dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Inwenter Solis 3p5k-4g

    Posiadam instalacje 5.4 kw z inwerterem Solis 3p5k-4g z wpiętym logerem wifi do monitorowania mam aplikację Solarman smart. Czy ten inwenter nie pokazuje energii zużytej i pobranej z sieci czy mam coś nie ustawione w aplikacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaże ale musi być podłączony dedykowany licznik

  3. #3

    Domyślnie

    Kolego a możesz coś więcej napisać, podać przykład licznika, jakiś krótki opis jak to się odbywa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał b_kan Zobacz post
    Kolego a możesz coś więcej napisać, podać przykład licznika, jakiś krótki opis jak to się odbywa.
    https://energynat.pl/wp-content/uplo...nergyNAT-1.pdf

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki,
    Szkoda, że dziady sprzedające instalacje nie informują o takiej lipie ze strony producenta/ów inwenterow. (takie podstawowe dane jak energia zużyta cz oddana do sieci powinny być standardem przy pv). Taki licznik nie jest tani czy jest jakaś tańsza opcja żeby te dane mieć - oprócz biegania do skrzynki z licznikiem ������

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    SUPLA Monitor energii elektrycznej MEW-01
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, właśnie ten licznik oglądałem, cena też sensowna.

  8. #8

    Domyślnie

    Drążąc dalej czy na rynku są inwentery które w standardzie pokazują zuzycie i wysyłkę do sieci, a może są firmy które taki dodatkowy licznik montują w cenie instalacji

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma w standardzie musi być pomocnicze urządzenie bo przez inwerter energia do odbiorników nie płynie, a jeżeli taki dedykowany kosztuje ok 1tyś to nie może być w standardowej cenie instalacji. A i tak jak samo jak i mew-1 wyliczy czy też pokaże i pobraną i wysłaną ale z uwagi na jego inną klasę jak i na bilansowanie międzyfazowe wskazania będą inne w stosunku do licznika z którego będzie rozliczenie, tak że to tylko gadżet

  10. #10

    Domyślnie

    Ok rozumiem, to są dość istotne informacje dla użytkowników choć najważniejsza jest produkcja. Nie wydam tyle kasy na dedykowany dodatkowy licznik, może uda się wymusić na firmie która mi robiła instalację nawet jeśli ma to być tylko bajer bardziej mnie zirytowało że nikt głośno o tym nie mówi.
    Dzięki za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony