dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gtmkomp

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    11

    Domyślnie Zakup domu, prośba o radę.

    Witam, proszę o radę w sprawie zakupu domu.
    Mam okazję kupić w dobrej cenie dom w trakcie budowy. Wszystko mi pasuje tylko w dzienniku budowy jest podpisany przez KB zapis o stwierdzeniu zdolności obiektu do użytkowania. Właściciel jednak nie zgłosił zakończenia budowy do Nadzoru Bud. Ten wpis ma ponad 3 lata, czy może być z tym problem ew. jak można sprawę załatwić.

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej zwrócić się do tego kierownika z prośbą o załatwienie wszelkiej formalności.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gtmkomp

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Właściciel twierdzi, że KB zakończył budowę i nie ma z nim kontaktu. Mam wrażenie, że były jakieś zgrzyty między nimi.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pytaj w swoim PINB. U mnie kierbud musi podpisać oświadczenie na ich formularzu - klik

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dom w trakcie budowy to jak może być odebrany i budowa zakończona ?

    Jak nie ma dokumentów z urzędu potwierdzającyh że budowa zakończona to jest to ciągle budowa , tyle że jak wpis w DB był 3 lata temu to już ten dziennik jest nie ważny , tak samo jak pozwolenie na budowę i trzeba zaczynać procedure od zera , bo jest to obecnie samowola ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Właściciel ma przedstawić dokumenty że budynek jest odebrany, to jego psi* obowiązek. Jeśli tego nie uczyni , to wciska ciemnotę i chce nabywcę ożenic z samowolą. Usiłuje sprzedać ci nieruchomość z wadą prawną. Tak z wadą prawną, bo jesli w AN nie będzie zapisane, ze budynek nie jest odebrany i nie posiada ważnego PnB a np. zezna ze to "ukończony budynek" (pytanie czy notariusz zwróci uwagę na taki niuans, znam takich co zauważą) to transakcja będzie obciążona wadą prawną, gdyż przedmiot transakcji nie posiada deklarowanych właściwości. Pewną wskazówką będzie fakt, czy budynek jest na mapie ewidencji gruntów, aczkolwiek jeśli budowa trwała dłuuugo, to budynek może być na mapie, mimo braku odbioru. Nie pchaj w ten niepewny interes.

    Albo deklaruj zakup za cenę gruntu minus koszt rozbiórki

    *)Przepraszam psy, że je mieszam do tego.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gtmkomp

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedzi. Trochę mi szkoda, ale jak mówicie, że sprawa skomplikowana to będę musiał odpuścić. Chyba, że właściciel " przywróci " terminy w DB i nie będzie wpisu o zdolności do użytkowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony