Dzień dobry.
Nadeszło lato, a mnie kończą się pomysły. Mieszkam w bloku na ostatnim, czwartym piętrze. Powierzchnia ok 35m2. Jest 3 mieszkania na jedno piętro i moje jest tym środkowym więc okna ma tylko z jednej strony (brak przewiewu). Budownictwo stare i sufit to najprawdopodobniej tylko płyta betonowa + jakaś papa. Jak na zewnątrz jest 30C i więcej to w środku jest dosłownie piekarnik. Kupiłem klimatyzator przenośny i nie wyrabia. Stoi w największym pokoju i tutaj ma nawet problem żeby zbić temperaturę - wydajność klimatyzacji z tego co pamiętam to ok 30-40m2. Do tego zrobiłem sobie w pracy rolety na wszystkie okna. Zrobiłem je z grubego bannera tak żeby zasłaniały całe okna, a nie tylko szyby. Na chwile obecną w mieszkaniu jest ciemno i pomimo klimatyzacji upalnie Ostatni pomysł jaki mi wpadł do głowy to żeby zrobić jakąś izolacje na suficie. Mieszkanie jest wysokie więc tu nie problem. Pytanie tylko czy coś to da i czy taka izolacja nie sprawi ze sufit zacznie się "pocić" i nie zrobi sie grzyb? Tym bardziej, że wietrzenie mieszkania jest mocno utrudnione. Miał ktoś do czynienia z takim mieszkaniem i mógłby doradzić? Izolacje chciałbym zrobić tylko w tym największym pokoju, bo w nim jest największe okno no i sufit
Pozdrawiam, ale nie gorąco, bo pogoda to zrobi za mnie