dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie komin systemowy Schiedel Stabil fi20

    Witam,
    Zakupiłem komin systemowy schiebel stabil do rekreacyjnego palenia w kominku w salonie.
    Proszę Was o pomoc na jakich wysokościach, gdzie co zamontować.
    czyli:
    - otwór ściekowy - jaka wysokość od posadzki, bo licząc stan 0, każdy różnie może mieć w zależności od izolacji;
    - drzwiczki wyczystkowe;
    - trójnik odprowadzający spaliny.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpływ w pierwszym możliwym pustaku (kamionce). Wyczystka zaraz powyżej. Czopuch pół metra od sufitu.
    I będzie ok

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał michgre Zobacz post
    Witam,
    Zakupiłem komin systemowy schiebel stabil do rekreacyjnego palenia w kominku w salonie.
    Proszę Was o pomoc na jakich wysokościach, gdzie co zamontować.
    czyli:
    - otwór ściekowy - jaka wysokość od posadzki, bo licząc stan 0, każdy różnie może mieć w zależności od izolacji;
    - drzwiczki wyczystkowe;
    - trójnik odprowadzający spaliny.


    Komin do kominka nie posiada odpływu kondensatu, bo w zasadzie go nie potrzebuje.
    Drzwiczki jak i trójnik wyjdzie Ci sam z systemu bo przecież nie będziesz przycinał rur ceramicznych aby uzyskać daną wysokość.
    Wyczystką zaczyna się początek komina a następnie jedna lub dwie rury ceramiczne i trójnik i dalej już rury. Wyczystkę daj w dostępnym miejscu tak abyś miał do niej swobodny dostęp, najlepiej naprzeciw kominka. Dojście do wyczystki najlepiej zrobić z tyłu w drugim pomieszczeniu. Co za ścianą z kominkiem masz za pomieszczenie?

  4. #4

    Domyślnie

    Otóż sam nie wiem jak zrobic? Czy sposób numer 2 także jest możliwy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210628_140838 (1).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	457384

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał michgre Zobacz post
    Otóż sam nie wiem jak zrobic? Czy sposób numer 2 także jest możliwy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210628_140838 (1).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	457384
    Może być. "Odpowietrzenie" to dopływ powietrza do spalania, który musisz przenieść. Kup specjalną kształtkę przyłączeniową (adapter), żeby rura stalowa nie rozsadziła trójnika ceramicznego. Najlepsze są takie nakładane na trójnik, a nie wpychane do środka. Odpływ kondensatu to rozwiązanie do innych paliw....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Może być. "Odpowietrzenie" to dopływ powietrza do spalania, który musisz przenieść. Kup specjalną kształtkę przyłączeniową (adapter), żeby rura stalowa nie rozsadziła trójnika ceramicznego. Najlepsze są takie nakładane na trójnik, a nie wpychane do środka. Odpływ kondensatu to rozwiązanie do innych paliw....
    Ta dziura to jakie odpowietrzenie? To jest napływ świeżego powietrza do kominka aby kominek nie zaciągnął powietrza z pomieszczenia. No chyba że mówimy o czymś innym bo wspomniałeś o kondensacie więc teraz ie wiem czy piszesz o kominie czy o dopływie powietrza pod kominek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony