Witam serdecznie,
Korzystam z Forum od kilku lat w trakcie mojej budowy, wielu rzeczy się stąd dowiedziałem.
Buduję sam od podstaw, zatem niektóre techniczne szczegóły oczywiste dla Wykonawców, przedstawione na Forum, często były wielkim ułatwieniem w trakcie zmagań na placu boju (budowy).

Nadszedł czas, aby zadać pierwsze pytanie, bo pomimo wielu godzin czytania, nie znalazłem opisu takiego przypadku.
Aktualnie jestem na etapie krycia dachu karpiówką w koronkę.
Często piszecie, że komin usytuowany w kalenicy to najlepsze rozwiązanie - łatwiejsza obróbka
Niby tak, ale obróbka komina w środku połaci jest opisana i przedstawiona wielokrotnie w necie, na filmikach itp.

Natomiast nie wiem, jak obrobić komin w miejscu przecięcia go przez kalenicą (planuję obróbkę na "nokach") - jak ukształtować szczytową nokę zachodzącą na obie połacie, aby nie było przecieku?
Druga sprawa, jaka jest kolejność warstw w kalenicy przy samym kominie? Łata, Dachówka, taśma pod gąsior, obróbka blaszana, gąsior?
Czy taśmę łączymy w jakiś sposób z blachą? Czy obróbka "wierzchnia" wcinana w komin ma zakrywać gąsior, czy jednak nie?

Proszę o podpowiedzi, w razie czego przygotuję odpowiednie szkice.

Pozdrawiam