dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 159
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jakimi bajkami?. .
    Jak chcesz to sobie wierz w bajki o garbatych aniołkach, ale nie wciskaj swojej ciemnoty ludziom świadomym.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    Jak chcesz to sobie wierz w bajki o garbatych aniołkach, ale nie wciskaj swojej ciemnoty ludziom świadomym.
    Nikomu nic nie wciskam tylko "bronię" czegoś co ma dla mnie duże znaczenie a jest obrażane. Temat zboczył z torów i idzie własnym tokiem.

    PS.
    Ludzie jak wy żyjecie bez Boga. I jeszcze te 'pieniądze" których wam mało czego efektem jest opętana zazdrość.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nikomu nic nie wciskam tylko "bronię" czegoś co ma dla mnie duże znaczenie a jest obrażane.
    Też uważam, że nikt nie powinien obrażać twojej wiary i twojego Boga.
    Jednak pisać źle (czy obrażać?) o złych ludziach (np. Tadeusz R.) jak najbardziej można.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Ludzie jak wy żyjecie bez Boga.
    Normalnie, zwyczajnie, spokojnie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Ludzie jak wy żyjecie bez Boga. I jeszcze te 'pieniądze" których wam mało czego efektem jest opętana zazdrość.
    Bywam w Czechach i widzę, jak ten naród, co nas kiedyś chrystianizował żyje teraz w ateizmie.
    Spokojnie, wesoło, bez niepotrzebnych swar, które nader często serwują nam nasi bogobojni politycy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Czyli według DUNIA.MD ateista nie może być dobrym człowiekiem? Aby być dobrym i mieć serce dla innych istot żyjących, to żadne bajki o Bogu nie sa potrzebne. Ba, powiem więcej, że ateista czyni dobro bo tak mu dyktuje sumienie, jego własne sumienie i przed nikim nie musi się opowiadać ze swoich uczynków. Może przed lustrem podczas golenia. Wierzącego straszy się grzechem, piekłem & potępieniem wiecznem aby wymusić pewne postawy, to wszystko z marnym skutkiem. Sumienie ma resetowane spowiedzią, jest cały happy i może czynić od nowa to co robił. Gdyby wiara odnosiła skutek , to nigdy żaden wierzący nie trafiłby przed sąd i do więzienia a więzieniach osadzeni byliby sami heretycy, zaś kapelani byliby zbędni. O innych aspektach wiele już napisano.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bywam w Czechach i widzę, jak ten naród, co nas kiedyś chrystianizował żyje teraz w ateizmie.
    Spokojnie, wesoło, bez niepotrzebnych swar, które nader często serwują nam nasi bogobojni politycy

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.278

    Domyślnie

    Czyli według DUNIA.MD ateista nie może być dobrym człowiekiem?
    Nigdzie tak nie napisałem. Bronię tylko swojej wiary oraz niezależności energetycznej która jest nam odbierana bez żadnego wystrzału.
    Wierzącego straszy się grzechem, piekłem & potępieniem wiecznem aby wymusić pewne postawy, to wszystko z marnym skutkiem. Sumienie ma resetowane spowiedzią, jest cały happy i może czynić od nowa to co robił.
    Temat trudny i nie na twoją czy moją głowę. Najważniejsze jest to by mieć do każdego człowieka szacunek niezależnie od tego w co wierzy. Ale jak czytam takie teksty:
    Jak chcesz to sobie wierz w bajki o garbatych aniołkach, ale nie wciskaj swojej ciemnoty ludziom świadomym.
    Zdrowaśkę do niepokalanej,zapłodnionej przez Anioła tudzież przez Harrego Potera czy innego czarownika z Hogwartu, we własnym zakresie
    to nóż się w kieszeni otwiera. Szczególnie przy wpisie tego ostatniego popaprańca.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 15-06-2021 o 17:40

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nigdzie tak nie napisałem. Bronię tylko swojej wiary oraz niezależności energetycznej która jest nam odbierana bez żadnego wystrzału.

    Temat trudny i nie na twoją czy moją głowę. Najważniejsze jest to by mieć do każdego człowieka szacunek niezależnie od tego w co wierzy. Ale jak czytam takie teksty:


    to nóż się w kieszeni otwiera. Szczególnie przy wpisie tego ostatniego popaprańca.
    Mie jestem zbyt wierzący jednak uważam że Mocny katolicyzm i skrajny ateizm jest potrzebny aby zatrzymać hordę Islamską.

    Codo bezpieczeństwa energetycznego wegel w elektrowni tak w kotle domowym nie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #69

    Domyślnie

    Kulibob, każda skrajna forma religii jest zła - nie ma znaczenia czy chodzi o mudżahedina, katoliba, chasyda, czy kogo tam jeszcze.
    Dla mnie nie ma znaczenia kto chce zrobić z mego kraju państwo wyznaniowe - państwo powinno być rozdzielone od firmy KK.
    Dlatego jak ktoś chce w coś wierzyć to niech to robi u siebie w domu - przestrzeń publiczna (w tym media) muszą być wolne od jakichkolwiek wierzeń religijnych.

    Co do węgla w domu NIE.
    Co do węgla w elektrowni - wolałbym atom.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 15-06-2021 o 18:21
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tak nie jest, kłamie jedynie TVPis jak dawniej za komuny TVP mówiąc w Dzienniku Telewizyjnym, że zła sytuacja w kraju to wina "zachodnich elit" a dzisiaj "winaTuska"
    Polsat przestałem ostatnio oglądać bo Solorz stał się bliski partii władzy,żeby móc uzyskać koncesje i taka Gawryluk to rozumie
    A TVN jest niezależny od władzy bo gdyby PIS chciałby ją uzależnić od siebie musiałby postawić się USA bo TVN jest własnością firmy z USA.
    I dobrze powiada M.Olejnik witając gości w "niezależnej TV",aczkolwiek to do jej prowadzenia programu mam jakieś ale.
    Polsat, generalnie każdej władzy nie krytykuje.
    Z każdą żyje w zgodzie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Telewizja może i kłamie, lecz masz pilota i możesz zmienić kanał lub nacisnąć OFF. W kościele masz jedną ambonę z której lecą teksty umiarkowanie rozsądne. To oczywiście eufemizm.
    Od 3 lat nie mam tv w domu. Mam, ale oglądam inne rzeczy.

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Kurde dawno się tak nie uśmiałem. Ty tak na poważnie o TVNie? Nie zależna? Dopowiedz jeszcze, że nie promująca!! Tego dopiero się nie da słuchać a na Olejnik i patrzeć
    TVN, to taki obecnie taki tvp pis za rządów po.
    Zgadzam się.

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Reżimowych telewizorii w Polandii istnieje kilkanaście, natomiast TVN jest niezależna od reżimu i to wielu dźga w oczy a już wyznawców szatana z Torunia w ściególnosci. Każdy nadawca jest od kogoś zależny, to jest oczywiste ,lecz jeśli linia programowa i podawane informacje przeczą faktom to jest manipulacja & kłamstwa. Jestem na tyle stary, że dobrze pamietam jak zbierano kasiorkę i świadectwa udziałowe PP na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Dociekliwość tragicznie skończyła śledztwo które prowadził kpt. ż.w. Bolesław Hutyra a ciemna masa sterowana radiem łyka partyjną linię gładko jak pelikan rybę. O tym w reżimowych środkach cisza. Inny przykład: Ewaryst Walkowiak - według wszelkich dostępnych faktów syn zakonnicy i oficera niemieckiego (związek skonsumowano przed ślubem lub drugi przypadek dzieworództwa?). Po wielu latach walki z zakonem Ewaryst odzyskał nazwisko lecz bez ustalenia rodziców a szczególnie matki, gdyż przy trzech badaniach genetycznych "wyszły trzy różne wyniki", prawdopodobnie podmieniano próbki, gineły ciała w grobie itp. cuda. O tym też na tvp czy toruniu nie usłyszycie. Módlcie się i wpłacajcie! Oto wielka tajemnica wiary - euro, złoto i dolary.
    TVN, niezależna.
    Dobre.
    To samo, tylko pewnie w lżejszej formie.
    W końcu tvp pis, miała się od kogo uczyć.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-06-2021 o 18:50
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Kulibob, każda skrajna forma religii jest zła - nie ma znaczenia czy chodzi o mudżahedina, katoliba, chasyda, czy kogo tam jeszcze.
    Dla mnie nie ma znaczenia kto chce zrobić z mego kraju państwo wyznaniowe - państwo powinno być rozdzielone od firmy KK.
    Dlatego jak ktoś chce w coś wierzyć to niech to robi u siebie w domu - przestrzeń publiczna (w tym media) muszą być wolne od jakichkolwiek wierzeń religijnych.

    Co do węgla w domu NIE.
    Co do węgla w elektrowni - wolałbym atom.
    Lepszy stary wróg niż nowy i nieobliczalny z normami społecznymi odbiegającymi od tutejszych. Dlatego popieram katoli.

    A elektrownie niech jest na węgiel ma gdzieś te certyfikaty CO2 dyrdymały i tyle
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nigdzie tak nie napisałem. Bronię tylko swojej wiary oraz niezależności energetycznej która jest nam odbierana bez żadnego wystrzału. .
    Przed kim bronisz? Chyba przed niespełna rozumu rządzącymi? Problem był znany co najmniej od pięciu lat, był czas na rozmowy, negocjacje czy jak je tam zwał. Miłościwie Nam Panujący wypięli się na Czechów miejscem gdzie plecy kończą swa szlachetną nazwę, więc Czesi napisali wniosek do TSUE. A co mieli zrobić? Wystawić czołgi? Mamy pasztet na własne usilne starania. Z sąsiadów jeszcze nie obraziliśmy, czy nie wkurzyliśmy tylko Morza Bałtyckiego. A już sir Sasin na pewno coś wynegocjuje, tak skutecznie jak wybory korespondencyjne.


    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Temat trudny i nie na twoją czy moją głowę. Najważniejsze jest to by mieć do każdego człowieka szacunek niezależnie od tego w co wierzy. Ale jak czytam takie teksty:.
    No jak słyszę teksty Rydzyka na falach radyja, to słysze szacunek że ho,ho,HO!!! Zadymy w Częstochowie ze strony tzw. wiernych to też szacunek?
    Wyzwiska do dziennikarzy że TVN to telewizja niemiecka, świadczy o skromnych mózgach wrzeszczących. Wygoogluj czyj jest TVN. Chyba że lękasz się takiej wiedzy bo runie ci światopogląd. Jeśli od takiej informacja runie twa wiara to słabe ma fundamenta.
    Pisanie że temat trudny, nie moją czy twoją głowę to asekuranctwo i wyuczony lęk przed dyskusją. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła jak brzmi salezjańskie powiedzenie, sączone dzieciaczkom od zawsze. Miałem salezjanina w rodzinie po kądzieli, więc cóś wiem w tym temacie
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    to nóż się w kieszeni otwiera. Szczególnie przy wpisie tego ostatniego popaprańca.
    Czyli szacunek do swojego, myślącego tak jak ty siem należy, ale każdy odmiennie myślący jest bee. Taka jest linia wywodów pana Jędraszewskiego i jemu podobnych. Brawo!
    Nie raczysz zauważyć, że gdyby każdy płacił sam za swoje zabawy to poziom animozji byłoby znacznie mniejszy? Kiedyś było powiedzenie: Niech żyje Związek Radziecki. Po cichu dodawano: na własny rachunek. Analogicznie można powiedzieć o zabawach wierzących. Proszę bardzo, ale za własne pieniądze. Za te pieniążki które raczą wierni rzucić na tacę. Jeśli są skąpi, to dlaczego ja mam wam dokładać? Do moich rozrywek nikt się nie dokłada. Dopóki tego nie zrozumieją hierarchowie kościoła katolickiego, dopóki nie pojmą że kościół to wspólnota wiernych a nie wspólnota urzędników w pozłacanych wdziankach, to będzie problem i narastający konflikt. Pytanie po co twojemu kościołowi 168 tysięcy hektarów gruntów czyli trzykrotnie więcej niż powierzchnia Warszawy też jest za trudne na twoją głowę? To spytaj się swojego proboszcza i napisz co odpowiedział. Konkretnie co powiedział czy wyzwał mnie od przeciwników Boga? Myślę więc wątpię, aby rozwiać watpliwości - pytam. Jeszcze chyba wolno pytać?

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Polsat, generalnie każdej władzy nie krytykuje.
    Z każdą żyje w zgodzie


    Od 3 lat nie mam tv w domu. Mam, ale oglądam inne rzeczy.


    TVN, to taki obecnie taki tvp pis za rządów po.
    Zgadzam się.


    TVN, niezależna.
    Dobre.
    To samo, tylko pewnie w lżejszej formie.
    W końcu tvp pis, miała się od kogo uczyć.
    Oczywiście że TVN jest niezależny...finansowo od polskiego Rządu...i na tym temat niezależności się kończy Pan Robert Miron , prezes spółki, która jest właścicielem TVN, to dobry przyjaciel Sorosa, który z kolei jest założycielem fundacji Batorego, której prezes, Smolar,jest bardzo częstym gościem w tej stacji. O ile w USA nikogo to nie dziwi, bo tam wszyscy wiedzą do kogo dane media należą, jakich polityków popierają, o tyle w Polsce wszyscy udają niezależnych, rzetelnych i obiektywnych. Koń by się uśmiał

    Kiedy powstało OKO PRESS, to mój kolega strasznie się podniecał, bo "niezależni to stworzyli" i płacił kasę na ich konto. Ja poszperałem w necie, zobaczyłem że wszyscy z OKO są (wtedy) zatrudnieni również w Wyborczej..i mit niezależności prysł
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    A co myslałeś? Uważasz że w Oko.press powinni udzielać się "dziennikarze" z "do rzeczy" czy z radyja toruńskiego? A może z "Gościa Niedzielnego"? Wówczas byśmy się dowiedzieli tyle że hoho!

  15. #75

    Domyślnie

    Kler i PiS kłamią, że Polska ma"korzenie chrześcijańskie".Ta zbrodnicza zaraza krwawo wkroczyła w życie plemion słowiańskich. PiS bezprawnie narzuca fanatyczny katolicyzm. Religia w szkole jest formą pośredniego przymusu,to przestępstwo wobec neutralności światopoglądowej

  16. #76

    Domyślnie

    TVP - Nawet dobrze propagandy nie potrafią zrobić. Leją pomyje prosto w twarz aż oczy szczypią. Zamiast przekazu podprogowego stosują prostą papkę dla debili, których niestety w Polsce jest wielu. Wystarczy obejrzeć odcinek Sprawy dla reportera, żeby poznać poziom intelektualny odbiorców.
    TVN - Bardzo nie przychylna stacja polskim interesom. Śmierdzi agenturą.
    Rydzyk - Według mnie zły człowiek. Żeruję na demencji starczej. Wielu ludzi oddało mu swój majątek życia. Uważam że powinno się znaleźć na to jakiś paragraf.

    Niestety nie istnieje coś takiego jak wolne media. Wyobraźcie sobie że polskie media należą do arturo. To by dopiero był cyrk. Im więcej światopoglądowych fanatyków tym gorzej na świecie. Na szczęście nie obracam się w otoczeniu politycznych oszołomów i przy piwku można porozmawiać o rzeczach przyziemnych.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Media najbardziej zabawne to foljarskie na Youtubeie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    A co myslałeś? Uważasz że w Oko.press powinni udzielać się "dziennikarze" z "do rzeczy" czy z radyja toruńskiego? A może z "Gościa Niedzielnego"? Wówczas byśmy się dowiedzieli tyle że hoho!
    Ale o co pytasz? Wypowiedziałem się w temacie niezależności, obiektywności i rzetelności dziennikarskiej . Dziennikarze pracujący w Wyborczej , pracujący w OKO nie będą obiektywni tak samo jak dziennikarze pracujący w TVP, gdyby sobie założyli UCHO PRESS. Wszyscy chwalą swoje, krytykują obce.

    W UK powstała nowa stacja informacyjna GB News. Dlaczego? "Neil (właściciel) nie ukrywa też, że GB News będzie piętnować kulturę unieważniania, która jak ocenia, dominuje w sporej części mediów, na uniwersytetach, w organizacjach pozarządowych, w mediach społecznościowych i która nie dopuszcza do tego, żeby mieć odmienne zdanie, a tym samym stanowi zagrożenie dla demokracji.

    "Kultura unieważniania jest podstępna. Nie chodzi już o sprawiedliwość społeczną. Chodzi o zgodność myślenia i stygmatyzowanie ludzi" - przyznaje w rozmowie z dziennikiem "Evening Standard".

    "Nie wystarczy już, że się z tobą nie zgodzę lub będę mógł powiedzieć coś przeciwnego; tak było tradycyjnie od czasów oświecenia. Teraz normą jest, że jeśli się z tobą nie zgadzam, powinieneś zostać napiętnowany, postawiony przed trybunałem przebudzonych (od woke culture, czyli kultury przebudzonych - przyp. red.), powinieneś stracić pracę, z pewnością powinieneś nosić wór pokutny i popiół, a twoje imię powinno być szargane w mediach społecznościowych. Powinieneś być zmuszony do przeprosin, ale my możemy ich nie przyjąć" - wyjaśnia" Jak dla mnie idealnie pasuje do tego co się w PL dzieje.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 16-06-2021 o 20:36
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nigdzie tak nie napisałem. Bronię tylko swojej wiary oraz niezależności energetycznej która jest nam odbierana bez żadnego wystrzału.

    Temat trudny i nie na twoją czy moją głowę. Najważniejsze jest to by mieć do każdego człowieka szacunek niezależnie od tego w co wierzy. Ale jak czytam takie teksty:
    Jak chcesz to sobie wierz w bajki o garbatych aniołkach, ale nie wciskaj swojej ciemnoty ludziom świadomym.
    Zdrowaśkę do niepokalanej,zapłodnionej przez Anioła tudzież przez Harrego Potera czy innego czarownika z Hogwartu, we własnym zakresie
    to nóż się w kieszeni otwiera. Szczególnie przy wpisie tego ostatniego popaprańca.
    "nóż się w kieszeni otwiera" - tego nauczyli ciebie na lekcjach religii / w kościele czy ... tak do ciebie tak przemawia ??
    Takiej wiary bronisz??
    Taki masz szacunek do człowieka który ma odmienne poglądy?
    Dziwny z ciebie katolik.

    Nie potrafisz czegoś zrozumieć lub nie znasz pasującej odpowiedzi to piszesz:
    Temat trudny i nie na twoją czy moją głowę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #80

    Domyślnie

    Gdy niewierzący dopuszcza się najcięższego przestępstwa, np. morderstwa, wierzący, od razu wyją, że to przez "brak wiary".
    Tymczasem, wierni, jako większość społeczeństwa, statystycznie, popełniają znacznie więcej przestępstw każdego rodzaju, a nikt nie mówi, że to przez Boga.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony