niż górnej, bo gdyby wyszła -to trzeba ją wdeptać.
    Podnosi się ją podczas zalewania o kilka centymetrów, gdyby leżała na "cegłach" to byłaby pofałdowana i jeszcze mogła wychodzić górą.
    Myślę, że kosztuje grosze a lepiej jak tam jest.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ktoś z Was tak robił, jak radzicie?

    Jak udawało wam się podnosić siatkę stojąc na niej?
    Co jak wyglądałaby siatka 4mm na dystansach po podeptaniu w czasie betonowania można przećwiczyć na sucho.

    IMO jedyna opcja, jaka może zadziałać to wrzucenie siatki po wylaniu chudziaka.
    Podnosi się siatkę nie stojąc na niej.

    Dawanie siatki zbrojeniowej w chudziaka raczej nie ma sensu.
    Podnoszenie "podczas" wylewania betonu jest możliwe.
    Siatkę podnosi się bezpośrednio przed wylaniem mieszanki betonowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    jajmar -nie wiem, nie znam obliczeń, tak robiłem i ważne, że nigdzie nic nie pęka.
    A jakbyś nie dał tej magicznej siatki to będą pęknięcia? Nie sądzę

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Myślę, że kosztuje grosze a lepiej jak tam jest.
    Może i gorsze ale jest zbędnym wydatkiem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Pęknięcia chudziaka mą być ale dlaczego nie mogą być i komu to przeszkadza?
    A może pod chudziaka należy dać "podchudziaka" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Można wylać beton ze zbrojeniem rozproszonym lub zastosować siatkę fi 6mm, spawaną na 15x15 cm. Pod siatkę podkładki betonowe.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Mowa jest o chudym betonie czyli podbetonie !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mowa jest o chudym betonie czyli podbetonie !!
    Chudy beton to chudy beton (klasy poniżej b15). Podbeton może być z tzw. chudego betonu albo z normalnego betonu. Dodatkowy koszt na wyższej klasie betonu niewielki, ale rezultat o wiele lepszy: szybciej uzyskuje wytrzymałość, więc krótsza pielęgnacja i szybciej można lecieć z robotą.
    Te siatki o których tu mowa nie przenoszą obciążeń i ich rola ogranicza się do funkcji przeciwskurczowych. Im mniej rys skurczowych tym lepiej, bo jest pewniejszym oparciem np. dla hydroizolacji.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    O ile można lecieć szybcięj z robotą z powodu zastosowanie chudego klasy powyżej B15... ?
    Rysy skurczowe a podkład dla hydroizolacji... hmmm ... może masz rację.

    Zbrojony chudy beton klasy wyższej niż B10, B15 ... żeby tylko kasy starczyło na dalsze etapy budowy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    szybciej uzyskuje wytrzymałość, więc krótsza pielęgnacja i szybciej można lecieć z robotą.
    .
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    O ile można lecieć szybcięj z robotą z powodu zastosowanie chudego klasy powyżej B15... ?
    Ile dla B20 to jakieś 35 minut dla B25 to już będzie chyba z 90 minut, to idzie chyba logarytmicznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony